Google Keşfet Nedir? John Mueller tutarsız keşif trafiğini açıklıyor

Google Keşfet Nedir
Google Keşfet Nedir

Google Keşfet Nedir? John Mueller tutarsız keşif trafiğini açıklıyor Arama savunucusu John Mueller, Google Keşif’in yönlendirme trafiğinin dalgalanabileceğini açıkladı.

John Mueller tutarsız keşif trafiğini açıklıyor
John Mueller tutarsız keşif trafiğini açıklıyor

Google’dan John Mueller, Google Keşif trafiğinin günden güne neden tutarsız olduğuna dair bilgiler sağladı. Bu konu, 5 Şubat’ta kaydedilen bir Google Arama Merkezi SEO röportajında ​​tartışıldı.

Web sitesi sahibi, Google Keşfet’ten gelen yönlendirme trafiğiyle ilgili bir soru gönderdi. Sitede büyük bir değişiklik olmamasına rağmen dalgalanmaların dramatik olduğunu söylediler.

Benzer şekilde, Keşfet’ten gelen trafik bazen düşse bile, arama sonuçlarından gelen web sitesi trafiği artacaktır. Mueller’e bu tipe neyin sebep olduğunu sordular. Yanıt olarak Mueller, akış dalgalanmalarının belirli bir nedenden kaynaklanmadığını belirtti. Bu, Google Keşif’in özüdür.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads geniş eşleşme


Google Keşfet Nedir?

John Mueller, Google trafiği keşfediyor

Google trafiği keşfediyor Mueller, site sahiplerinden gelen anekdot niteliğindeki kanıtların, Keşfet’ten gelen trafiğin genellikle “açık” veya “kapalı” olduğunu gösterdiğini söyledi.

Google’ın sistemi, bir gün bazı içerikleri Keşfet’te görüntülemenin mantıklı olduğuna karar verebilir, ancak diğer günlerde bu mantıklı değildir. Web siteleri genellikle Google Keşfet’ten trafik alır ve ardından trafiği keser.

“Siteye göz atmadığınızı söylemek gerçekten zor. Ancak genel olarak, Google Keşfet’e gelince, sizin gibi insanların geri bildirimlerinden fark ettiğim bir şey trafiğin açık veya kapalı olma eğiliminde olduğuydu. Sistemimiz, Keşfet’te daha fazla içerik görüntülemenin gerekli olduğunu düşünebilir ve sonra aniden Keşfet’ten çok fazla trafik alırsınız. O zaman algoritmamız bize “keşifte” çok fazla göstermeye gerek olmadığını ve ardından trafiğin kaybolduğunu söyleyebilir. “

John Mueller tutarsız keşif trafiğini açıklıyor. Mueller, keşif trafiğinin arama trafiğinden daha değişken olma eğiliminde olduğunu, çünkü belirli sorgulara tabi olmadığını söyledi.

Bir web sitesinin Keşfet’ten ne kadar trafik alması gerektiğini doğru bir şekilde tahmin etmek zordur.

Keşfet’e göz atan kaç kişinin belirli bir konuyla ilgilendiği açık değildir. Bir sitenin Keşfet’ten çok fazla trafik alması harika, ancak Mueller, bu durumun hızla değişebileceğini anlamanın önemli olduğunu söyledi.

“Özellikle Keşfet için, belirli bir sorgu ile ilgisi yoktur. Bu nedenle, bu konuyla kaç kişinin ilgilendiğini veya nerede gösterdiğimizi bilmediğiniz için istenen sonucu söylemek zordur. İşte bu, Google keşif çok fazla görünürlüğe sahip olduğunu fark ederseniz, o zaman iyi olduğunu düşünüyorum. Daha dikkatli olacağım ve bunun çok çabuk değiştirilebileceğini anlayacağım. “

Son olarak Mueller, yardım merkezinde Google’ın Keşfet’te göstermekten kaçınmak istediklerini ve göstermek istediklerini listeleyen bir makaleye işaret ediyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Patentler


Google Arama Nasıl Çalışır?

Google Arama Nasıl Çalışır? Her arama yaptığınızda, binlerce web sayfası ve bazen yararlı bilgiler içeren milyonlarca web sayfası vardır. Hangi sonuçların gösterileceğine karar verme süreci, siz soruyu sormadan çok önce başlar ve size en iyi bilgiyi sağlama taahhüdümüzle yürütülür.

Google Keşfet Nedir sorusunun tüm cevabı aslında burada. Arama algoritmalarının yüksek alaka düzeyi ve kalite standartlarını karşılamasına yardımcı olmak için. Gerçek zamanlı testleri ve dünyanın her yerinden binlerce eğitimli harici arama kalitesi değerlendiricisini içeren titiz bir süreci takip ediyoruz. Bu kalite değerlendiricileri, arama algoritmamızın hedeflerini tanımlayan ve herkese açık olan katı yönergelerimizi takip eder.

Google Arama Nasıl Çalışır? Sanırım bahsettiği makale bu. Tüm sitelerle alakalı olmayabilir, ancak trafikteki dalgalanma konusunda endişeleriniz varsa, tekrar kontrol etmelisiniz.

Google Keşfet nasıl açılır

Google Keşfet nasıl açılır Google uygulamasında Google Keşfet nerede google bilgilerinizde aşağıda gösterdiğimiz gibi tüm adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Google uygulamanızı açın. 
  2. Sağ altta Diğer Ayarlar Genel’e dokunun.
  3. Keşfet’i kapatın. veya açın hepsi bu kadar

“Ayrıca, neye odaklandığımızı açıklayan Keşfet ile ilgili bir Yardım Merkezi makalemiz var. Özellikle, bir şeyleri Keşfet’te göstermek istemiyoruz. Bu nedenle, iki kez kontrol etmeniz gerekebilir. Sahip olduğunuz web sitesine bağlı olarak, bu aşağı yukarı alakalı olabilir. Ama kesinlikle kontrol edeceğim. “

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Keşfet Nedir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Teknoloji şirketleri için PPC