Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir? (Xbox ve Online: En iyi Karakter)

GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir? PC, PS4 ve Xbox One dahil olmak üzere çeşitli platformlarda GTA 5’teki Karakterleri nasıl değiştireceğinizi öğrenin. Ayrıca GTA Online’da karakterleri nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz. GTA 5, Franklin, Trevor ve Michael dahil olmak üzere üç kahramana sahiptir.

Bazen her karaktere atanan görevleri tamamlamak için bunlar arasında geçiş yapmanız gerekir. Bazı görevler, farklı amaçlar ve eylemler için rolleri değiştirmenizi gerektirir. Burada GTA 5 karakter değiştirme işlemini nasıl olduğunu sizlere aktarıyoruz. Hep birlikte nasıl değiştirileceğini görelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: GTA 5 Araba Kayboldu


(Xbox ve Online) GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir?

GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir
GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir

Birçok GTA 5 oyuncusu bu oyunu PC’de oynuyor. Bu oyunu PC’de oynarken karakteri değiştirmek çok kolay. Görevler ve eylemler sırasında karakterleri değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

 • Alt tuşunu basılı tutarak karakter değiştirme kadranını açın.
 • Ardından, yön tuşlarını veya fareyi kullanarak kullanılacak karakterleri seçin.
 • Kontrol etmek istediğiniz kahramanı seçtikten sonra Alt tuşunu bırakın.

Özellikle görevleri gerçekleştirirken bu işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması gerekir. GTA 5’in hikaye modunda üç karakter seçeneğiniz bulunuyor. Rolü değiştiremiyorsanız, bir görevi gerçekleştiriyor veya görev noktasına çok yakın olabilirsiniz.

II. GTA 5 Xbox 1 ve PS4’te Karakter Nasıl Değiştirilir

GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir
GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir

GTA 5’i Xbox One’da oynarken aynı işlem için farklı tuşlarla etkileşim kurmanız gerekiyor. Oyuncular klavyeyi kullanmayacaklar, karakteri kontrol etmek ve oyun içinde işlemleri gerçekleştirmek için yön tuşlarının üzerindeki butonları kullanacaklar. Oyunu bu platformda oynarken oyundaki karakteri değiştirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • Karakter değiştirme kadranını açmak için aşağı düğmesini basılı tutun.
 • Doğru analog çubuğu kullanarak eylemler veya görev için kontrol etmek istediğiniz karakteri seçin.
 • Seçilen karakterler kadranda vurgulanır.
 • Değişen karakterleri tamamlamak için aşağı düğmesini de bırakabilirsiniz.

III. GTA Online’da Karakterler Nasıl Değiştirilir

GTA Online modunda, oyuncular iki farklı karakter oluşturabilir ve istedikleri zaman aralarında geçiş yapabilirler. GTA 5 hikaye modunun aksine, GTA Online, oyuncuların rolleri değiştirmek için farklı eylemlerde bulunmasını gerektirir. Tek oyunculu modda olduğu gibi çevrimiçi çok oyunculu modda karakterinizi değiştirmek için basit adımlar gerçekleştiremezsiniz. Oyunun online çok oyunculu modunda rolleri değiştirmek için buradaki adımları izleyin.

 • Oyunu oynamak için iki karakterden birini kontrol ederken duraklatma menüsünü aktif etmeniz gerekiyor.
 • Menüdeki Çevrimiçi sekmesini açın.
 • Bu sekmede Karakteri Değiştir seçeneğini bulun ve seçin.
 • Oturumdan çıkmak için onaylayın.
 • Kullanmak istediğiniz karakteri seçmek için yön tuşlarını kullanın.
 • Onaylayın ve oyuna geri dönün.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi GTA San Andreas Modları


GTA 5 En iyi Karakter Kimdir?

GTA 5 hikaye modundaki üç kahramanın kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Rastgele bir rol için bir karakter seçmeniz ve bir görevi veya işi gerçekleştirmeniz gerektiğinde, yeteneklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Aşağıdakiler hikaye modunda Franklin, Michael ve Trevor’ın en iyi yetenekleridir.

 • Franklin, araba kullanımı için en iyi karakter seçimidir. Arabalar ve bisikletlerle daha iyi yol tutuşu ve performans için araç sürerken zamanı yavaşlatabilir.
 • Michael, daha isabetli nişan almak ve ateş etmek veya mermilerden kaçınmak için silahlı çatışmada zamanı durdurabilir.
 • Trevor, öfke özelliğindeyken rakibe daha fazla hasar verebilir. Üstelik daha az hasar alıyor.

Bu yüzden silahlı çatışmalarda, Trevor’da veya yakın dövüşte Michael’ı seçmeli ve görevleri yerine getirirken. Ayak işlerini yaparken polisle rekabet etmek veya kaçmak için Franklin’i seçmelisiniz.

Bu, PC, PS4 ve Xbox One dahil olmak üzere çeşitli platformlarda GTA 5’teki karakterlerin nasıl değiştirileceği ile ilgilidir. Ayrıca oyunun online modunda karakterleri değiştirmeyi öğrendiniz. Oyundaki her durum için GTA 5 en iyi karakter Seçeneğini tercih edelim.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. GTA 5 Karakter Nasıl Değiştirilir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer GTA Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: GTA 5 gibi oyunlar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER