Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Google sıralama yükseltme; iyileştirmek için Tavsiyeler

Google sıralama yükseltme nasıl yapılır? Google Sıralamayı iyileştirmek için Tavsiyeler Google… İlişkili sıralama sinyalinden yararlanmak için tüm Temel Web Vitals için minimum eşiğin karşılanması gerektiğini söylüyor.

Google sıralama yükseltme
Google Sıralamayı iyileştirmek için Tavsiyeler

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Arayüz


Google sıralama yükseltme Değiştirecek iyileştirmek için Taktikler

Google’dan John Mueller, bu yılın Mayıs ayında yayınlanan sıralama sinyali artışına hak kazanmak için. Üç Essential Web Vitals karşılaştırmasının tamamının karşılanması gerektiğini söyledi.

Bu konu, 29 Ocak’ta en son Google Arama Merkezi SEO çalışma saatlerinin başında ortaya çıktı. Google Sıralamanızı Etkileyen Tüm Faktörler nelerdir? bu detayları sizlere paylaşacağız.

Google Sıralamayı iyileştirmek için Tavsiyeler Core Web Vital, Google’ın düzenlemeleri kapsamında iki temaya ulaştığında. Bu temanın başka bir tema olup olmayacağı sorusu soruldu. Google’ın test aracı Web Vital’i yeşil yerine sarı renkte mi gösteriyor? Önemli mi? Mueller’in yanıtı sayesinde, Temel Web Yaşamsal güncellemesi bu yıl Mayıs ayında yayınlandığında bunların çok önemli olduğunu öğrendik.

Essential Web Vital, Google’ın bir sayfanın iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayıp sağlamadığını değerlendirmeye yönelik yeni standardıdır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Seo’ya Katkısı


Sıralamanızı Yükseltecek Seo Tavsiyeleri

Sıralamanızı Yükseltecek Seo Tavsiyeleri Standartları şunlardan oluşuyor;

  • En çok görüntülenen içerik oluşturma (LCP): Sayfanın ana içeriğinin yüklendiği hızı ölçer. Bu, sayfa açıldıktan sonra 2,5 saniye içinde gerçekleşmelidir.
  • İlk oturum açma gecikmesi (FID): Oturum açıldıktan sonra kullanıcı sayfayla etkileşim hızını ölçer. Bu 100 milisaniye içinde gerçekleşmelidir.
  • Kümülatif stil kayması (CLS): Kullanıcıların beklenmedik düzen değişiklikleriyle ne sıklıkla karşılaştığının bir ölçüsü. Sayfanın CLS değeri 0.1’den küçük olmalıdır.

Google, temel ağ ömrünü ölçmek için 6 farklı yöntem sağlar. Mueller’den, yaklaşan algoritma güncellemesinden yararlanmak için tüm minimum gereksinimlerin karşılanması gerektiğini öğrendim.

Google’ın John Mueller’ı çekirdek ağ ömrü hakkında

Mueller, web sitenizi test ederken, Core Web Vitals karşılaştırmasını karşılayıp karşılamadığını görmek için üç metriğin de karşılanması gerektiğini söyledi.

“Bildiğim kadarıyla yeşil olup olmadığına bakarız ve nitelikli olarak sayarız. Bu nedenle, sarı olursa yeşil olmayacak, ancak son yöntemi bilmiyorum. Birleştirilmiş birkaç faktör var ve bence genel fikir, bir sayfanın tüm bu koşulları karşıladığını bulursak. Onu arama sıralamasında uygun şekilde kullanmak isteriz. Bazı şeyler iyi olduğunda ve bazı şeyler mükemmel olmadığında (nasıl dengelenir gibi) hangi yöntemin kullanılacağını bilmiyorum. “

Mueller, resmi Google kanalları aracılığıyla iletilmeyen herhangi bir bilgiyi ifşa etmemeye dikkat ettiği için bu soruyu atlattı.

Algoritma güncellemesi Mayıs ayında yayınlanmadan önce daha fazla bilgi olup olmayacağı sorulduğunda Mueller, “Öyle olduğundan şüpheleniyorum” dedi. Kısaca, Google’ın temel Google ağı yaşam döngüsünden geçen web sayfalarının arama sonuçlarına bir rozet ekleyeceği fikrini öne sürdü. Sağlanması belirlenmemişse, sayfa üç koşulu karşıladığını veya aştığını belirtmelidir. Profesyonel bir destek için Websesi ile iletişime geçiniz

“Genel bir kural olarak, bu koşulları arama sonuçlarında rozetleri görüntülemek için de kullanmak istiyoruz. Bazı deneyler yaptığımızı düşünüyorum. Bunun için tüm faktörlerin uyumlu olduğunu gerçekten bilmemiz gerekiyor. Yani HTTPS’de değilse, her şey yolundaysa bile yeterli değildir. “

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google sıralama yükseltme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook testi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER