Cumartesi, Temmuz 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Google Haritalar Arama Trendleri

Web Master Haberleri Ocak 2021 İçin Google Haritalar Arama Trendleri Google, Ocak 2021’de Google Haritalar’da nelerin trend olduğuna dair analizler paylaşıyor.

Ocak 2021 İçin Google Haritalar Arama Trendleri
Google Haritalar Arama Trendleri

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Nedir


Google Haritalar Arama Trendleri Google, yerel pazarlamacılara yardımcı olabilecek bir dizi nadir arama verisi olan Google Haritalar’da trend olan aramalarla ilgili analizlerini paylaştı.

Geleneksel olarak, Ocak ayındaki yerel arama verileri insanların yeni yılın çözümünü anlamasını sağlayabilir; bu ay stadyumlar, sağlıklı restoranlar, kış tatili ve çeşitli kişisel gelişim biçimleri aranıyor.

Google en çok arananlar 2020 ye göre aslında çok şey değişti Bu Google Haritalar arama verileri seti, Ocak 2021’e özgüdür ve insanların, seyahatten vazgeçtiklerinde evden çıktıklarında insanların davranışlarını görmelerine olanak tanır.

Dünya Geneli ise veriler google’da en çok arananlar 2020 dünya Verileri, insanların bu yıl Ocak ayında yaptıklarının geçen yıl Ocak ayında yaptıklarından farklı olduğunu gösteriyor.

İnsanlar uluslararası seyahat destinasyonları için değil, yerel seyahat arıyorlar. İnsanlar en yakın spor salonuna gitmek yerine evde egzersiz yapıyorlar.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Bu Haftanın Dijital Pazarlama Haberleri


Google Haritalar Arama Trendleri

Google’ın Haritalar’daki trend arama verileri, bu yıl hangi sorguların yükseldiğini (veya düştüğünü) belirlemek için Aralık 2019’dan Ocak 2020’ye kadar olan dönemi Aralık 2020’den Ocak 2021’e kadar olan dönemi karşılaştırır.

Google’da Yılın Arama Trendleri

Bu yıl insanlar uluslararası seyahatlerden çok yerel seyahate daha fazla önem veriyorlar. Bu yılın Ocak ayında yurtdışında arama yapılan ülke / bölgeler sabit kaldı. Bu, COVID-19 seyahat kısıtlamalarından kaynaklanıyor olabilir. Buna karşılık, Ocak 2020’de haritada uluslararası lokasyon aramaları bir önceki aya göre% 65 arttı.

2020’nin sonu ile karşılaştırıldığında, Ocak 2021’de yerel konaklama için yapılan aramalar% 20 arttı ve bu da insanların seyahat alışkanlıklarının dünyadan çok aileye yaklaştığını gösteriyor.

Google, kayak merkezlerinin “haritada” “büyük bir eğilim” gösterdiğine dikkat çekti. Ocak 2020 ile karşılaştırıldığında, kayak merkezi aramaları iki kattan fazla arttı. Bunun nedeni kayak yapmanın sosyal bir aktivite olması olabilir.

Google Trendler Türkiye

Geçmişte, Ocak ayının arama eğilimleri, insanların Yeni Yıl için daha az içmek, iyi yemek yemek ve daha fazla egzersiz yapmak gibi kararlarını ve planlarını temsil ediyordu. İnsanlar tatili takip eden ayda içki içmemeye söz verirken, “Ocak kuru” sorguları artma eğilimindedir.

google’de en çok arananlar 2021 konusuna geldiğimizde Google Trends için Seyehat olsun her şeyi kapsadığını görmekteyiz. Şarap dükkânlarını arayanların sayısı Aralık ayına göre% 11 ve% 6 azaldığından, bu yıl Ocak ayında kuraklık mücadelesine katılanların sayısı büyük ölçüde azalacak.

Geçen yılın Ocak ayında, bu iki sorgu için arama hacmi bir önceki aya göre yaklaşık% 40 düştü. Sağlıklı beslenme ve “sağlıklı” seçenekler için yapılan araştırmalar Ocak ayında en öncelikli konu olmaya devam ediyor.

Aralık ayına kıyasla, ayın başında en yüksek arama hacmi% 46’ya ulaştı. Ancak Google, bu yıl tatlı talebinin arttığına dikkat çekti. Aralık ayına kıyasla, dondurma dükkanları için yapılan aramalar% 10 arttı.

Fast-food restoranlarına yönelik aramalar Ocak ayında düşme eğilimindeydi, ancak bu yıl durum böyle değil. Ocak 2020’de fast food restoran aramaları geçen yılın Aralık ayına göre% 20 azaldı.

Bu yıl Aralık’tan Ocak’a kadar fast food aramaları% 1,5 oranında düştü. Eğitim ve sporla ilgili aramalar bu yıl hala yüksek. Aralık ayından Ocak ayına kadar, yerel stadyumlara yapılan talepler yaklaşık% 25 arttı. Örneğin Google, ev egzersizinin popülaritesinin bu yıl normal olarak artmadığını,% 16 arttığını, geçen yıl ise% 55 arttığını söyledi. Yerel kısıtlamalar da burada bir faktör olabilir. Google Haritalar Trendleri hakkında daha fazla bilgi için, Websesi sitesini takip edin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Haritalar Arama Trendleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Kaliteli Bağlantılar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER