Google arama sonuçları alan hakkında daha fazla bilgi ekledi

Google arama sonuçları alan hakkında daha fazla bilgi ekledi
Google arama sonuçları alan hakkında daha fazla bilgi ekledi

Google, arama sonuçları hakkında daha fazla bilgi ekledi. Mobil ve masaüstündeki Google arama sonuçlarında yapılan bir güncelleme, SERP’lerdeki etki alanları hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkarır.

Google arama sonuçlarına alan hakkında daha fazla bilgi ekledi
Google arama sonuçları alan hakkında daha fazla bilgi ekledi

Google Anında arama tahminleri, arama yapanların birden fazla sorgu çalıştırmadan kaynakları anlamalarına yardımcı olmak için. Arama sonuçlarında alan adı hakkında daha fazla bilgi gösterecektir. Bugün yayınlanan Google Arama güncellemesi, arama özetinin sağ üst köşesine yeni bir üç nokta simgesi ekledi.

Google arama sonuçlarına alan hakkında daha fazla bilgi ekledi
Google arama sonuçları alan hakkında daha fazla bilgi ekledi

Simgeye tıkladığınızda, ekranın altında arama sonucu hakkında ek bilgi içeren bir kart açılacaktır.

Yeni “bu sonuç hakkında “Açıklamaları aşağıdaki bilgileri içerir:

  • Alanın açıklaması
  • Alanın güvenli olup olmadığı
  • Arama sonucunun tam URL’si
  • Sonuç organik mi yoksa reklam mı

Ek olarak, bu kartlar kullanıcılara gizlilik ayarlarına ve iş aramanın nasıl yapılacağına dair video bağlantılarına hızlı erişim sağlar. peki ya ;


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Etiket Yöneticisi


Google arama sonuçları [Önerileri Kapatma]

Google Arama Önerileri kapat işlemi aslında çok basit yapılabiliyor. Arama motoru ayarlarınıza girerek adımlarınızı uyguladığınız taktirde google için Trend olan aramalar nasıl açılır veya nasıl kapatılır yapabilirsiniz.

google arama sonuclarina alan hakkinda daha fazla bilgi ekledi 3

Bu, kaynağın bir iş listesi gibi otomatik bir feed olduğu, bu kartlardan birinin farklı bir sürümünün bir örneğidir.

Google, tümü olmasa da çoğu arama sonucunun (tümü değilse) bu kartlardan birini içereceğini söyledi. Alanın kendisiyle ilişkili bir Wikipedia girişi olup olmadığına bağlıdır.

google arama sonuclarina alan hakkinda daha fazla bilgi ekledi 4

Google Arama Sonucu Alanı

Google Arama Sonucu Alanı Google, alan adıyla ilgili tüm bilgileri Wikipedia’dan alır. Bu da Google’ın bu kartları doldurmasına yardımcı olacak yerinde bir optimizasyon yöntemi olmadığı anlamına gelir.

google arama sonuclarina alan hakkinda daha fazla bilgi ekledi 5

“Wikipedia’nın içerik eklemek için dünyanın dört bir yanındaki binlerce gönüllüye dayanan açık düzenleme modeline dayalı olarak, bu ifadeler Wikipedia’daki site hakkında en son doğrulanmış ve kaynaklanmış bilgileri sağlayacaktır. Bu, daha önce hiç duymadığınız bir web sitesiyse, bu ek bilgiler, özellikle önemli bilgiler (sağlıkla ilgili veya finansal bilgiler gibi) arıyorsanız, size bağlam veya gönül rahatlığı sağlayabilir. “

Google’ın Wikipedia’ya güvenmesi rekabet ortamını bir ölçüde etkiledi, ancak kendi Wikipedia girişlerine sahip olmayan birçok küçük siteyi dışladı.

Bir Wikipedia açıklaması yoksa (örneğin, site ilk indekslendiğinde), Google başka bağlamları görüntüleyebilir.

Bu güncelleme ile Google, arama yapanların ziyaret etmek istedikleri web siteleri hakkında daha bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tipik bir Google tarzında, web sitesi hakkında tüm ek içerik görüntülenecektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Sıralamayı iyileştirmek


Google arama tahmini kapatma

Google arama tahmini kapatma işlemleri yukarıda bahsettiğimiz gibi yapılanabilinir.

Arama yapan kişinin web sitesini şahsen ziyaret etmesi gerekmez. Bunun iyi ya da kötü olması bir bakış açısı meselesidir. Bir yandan, arayanlara ihtiyaç duydukları bilgileri daha hızlı sağlar. Öte yandan, akış hızını sonsuza kadar etkileyebilir.

En azından Google, SERP’de başka herhangi bir sayfa içeriği sağlamaz. Yeni karttaki bilgiler sahanın kendisine özeldir.

Benzer şekilde, web sitesi sahiplerinin arama sonuçlarındaki kartlardan birini tetiklemesi gerekmez. Google’ın yeterli etki alanı içeriği varsa, kartı otomatik olarak ekler.

Güncelleme bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde masaüstü bilgisayarlarda, mobil cihazlarda ve iOS ve Android’de Google uygulamasında İngilizce olarak mevcuttur. Google bunu önce bir Beta olarak sundu.

Google Arama Sonuçlarını Nasıl Geliştirebilirim?

Google Arama Sonuçlarını Nasıl Geliştirebilirim? Şirket, insanların bu özelliği yararlı bulup bulmadığını görmek için birçok kullanıcı testi gerçekleştirdi. Piyasaya sürüldüğünde üzerinde yinelemeye devam edeceğini söyledi. Umarım bu özellik zamanla gelişir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google arama sonuçları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Arayüz


Bu içeriğe oy verin!