Google COVID-19 aramaları: Pandemide geçen bir yıl içinde en çok yapılan

Google COVID-19 aramaları
Google COVID-19 aramaları

Pandemide geçen bir yıl içinde en çok yapılan Google COVID-19 aramaları COVID salgınından bir yıl sonra. Google’daki bazı popüler arama terimlerine bir göz atıyoruz. Beklenenden tuhaflığa, bir göz atın.

Pandemide geçen bir yıl içinde en çok yapılan Google COVID-19 aramaları
Pandemide geçen bir yıl içinde en çok yapılan Google COVID-19 aramaları
  • 2020’de “neden” kelimesiyle başlayan sorgular, benzeri görülmemiş aramalar aldı.
  • Pazarlamacılar olarak işimiz, hedef kitlenin ihtiyaçlarını, aramanın amacını ve nasıl cevap verdiğimizi anlamaktır.
  • bir yıl içinde en çok yapılan Google COVID-19 aramaları Aşağıda, Ocak 2020’den Haziran 2020’ye kadar. Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler korona virüs ile ilgili arama terimlerinin anlık görüntüsü verilmiştir:

Bir yıllık popülerliğin ardından insanlar şimdi google üzerinden ne arıyor? Öğrenmek için Google Trends’e döndük.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Piramit Site


Google COVID-19 aramaları: Trend Aramalar

Google Trend Aramalar 2021 COVID-19 Aramaları şaşırtıcı olması bekleniyor.

5. Corona virus Suşları

Google Trend Aramalar 2021

Tamam, özellikle yeni türlerin dünya üzerindeki etkisi. Bu yeni varyantlara ne kadar etkili aşıların direnebileceği ile ilgili olarak bu bekleniyor.

4. Aşılar

trend haline gelmesi bekleniyordu. Dünyanın her yerinde, insanların aşı ile ilgili terimlere ilgisi yüksek kalabilir, ancak bu, birinin aynı soruları sorduğu anlamına gelmez.

Bu yılın başından bu yana, “yakınımdaki aşılar” arayışı beş kat arttı. Ancak bu yılın başında size aşağıdaki cevapları bilmeyebileceğiniz sorular sorulacak:

3. Ateş

Şimdiye kadar hepimiz COVID-19 semptomlarını açıkça biliyoruz. Ancak son dört ayda aradığınız semptomlara baktığınızda, bir semptomun diğerlerinden daha yaygın olduğunu fark edeceksiniz.

Ateş ve boğaz ağrısı son dört ayda en sık görülen semptomlardır. Umarım soğuk aylarda soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı sık görülür.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Chrome Canary


Türkiye’de Google’da en çok neleri aradı?

Türkiye 2020’de Google’da en çok neleri aradı? İlginç bir şekilde, bu iki terime önemli bir süre baktığınızda, COVID-19’a odaklanılması nedeniyle ilginin arttığı açıktır.

2. Dezenfektan

Mart ayından bu yana, bu eğilimin en ilginç kısmı keskin düşüş olabilir. Dezenfektan ihtiyacı, salgın sırasındaki ile aynı olmalıdır, ancak arama yaparken düz bir çizgi gibi görünmektedir.

1. COVID ve Hıçkırık

Google COVID-19 aramaları, ne kadar ilginç olduğunu sizde gördünüz. Hepsini kurtardık çünkü gerçekten tuhaf. Grafik, “COVID ve” teriminin eğilimini ve “COVID ve Hıçkırık” arama sonucunun aşağıdaki ilgili terimlerle 100 puan aldığını göstermektedir:

  • Hıçkırık COVID belirtisi midir? – 44 puan
  • COVID’nin hıçkırık semptomu – 44 puan
  • Hıçkırık bir COVID belirtisi mi? – 17 puan

Pazarlama stratejinizin bir parçası olarak COVID-19 ile ilgili terimleri kullanıyorsanız. Yakın gelecekte ilginizi çekecek konuları tahmin etmek istiyorsanız veya sadece salgından bir şeyler öğrenmek istiyorsanız. En ilginç olanın konunun bir şey olduğunu hatırlamakta fayda var genellikle tahmin edemeyiz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google COVID-19 aramaları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Siyahiler için ürünler