Perşembe, Mayıs 30, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Google Arayüz: güncellenmiş bir mobil tasarım sağlıyor

Web Master Haberleri Google güncellenmiş bir mobil tasarım ve arayüz sağlıyor. Google, yeni ve modern bir deneyimle, yeniden tasarımın okunmasının ve kullanılmasının daha kolay olduğunu söylüyor.

Google güncellenmiş bir mobil tasarım ve arayüz sağlıyor
Google güncellenmiş bir mobil tasarım ve arayüz sağlıyor

Google, mobil arama sonuçları için yeni bir tasarım sağlıyor. Şirket, güncellenen arayüzün, arama mobil ve pc üzerinden arayanlar için okumayı kolaylaştırırken. Daha temiz ve daha modern bir deneyim sağlamak için Yeni bir Tasarım tasarlandığını belirtti.

Yeni görünüm yayınlandı ve önümüzdeki günlerde de sunulmaya devam edecek.

Yenilik. Google, mobil arama deneyiminin yazı tipini, şeklini ve rengini güncelledi. Bu, bilgi panelinin güncellenmiş bir görünümünü ve ana arama sonuçlarının özetini içerir.

Ne gibi görünüyor. Yukarıda ki gibi her bir tasarımın öncesi ve sonrasını karşılaştırabilirsiniz. Yeni mobil bilgi paneli yukarıda ki görsellerimize Benziyor.

Eski ve yeni mobil arama sonucu özetleri arasındaki fark çok incedir. Bunlar böyledir:

Google güncellenmiş bir mobil tasarım ve arayüz sağlıyor

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Seo’ya Katkısı


Google Yeni Arayüz Tasarımı

Google’ın Yeni Arayüz Tasarımı “Google bu yeni tasarım düzenlerini aylardır test ediyor. Bu sorunu Ekim 2020’de keşfettim ve bu testlerin varyasyonlarını Aralık 2020’de keşfettim. Google bize bu değişikliklerin nedenleri olduğunu söylüyor: Arama sonuçlarının okunması daha kolaydır.

İhtiyacınız olanı daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için parçaları ve etiketleri genişlettik ve netleştirdik. Daha temiz ve daha basit tasarım. Sizin için önemli olan şeylere odaklanabilmeniz için daha fazla beyaz alan yaratmak için bölümü ve puan kartı tasarımını geliştirdik. Daha modern bir deneyim. Arama için basit, kullanıcı dostu ve erişimi kolay yepyeni bir görünüm yarattık.”


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook testi


Google’dan Yeni Tasarım

Google’da görsel tasarım sorumlusu Aileen Cheng şunları söyledi. İnsanların istediklerini daha hızlı ve daha kolay bulabilmesi için bir adım geriye gidip bunu basitleştirmek istiyoruz. Bunu gerçekten ferahlatıcı buluyorum. Temiz hava soluyor!

Google’dan Yeni görünümler

Neden umursuyoruz? Google arama sonuçlarındaki herhangi bir tasarım değişikliği, arama davranışını değiştirebilir. Google mobil arama için tıklama ve web sitesi ziyaretlerinin sayısının değiştiğini fark edebilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde analizi gözden geçirirken lütfen bunu aklınızda bulundurun. Elbette, Google arama yapanlardan şikayetler duymayı bekleyebilirsiniz, çünkü Google arama sonuçlarında en küçük değişiklikleri yayınladığında, şikayetler de olacaktır. Profesyonel bir destek için Websesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Arayüz sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: DuckDuckGo Uygulaması


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER