Google Sesli Arama Özelliği

Google Sesli Arama Özelliği. Google Sesli Arama-Mümkün mü? Google, gelecekte sesli aramanın etkinleştirilebilmesi için erken test hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Google Sesli Arama Özelliği
Google Sesli Arama Özelliği

Google, kullanıcıların web sayfaları gibi arama yapabilmesi için bir ses içeriği dizini oluşturabilir mi? Google tarafından bir blog gönderisinde yayınlanan ilk test sonuçları, sesli aramanın göründüğünden daha zor olduğunu gösteriyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yandex Rusya rekabet


KQED Dijital Stratejik Ortaklıklar’ın kıdemli başkan yardımcısı Tim Olson, bir makalede bu testlerin ayrıntılarını paylaştı.

Google, sesleri daha keşfedilebilir hale getirmek için KQED ile birlikte çalışıyor. Yapay zeka hizmet sağlayıcısı KUNGFU.

AI’nin yardımıyla Google ve KQED, seslerin nasıl hızlı ve doğru bir şekilde dönüştürüleceğini belirlemek için testler yaptı. Buldukları bu.

Google Sesli Arama Özelliği

Google Sesli Aramanın Avantajları

Sesli aramayı mümkün kılmanın önündeki en büyük engel, sesin aranmadan ve sınıflandırılmadan önce metne dönüştürülmesi gerektiğidir. Sesi hızlı bir şekilde bulmak için sesi doğru hecelemek şu anda mümkün değildir.

Küresel ölçekte sesli arama yapmanın tek yolu, otomatik transkripsiyondur. Manuel transkripsiyon, yayıncı için çok zaman ve çaba gerektirir.

KQED’den Olson, ses transkripsiyonu için doğruluk çubuğunun, özellikle ses haberlerini indekslerken yüksek olması gerektiğine dikkat çekti. Şimdiye kadar, konuşmadan metne alanındaki ilerleme bu standartları karşılamıyor.

Mevcut konuşmadan metne teknolojisinin sınırlamaları

Google Sesli Arama Özelliği Google, en son konuşmadan metne dönüştürme aracını sesli haber koleksiyonlarına uygulayarak KQED ve KUNGFU.AI’yi test etti.

AI’nın özel isimleri (adlandırılmış varlıklar olarak da bilinir) tanıma becerisinde sınırlamalar bulundu.

Adlandırılmış varlıkların bazen bağlamı doğru bir şekilde tanımlamaları gerekir, bu her zaman yapay zeka için geçerli değildir.

“KQED’in yerel haber sesleri, Bay Area’nın konuları, insanları, yerleri ve kuruluşlarıyla ilgili çok sayıda adlandırılmış varlığa atıfta bulundu. Konuşmacılar” California Highway Patrol “ve” Yarımada “anlamına gelmek için” CHP “gibi kısaltmalar kullandı. San Jose. Bunları yapay zekanın tespit etmesi daha zor. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Shopify SEO


Google Sıradaki Teknolojisi

Sesli arama çalışmaları devam edecek ve teknoloji geliştikçe bunu geniş çapta kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Google Haberler ve Yayıncı Ortakları başkanı David Stoller, proje üzerindeki çalışma tamamlandığında teknolojinin kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

“Google’ın yeni planının temellerinden biri, sorunları çözmek için yeni yollar geliştirmektir. Tamamlandıktan sonra, teknoloji ve ilgili en iyi uygulamalar herkese açık olarak paylaşılacak ve beklenen etkiyi büyük ölçüde artıracaktır.”

KQED’den Olson, günümüzün makine öğrenimi modellerinin hatalardan ders alamayacağını ve insanların devreye girmesi gereken yerin burası olduğunu söyledi.

Sonraki adım, haber odasının yaygın transkripsiyon hatalarını tanımlayarak makine öğrenimi modelini iyileştirmeye yardımcı olduğu geri bildirim döngüsünü test etmektir.

Profesyonel hizmet için Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Sesli Arama Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Wordpress Web Tasarım


Bu içeriğe oy verin!