Google Ads geniş eşleşme: iyileştirildi

Google Haritalar
Google Haritalar

Google Ads geniş eşleşme iyileştirildi. Sıralı eşlemeyi devralmak için değiştirilmiş geniş eşlemenin kullanılması önerilmez. Reklam verenler için anlamı ve sorguların anahtar kelimelerle nasıl eşleştirildiği budur.

Google Ads geniş eşlemeyi iyileştirdi
Google Ads geniş eşlemeyi iyileştirdi

Google bugün, bazı ücretli arama yöneticileri için bunun büyük bir değişiklik olabileceğini duyurdu. Geniş eşlemeli anahtar kelimelerin değiştirilmiş versiyonu ortadan kalkacak. Bu değişiklik iki hafta içinde uygulanacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Patentler


[AdWords] Google Ads Geniş Eşleşme neler değişti?

Geniş Eşleşmede neler değişti Sıralı eşleme şimdi değiştirilmiş geniş eşleme örneklerini içerecek şekilde genişletilecek. Google, “önemli bir anlamda kelime sırasına saygı göstermeye devam edeceğini” söyledi.

Reklam verenlerin herhangi bir özel önlem alması gerekmeyecek. Performans verileri yerinde kalacak, ancak yeni eşleştirme davranışları oluşmaya başlayacaktır.

Temmuz ayına kadar geniş eşleme düzenleyicileri eklemeye devam edebilirsiniz. Şu anda tam sunumun tamamlanması ve yeni sunum eklenmemesi beklenmektedir.

Google Ads geniş eşlemeyi iyileştirdi Mevcut geniş eşlemeli değiştirilmiş anahtar kelimeler yayınlanmaya devam edecek, ancak bu güncellemeye göre eşleştirilecek. Bu, metin reklamlardan devam edebilecek genişletilmiş metin reklamlara geçişe çok benzer, ancak reklamverenler yeni reklam oluşturmayı bıraktı.

Google, bu ayarın hesap yönetimi süresinden tasarruf etmesine yardımcı olduğunu. Böylece markaların belirli anahtar kelimeleri yönetmek için daha az zaman harcadığını belirtti.

Google Ads geniş eşleşmeyi iyileştirdi

Google Ads geniş eşleşme iyileştirdi Şu anda, geniş eşleme düzenleyicisi Google’a “tüm bu kelimelerin arama sorgusuna dahil edilmesi gerektiğini” söylüyor.

Bu, arama için gerekli anahtar kelimenin önüne bir artı işareti eklenerek belirtilir. Geleneksel olarak, öbek eşleme Google’a “kelimelerin bu sırayla görünmesi gerektiğini” söyler.

Google spesifik olmasa da, kelime sırasının önemli olup olmadığını değerlendirirken artık öbek eşlemenin bu iki ihtiyacı karşılayabileceğine işaret ettiler.

Kullandıkları örnek, insanların Boston’dan New York’a değil, New York’tan Boston’a taşınmasına yardımcı olmak isteyen taşınan bir şirketti.

Bu yeni çağda, “nyc hizmetini Boston’a taşı” (sıralı eşleme). Veya + taşıma + hizmet + NYC + ila + Boston (değiştirilmiş geniş eşleme) anahtar kelimeleri aşağıdaki gibi işlenecek:

Reklam verenler nasıl hazırlanır?

Reklam verenler nasıl hazırlanır? Tahmin edebileceğiniz gibi Google, reklamverenlerden hesaplarının “öneriler” bölümünü takip etmelerini istiyor.

Bu değişiklikler yinelenen anahtar kelimeleri bildirebilir, bu nedenle askıya alınmış sürümü seçmek, hesabınızda yönetilen toplam anahtar kelime sayısını azaltabilir.

Bu, özellikle bütçeyi eşleme türüne veya kampanyaya veya reklam grubuna göre bölen hesaplar için bütçeyi etkileyebilir.

Ayrıca reklam verenlere, negatif anahtar kelimelerin ve akıllı teklif verme ile geniş eşlemenin alakasız veya erişilemez arama sorununu çözebileceğini hatırlatır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Avustralya Haberleri


Geniş eşleşme düzenleyici

Geniş eşleşme düzenleyici Platform karmaşıklığının birleşmesi gibi görünüyor. Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, Google yıllardır reklam verenleri sabit anahtar kelime arama seviyelerinden uzak tutmaya çalışıyor.

Bu, arama geçmişi düşünüldüğünde mantıksız görünebilir, ancak Google tabanlı hedef kullanıcılar ve arama konuları, reklamverenlerin odaklanmak istedikleri şeydir. Geçmişte, Google’ın otomasyon yetenekleri eksikti. Bu kontrolleri haklı çıkarmak zordur.

Bununla birlikte, akıllı teklif verme (dinamik arama reklamları ve geniş eşleme gibi) ile birleştirildiğinde. Birçok reklamveren birkaç yıldır eskisinden daha iyi performans gösterdi.

Yıllardır markalar Google’ın “anahtar kelime içermeyen” bir ortam sağlayıp sağlamayacağını merak ediyor. Bu tartışılmaya devam etse de, kesinlikle platformun bu bölümünü pekiştirmeye ve basitleştirmeye çalışacaklar. Profesyonel destek için Websesi ile iletişime Geçiniz

Google Ads Geniş Eşleşme Nedir?

Google Ads Geniş Eşleşme Nedir?, reklamlarınızın gösterilebilmesi için anahtar kelimeler ve kullanıcı arama terimleri arasındaki eşleşme derecesini kontrol etmeye yardımcı olabilecek. Dört anahtar kelime eşleme seçeneğinden biridir.

Google Ads anahtar kelime eşleme türlerini önceki blog gönderimizde ayrıntılı olarak ele almıştık. Bu eşleme türleri arasındaki geniş eşleme, anahtar kelimeleri veya kelime varyasyonlarını kullanan bir anahtar kelime ayarıdır; bir aramadan sonra, reklamınız diğer tarafa gösterilecektir.

Arama yapmak için farklı anahtar kelimeler kullanırsanız, reklamınızın görüntülenme oranı da artacaktır. Örneğin, geniş eşlemeli “bebek kıyafeti” anahtar kelimesi için kullanıcılar, arama sonuçlarını genişletmek ve reklamlarınızı görüntülemek için. “Bebek kıyafeti”, “bebek kıyafeti satın al” veya “organik bebek kıyafeti” gibi çeşitli varyasyonları kullanabilir.

Google Ads Anahtar Kelime Eşleme Türleri Nelerdir?

  • Geniş Eşleşme
  • Sıralı Eşleşme
  • Tam Eşleşme

Eşleşme Türleri Arasında Google’ın Sizlere aktarmadığı Farklı Eşleşme Türleri De vardır. bunları google Neden Saklıyor. Çünkü İpin ucunu gösterip Halatı sizin elinize vermek istemiyor. detayları öğrenmek istiyor iseniz bizleri takipte kalın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Ads geniş eşleme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Teknoloji şirketleri için PPC