Google Etiket Yöneticisi: yapılandırılmış veri gereksinimleri

Google Etiket Yöneticisi: yapılandırılmış veri gereksinimleri
Google Etiket Yöneticisi: yapılandırılmış veri gereksinimleri

Google Etiket Yöneticisi: yapılandırılmış veri gereksinimleri Google, Etkinlik Yapılandırılmış Verileri için gereksinimleri değiştirdi. Etkinlikler için ücret alan yayıncıların yapılandırılmış verileri güncellemesi gerekir.

Google, etkinlik yapılandırılmış veri gereksinimlerini güncelledi. Bu güncelleme, offers.priceCurrency özelliğini etkileyecektir. Bu değişiklik, etkinlikler için ücret alan ve etkinliklerinin Google’da görünmesini isteyen yayıncıları etkiler. Bu gereksinimler, ücretli çevrimiçi / aile etkinliklerini de etkiler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Sıralamayı iyileştirmek


Google etiket yöneticisi

Google Yapılandırılmış Veri, etkinlik düzenleyenlerin Google arama ve Google Haritalar’da bulunmasına olanak tanır. Başlangıçta fiziksel aktivite için geliştirilen yapılandırılmış veriler, aile aktiviteleriyle ilgili çevrimiçi aktiviteler için de geçerlidir.

Google güncelleme etkinliği yapılandırılmış veri gereksinimleri Aile etkinlikleri arasında canlı video akışı, önceden kaydedilmiş videolar ve çevrimiçi etkinlikler bulunur. Aile aktivitesinin bir örneği spor egzersizidir. Etkinlik yapılandırılmış verilerini kullanmak, etkinlikleri Google aramada zengin sonuçlar olarak görünmeye uygun hale getirebilir. Google’ın Google aramada “etkinlik deneyimi” olarak adlandırdığı şeyin bir parçasıdır.

Etkinlik yapılandırılmış verilerini kullanmak, Google’da zengin sonuçların görüntülenmesini garanti etmez.

Sadece aktiviteyi kolaylaştırır. Koşulları karşılamak için, gerekli tüm yapılandırılmış verilerin gerektiği şekilde JSON-LD yapılandırılmış verileri biçiminde Google’a sağlanması gerekir.

Gerekli tüm yapılandırılmış verilerin kullanılmaması, artık Google aramadaki aktif deneyim için uygun olmayabilir. Bu değişimin bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Offer.priceCurrency özelliği, gerekli bir işlevdir. Bu, Google bu etkinliğin eksik olduğunu tespit ederse uygun olmayabileceği anlamına gelir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Arayüz


google etiket yöneticisi kullanımı

Yapılandırılmamış Veri Nedir? Etkinliklerle ilgili yapılandırılmış verilerle ilgili bir vaka çalışmasında Google, etkinliklerle ilgili yapılandırılmış verilerin kullanılmasının. Eventbrite’ın% 100 arama hacmi büyümesine ulaşmasına yardımcı olduğunu bildirdi. Yapılandırılmış verilerle Google, etkinlikleri Google aramada potansiyel müşterilere gösterebilir.

Gillow şunları söyledi: “İki ila üç hafta içinde, Google’ın etkinlik arama sonuçlarında görsel farklılıklar görmeye başladık.” “Google arama deneyimi, şüphesiz daha fazla kişinin etkinlik sayfasına dikkat etmesine yardımcı olacaktır. Zamanında, bu, etkinlik yaratıcılarının bilet geliri anlamına gelir artacak.”

Yapılandırılmış veri örnekleri

Yapılandırılmış veri örnekleri Detayları aşağıdan görebilirsiniz. offer.priceCurrency ilk örneklerden bir tanesidir.

offer.priceCurrency yapılandırılmış verileri

Offer.priceCurrency yapılandırılmış verileri, 3 harfli ISO 4217 para birimi kodu kullanılarak etkinlik fiyatının para birimini temsil etmek için kullanılmalıdır. Örneğin, ABD doları, 3 harfli ISO 4217 para birimi kodu ABD dolarıdır. Bu, yapılandırılmış verilerden bir örnektir:

"teklifler": {
"@type": "Teklif",
"priceCurrency": "USD"
}

Etkinlik için ücret alan yayıncının yapılandırılmış veri kodunun çoğuna zaten sahip olması çok muhtemeldir. Eklenecek tek kısım, priceCurrency kısmıdır. Profesyonel bir destek için Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Etiket Yöneticisi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Seo’ya Katkısı