Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Guidde’den Otomatik Video Kılavuzları ile Yazılım Eğitimini Basitleştirmek için Finansman

Teknoloji ve verimliliğin kesiştiği noktada yer alan Guidde, yapay zeka odaklı bir yaklaşımla, yazılımın devreye alınması için görsel dokümantasyonun oluşturulmasını otomatikleştiren bir öncü olarak ortaya çıktı. Yoav Einav ve Dan Sahar tarafından kurulan Belmont merkezli girişim, eğitici videolar oluşturmak için uygulama içi etkinlikleri yakalayan bir platform geliştirdi ve günümüz işgücünün üretkenliğine zarar veren artan “aşırı uygulama yükü” ile mücadele etmeyi amaçlıyor.

Yazılım Ustalığını Kolaylaştırmak

Kurumlardaki uygulama sayısının giderek artması ve 2022 yılında şirket başına ortalama 130 SaaS uygulamasına ulaşılması karşısında, çalışanlar genellikle ellerindeki çok sayıda araçtan bunalmaktadır. Kullanıcı etkileşimlerini yapay zeka tarafından anlatılan video kliplere dönüştüren bir Chrome uzantısı olan Guidde’nin çözümü, geleneksel, daha sıkıcı öğrenme yöntemlerini atlatarak çalışanları yeni yazılımlar konusunda hızlı bir şekilde eğitme zorluğunu ele alıyor.

Öğrenme Teknolojisinde Bir Sıçrama

Guidde’nin platformu, genellikle kapsamlı kaynak ve zaman gerektiren geleneksel video üretiminin ötesine geçiyor. Yapay zeka, otomasyon ve bağlamsal analiz sayesinde platform, bölümler, seslendirmeler ve etiketlerle tamamlanmış video içeriği oluşturarak işe alım sürecini kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ayrıca videoları kendi ses kayıtlarıyla kişiselleştirerek eğitim materyaline özel bir dokunuş sağlayabiliyor.

İnovasyon Yoluyla Güçlendirme

Bu yenilikçi atılım, bir kuruluşun herhangi bir üyesinin hızla eğitici içerik oluşturmasına, yaymasına ve analiz etmesine olanak tanıyarak daha etkili ve ilgi çekici bir öğrenme deneyimini teşvik eder. Platformun kullanım kolaylığı ve uyarlanabilirliği, Payoneer ve LiveNation gibi önde gelen isimler de dahil olmak üzere çeşitli müşterileri şimdiden cezbetti ve gelir ve müşteri tabanında önemli bir büyüme sağladı.

Gelecekteki Büyümeyi Desteklemek

Norwest Venture Partners gibi yatırımcılar tarafından yönetilen 11,6 milyon dolarlık Seri A finansman turunun desteğiyle Guidde, teknolojik sınırlarını genişletmeye hazırlanıyor. Şirket, mühendislik ve veri bilimi ekiplerine yatırım yaparak ve 2024 yılı sonuna kadar işgücünü iki katına çıkararak pazardaki varlığını güçlendirmeye ve tekliflerini daha da iyileştirmeye hazırlanıyor.

Eğitimde Yapay Zeka Üstünlüğü

Guidde’nin hızlı yükselişi ve destekçilerinin kararlılığı, kuruluşların yazılım dokümantasyonuna yaklaşımında bir deniz değişikliğine işaret ediyor. Platformun üretkenliği artırma ve uygulama özümseme yükünü hafifletme potansiyeli, onu işyeri teknolojisinin gelişen manzarasında önemli bir oyuncu olarak konumlandırıyor. Guidde gelişmeye devam ettikçe, teknolojiyi öğrenme ve teknolojiyle çalışma şeklimizi dönüştürmede yapay zekanın gücünün bir kanıtı olarak duruyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER