Google Sıralama Faktörleri: Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri

Google Sıralama Faktörleri: Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri
Google Sıralama Faktörleri: Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri

Şirket Google Sıralama Faktörleri: Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri Nelerdir? SEO verileri, yalnızca bir işletmenin tüm seviyelerinde pazarlama için yararlı değildir. Organizasyon genelinde anahtar kelime sıralamasını ve diğer SEO bilgilerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri
Google Sıralama Faktörleri: Şirket genelinde SEO anahtar kelime sıralama verileri

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google ceza türleri


Güçlü, son derece entegre anahtar kelime sıralaması izleme, herhangi bir SEO uzmanının araç kutusunun en üst çekmecesinde bulunur.

Peki organizasyonun diğer bölümlerine ne gibi bir değer katıyor? Anahtar kelime sıralaması anlayışı, birçok departman ve ekip üyesi için gizli bir altın madenidir (pazarlama dışında bile).

SEO uzmanları için anahtar kelime sıralama eğilimlerini izlemenin değerini biliyoruz; genel olarak konuşursak, sıralama ne kadar yüksek olursa, web sitenize o kadar fazla trafik gelir.

En önemli anahtar kelimelerinizin sıralamasını ve eğilimlerini bilmek, SEO başarısı için çok önemlidir.

Ancak SEO uzmanı olmayan profesyoneller bu bilgilerden ne öğrenebilir? Bu sütunda, içeriği, PPC ve ürün ekiplerinin yönetici düzeyinde anahtar kelime sıralama verilerini nasıl kullandığını öğreneceksiniz.

Anahtar Kelime ve Google Sıralaması

Anahtar Kelime ve Google Sıralaması Şirketin SEO ekibiyle çalışırken gördüğüm bir eğilim. En başarılı SEO ekibinin içerik ekibiyle (dahili veya harici) yakın bir çalışma ilişkisi sürdürme eğiliminde olmasıdır.

Web içeriğini analiz etme ve yorumlama yeteneği artmaya devam ettikçe. Arama motoru sıralama algoritmaları yıllar geçtikçe daha fazla içerik merkezli hale geldi. Bu, içerik oluşturma ve optimizasyonu SEO’nun önemli bir parçası haline getirir.

Bilgili içerik ekibi, kuruluşlarının anahtar kelimelerinin (ve rakiplerin anahtar kelimelerinin). Etkinliğinin derinlemesine anlaşılmasının başarılarının anahtarı olduğunu bilir. Çünkü organik arama çoğu durumda oluşturdukları içerik için ana trafik faktörüdür.

İçerik ekibinin anahtar kelime sıralaması verilerini kullanmasının bir yolu, mevcut başarı oranını artırmaktır.

Bir web sitesi (veya bir grup ilgili anahtar kelime) çok fazla trafik aldığında, olası tüm fırsatlardan yararlanma olasılığı düşüktür.

İçerik ekiplerinin anahtar kelime sıralamasını kullanmasının bir başka yolu da içerik değerlendirmesidir.

İçeriğinizle ilgili anahtar kelimelerin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini gözlemleyin. Bu, içeriğinizden hangisinin işe yarayıp hangisinin etkili olmadığı konusunda önemli bir ipucu olabilir.

Geçmişte oluşturduğunuz içerik, kendisiyle ilgili anahtar kelimelerin konum iğnesini hareket ettirmede başarısız olduysa. İçeriği yeniden gözden geçirmenin ve nasıl geliştirileceğini tartışmanın zamanı gelmiştir. Bu konuyu rakiplerinden daha geniş bir şekilde ele alıyor mu?

İnsanların uzmanlığa, otoriteye ve güvenilirliğe sahip olduğunu düşündüğü bir şekilde mi yazılmış?

Rakiplerinizden daha iyi kullandığınız anahtar kelimeler var mı? Akhtar kelimeleri (veya bir dizi alakalı anahtar kelime) için çok fazla trafik aldığınızda, olası tüm fırsatlardan yararlanmaları olası değildir.

PPC ekibi sıralaması izleme verilerinin değeri

Genel olarak, SEO ve PPC, kuruluşun pazarlama bütçesi ve faydalarının rakipleri olarak kabul edilir. Bu bir trajedidir çünkü her iki ekip de açık veri paylaşımından büyük ölçüde faydalanabilir.

Çoğu SEO uzmanı, PPC’nin organik arama büyümesi sağlamak için anahtar kelimeleri ve segmentasyonu. Keşfetmek için bir araştırma aracı olarak kullanılabileceğinin farkındadır. Bununla birlikte, PPC ekibi doğal kaynaklardan da değerli bilgiler elde edebilir.

PPC için özellikle yararlı olabilecek bir alan, kullanıcı niyet verilerinin doğal olarak aranmasıdır. Kullanıcı amacı, arama sorgusunun arkasındaki “neden” dir. Kullanıcılar mal satın almak istiyor mu?

Bir şey hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaçları var mı? Bir şeyi nasıl yapacaklarını öğrenmeye mi çalışıyorlar?

Arama motorları, kullanıcının amacını belirlemede ustadır ve bu verileri arama sonuçlarında görüntülediklerini ayarlamak için kullanır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads kitleler


Google sıralama Faktörleri

Google sıralama Faktörleri için Modern ürün geliştirme ve pazarlama ekipleri, pazar verilerini elde etmeye isteklidir.

Hedef kitleye uygun bir ürün pazarı olup olmadığını bilmek istiyorlar. Kuruluşun anahtar kelime sıralaması verileri bu bilgilerin kaynağı olabilir. Ürün ekibi, arayanları ürün ve hizmetlerine en sık getiren anahtar kelimeleri inceleyerek pazar bilgilerini elde edebilir.

Bu anahtar kelimeleri ve neye yol açtıklarını (siz ve rakipleriniz) incelemek. Hedef pazar için önemli olan ve gerçekte ne aradıklarını ortaya çıkarabilir.

Sıralama verileri, özellikle bu özellik ve avantajların her biri için benzersiz içerik oluşturduğunuzda. Ürünün hangi özelliklerinin ve avantajlarının hedef pazarın ihtiyaçlarına en uygun olduğunu ortaya çıkarabilir.

Pazarlama yöneticileri ve ekipleri için anahtar kelime sıralama bilgileri

Trendler, pazarlama yöneticileri ve ekipleri için önemli veri noktalarıdır. Doğal arama sıralaması izleme, trend bilgileri için önemli bir kaynak haline gelebilir.

Geçmiş verileri görüntüleyen bir sıralama izleme aracı kullanıyorsanız, zaman içindeki eğilimleri belirlemeye başlayabilirsiniz. Bu da bütçeleri bilgilendirmek ve diğer pazarlama kanallarını planlamak için kullanılabilir.

Özellikle aracınız zaman içindeki arama hacmini takip ettiğinde, mevsimler gibi içerik seçmek daha kolaydır. Organik arama, kelimenin tam anlamıyla bize sadece ne kadarını değil, aynı zamanda en fazlasını da söyleyen bir pazar.

Web site trafiğini artırmak için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır? ( Veri adalarının kilidini açın)

Web Master Haberleri Web site trafiğini artırmak için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır? Gördüğünüz gibi, anahtar kelime sıralaması ve diğer SEO verileri, bir kuruluşun birçok farklı bölümü için yararlı kaynaklardır.

Kurumsal SEO uzmanları bu tür verileri yalnızca açıkça paylaşmakla kalmaz. Aynı zamanda diğer departmanların bunları yorumlamasına yardımcı olarak iş değerini büyük ölçüde artırabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google ceza türleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PPC kullanmanın faydası


Bu içeriğe oy verin!