Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Google Haritalar Dolandırıcıları

Google Haritalar Dolandırıcıları. Google, her gün 20 milyon gerçek gönderimi kutluyor ve içerik sahtekarlığı ve vandalizmle nasıl mücadele ettiklerini açıklıyor.

Google Haritalar Dolandırıcıları
Google Haritalar Dolandırıcıları

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Temel Web Vitals


Irkçı yorumları önlemek ve seçimlerin yanlış bilgilendirilmesini önlemek için web sitesi bilgilerini değiştirme seçeneklerini kısıtlamak, Google’ın sözde Google Haritalar içerik dolandırıcılığı ve sabotajcılarla savaşmasının yalnızca iki yoludur.

Ama hala ne yapıyorlar? Google, “dolandırıcıları uyarmak” için dahili süreçler hakkında nadiren bilgi sağlar. Ancak teknoloji devi, yanlış veya kötü amaçlı Google Haritalar güncellemelerini nasıl belirleyip kaldırabileceklerini açıklayan bilgileri 18 Şubat’ta yayınladı.

Google Haritalar Dolandırıcıları

Google Algoritmaları, makine öğrenimi ve insan Fikrinin birleşimi

Google’ın makine öğrenimi algoritmaları her gün milyonlarca genel katkıyı tarar, politikalarını ihlal eden içeriği tespit edip kaldırır ve olağandışı kullanıcı etkinliklerini tarar.

Aşağıdaki gibi yapın: Anormallikleri tespit edip kontrol edebilmeleri için “normal” aktivitenin ne olduğunu bilin. Ayrıştırılması zor olabilecek gönderimleri değerlendirmek için eğitimli operatörlerden ve analistlerden oluşan bir ekip kullanın.

Tıklama grubu etkinliği algılandı. Algoritmaları artan uygunsuz içeriğe yanıt verecek şekilde ayarlayın (seçimle ilgili yanlış bilgileri yaymak gibi). Ve “perde arkasında” gerçekleşen diğer teknolojiler. Kötü amaçlı etkinliklerin çoğu, kimse görmeden önce otomatik modeller tarafından silinirken, diğerleri, insanların şirketi ziyaret etmesine veya güvenilmez olumsuz yorumları silmesine neden olan yanlış yorumları azaltmak için insan gözü sansürü için işaretlenir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Duyarlı arama ağı reklamları


İçerik spoiler ve dolandırıcılar için ceza

Google Haritalar Dolandırıcıları Google yalnızca bu içeriği Google Haritalar’dan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda hesapları askıya alır ve hatta hileli faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen kişilere karşı işlem başlatır.

Google, geçen yıl “kötü oyuncular” olarak adlandırdıkları milyonlarca olay için harekete geçti: Google politikalarını ihlal eden 55 milyon yorumu engelleyin veya silin.

Yaklaşık 3 milyon yanlış iş verisini engelleyin veya silin. 610.000’den fazla kullanıcı hesabının askıya alınması, bu politikanın ihlali veya şüpheli davranıştan kaynaklanmıştır.

Google politikalarını ihlal eden veya düşük kaliteli olduğu kabul edilen 160 milyon fotoğrafı görüntüleyin ve / veya silin.

Politikaları ihlal eden veya kalitesiz 3,5 milyon videoyu inceleyin ve / veya silin. 30.000’den fazla bildirilen işletme profilini kapatın. Bildirilen 960.000 yorum silindi. Bağlantısız kullanıcıların 3 milyondan fazla işletme profilini doğrulamasını önleyin.

O kadar Korkunç bir yer değil 🙂

Bugün Google gönderisini takip ederek sahte veya kötü niyetli Haritalar içeriğiyle nasıl başa çıktıklarını ana hatlarıyla açıkladı ve topluluk katkılarının nasıl daha yararlı bir Google Haritalar deneyimi sağladığını açıkladı ve kutladı.

Yorumlar, adres ve açılış saatleri güncellemeleri, yorumlar, resimler ve sorgulara verilen yanıtlar vb. Dahil olmak üzere, Google Haritalar’a her gün 20 milyondan fazla gönderim yapılmaktadır. Google şunları söyledi:

“Sonuç olarak, bu, her yerdeki insanların nerede yemek yediklerine, alışveriş yapacaklarına veya ne yapacaklarına ve ne izleyeceklerine daha iyi karar vermelerine yardımcı olabilir.”

Google’ın katkısı, teknoloji devinin dünya çapında 15 milyondan fazla konumda masaüstü ve mobil cihazlara erişilebilirlik bilgileri eklemesini sağlıyor.

image 20

Katkıda bulunanların ifşa edebileceği bilgiler arasında tekerlekli sandalye erişimine uygun otoparklar, girişler, asansörler ve oturma alanları bulunmaktadır.

Google, “çoğu” Google Haritası gönderimlerinin gerçek olduğunu göstererek topluluk katkılarında bir artış görmeyi umuyor ve kısa süre önce, herkesin yararlanmasını sağlamak için Google Benim İşletmem liste listesine yeni bir “katkı” etiketi ekledi.

Google, Haritaya olan katkısını artırmaya devam ederken, savaştığı “sonsuz savaş” olan yanlış veya kötü niyetli girişleri izleme ve silme yeteneğini geliştirmelidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Haritalar Dolandırıcıları Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Ads Kampanya Oluşturma


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER