Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

İçerik pazarlama örneği

İçerik pazarlama örneği, Dijital pazarlama stratejinize ilham verecek harika içerik pazarlama örneği İçerik pazarlama, herhangi bir pazarlama stratejisi için bir zorunluluktur. Aşağıdakiler, markaları farklılaştırmanın ve hedef kitlelere değer katmanın yenilikçi yollarının örnekleridir.

Trafiği artırmak ve dönüşüm oranı artırmak söz konusu olduğunda, içerik, dijital pazarlama stratejinizin anahtarıdır. İçerik pazarlama size en iyi anahtar kelime sıralamasını sağlayabilir ve arama motorlarının daha yüksek sıralamalar elde etmenize yardımcı olmak için tarayabileceği birçok bilgi sağlayabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pinterest Premiere Özelliği


İçerik pazarlama örneği

 • Bunların tümü, web sitenize daha yüksek görünürlük, marka bilinirliği ve daha fazla trafik getirdi.
 • Pazarlamacıların yaklaşık% 60’ı, işlerinin başarısı için içeriğin kritik önem taşıdığına inanıyor.
 • Ancak, yalnızca% 27 çabalarının çok başarılı olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni, içerik pazarlamanın kolay olmamasıdır.
 • İzleyicide yankı uyandıran anlamlı materyaller oluşturmak zaman, araştırma ve konsantrasyon gerektirir.
 • İyi haber şu ki, içerik pazarlaması çok büyük bir kategori, bu nedenle satışları artırmak için gereken yüksek kaliteli içeriği sunmanın birçok yolu var.
 • İşte içerik pazarlama sanatında uzmanlaşmış kişi ve kuruluşlardan 11 olağanüstü içerik pazarlama vakası.
 • Onların örneğini takip edin ve potansiyel müşteriler yaratmak ve satış yapmak için kendi ilham verici içeriğinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

İçerik pazarlama 2021

1. GaryVaynerchuk.com

icerik pazarlama ornegi

PAZARLAMA

Gary Vaynerchuk, İnternet tarafından Liquor Library TV video blogunun çılgın sunucuları arasında iyi karşılandı. Şu anda dünyanın en büyük markalarından bazılarını hedefleyen dijital pazarlama ajansı Vayner Media’nın en çok satan iki yazarı ve kurucu İçerik pazarlama 2021 ortağıdır.

 • Vaynerchuk, web sitesinde her üç ila dört günde bir yetkili bir blog yazısı yayınlıyor.
 • Yayınları, büyüleyici bilgiler ve kullanım kılavuzlarından eğitici tanıtımlara, yeni hizmet ve ürünlere kadar her şeyi kapsayan harika kapak resimleri içeriyor.
 • Makalelerinin çoğu artık pazarlama işiyle ilgili olsa da, şarap severler için makaleler yayınlamaya devam ediyor.
 • Sonuç olarak, farklı hedef kitlelerin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek zengin bir içerik kombinasyonuna sahiptir.
 • Videoları, podcast’leri ve faydalı makaleleri (geri bağlantılar ve faydalı çıkarımlar dahil) potansiyel müşterileri çeker, okuyucuları çeker ve onları müşterilere dönüştürmeye ikna eder.

2. Home Depot Blogu

Home Depot blogu, içerik pazarlamasının harika bir örneğidir ve bu yüzden.

icerik pazarlama ornegi 2

EV GELİŞTİRME

Her şeyden önce, ev geliştirme projelerini seven ve deneyimleyen sıradan insanlar, bloga konuk yazar olarak katkıda bulunur ve proje ipuçları ve fikirleri yayınlar.

 • Sadece alakalı değil, aynı zamanda deneyime dayalı ilk elden içerik oluşturabilirler, böylece okuyucular bunlara güvenebilir. Yararlı içerik sağlamanın yanı sıra, Home Depot blog gönderileri, mağazadaki okuyucuların blogdaki öne çıkan öğeleri tamamlamasına yardımcı olabilecek ürünlere bağlantılar da içerir.
 • Bu nedenle, içeriklerini yalnızca takipçi oluşturmak için kullanmayacaklar. SEO’yu anahtar kelimeler, bağlantılar ve uygun kullanıcı deneyimi ile eziyorlar.
 • Okuyucuları doğrudan şirketin web sitesindeki yararlı öğelere yönlendirerek, satışları ve dönüşümleri her geçen gün artırıyor.

3. Hertz Seyahat Blogu

Çoğu insan Hertz’in önde gelen araç kiralama şirketi olduğunu bilse de, Hertz Travel Blog, izleyicileri için bir katma değerdir.

icerik pazarlama ornegi 3

SEYEHAT

Deneyimli uluslararası gezginlerden ara sıra eğlence amaçlı seyahat edenlere kadar, Hertz blogunun okuyucuları, gezilerini planlamalarına yardımcı olacak çok yararlı bilgiler bulabilirler.

 • Bazı yayınlar araç kiralama hizmetlerinden bahsediyor olsa da içeriklerinin çoğu, otel konaklamalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı ve kritik bir noktada gezginler için gezi gezileri yapmanızı sağlayacak içeriden ipuçlarıyla başlar.
 • Makaleler ve videolar, sürükleyici hikayenin derinliklerine iniyor, hedef kitleyi çekiyor ve bir macera ve hazırlık duygusu çekiyor.
 • Hertz, makalelerinin son derece paylaşılabilir olmasını sağlar ve her gönderinin üstünde her zaman büyük bir sosyal medya bağlantı düğmesi bulunur.
 • Bu, okuyucuların bilgileri bağlantılarına aktarmasını, şirketin kapsamını genişletmesini ve marka bilinirliğini artırmasını kolaylaştırır.

4. Cracker Barrel Blogu

Bisküvi kovası, ev yemekleri ve eski moda ticareti, kıyafetleri, hediyelik eşyaları ve retro yiyecekleri ile ünlüdür.

icerik pazarlama ornegi 4

YİYECEKLER VE HEDİYELER

İçerik pazarlama 2021 güncellemelerin de İzleyiciler, yemeklerden tatil dekorasyonlarına kadar her şeyle ilgileniyor, bu nedenle takipçilerini çekmek için bazı akıllı bilgilere ihtiyaç var.

 • Cracker Barrel blogu, iletişim kurdukları herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli makaleleri vurgulayan basit bir düzendir.
 • Tarif makalesi, insanların mağazadan satın alabileceği markalı yiyeceklere bağlantılar içerir.
 • Tatil dekorasyonu ipuçları, sattıkları ürünleri içerir ve müşterileri nereden satın alacaklarına yönlendirir.
 • Bilgileri yalnızca yararlı değil, aynı zamanda SEO ve arama motoru sıralamaları için de çok faydalıdır.
 • Cracker Barrel’in blogu, ziyaretçilere şirket için dönüştürme ve gelir elde etme konusunda birçok fırsat sunuyor.

5. Amerikan Kızıl Haçı #DoingMyPart

Amerikan Kızıl Haçı, #DoingMyPart sosyal medya kampanyası için mesajlaşma önerileri ve resim seçeneklerini içeren eksiksiz bir araç seti geliştirdi.

İçerik pazarlama örneği
İçerik pazarlama örneği

Koronavirüsün yayılmasını durdurmak için kampanyayı engellerken insanları kendi fotoğraflarını kampanya etiketlerine koymaya teşvik etti. Pandemide İşetmeler çok güzel sonuçlar aldı.

 • Örgüt, ellerini yıkayan, maske takan veya kan bağışlayan insanların görüntülerini paylaşabileceğine inansa da, hareketin kendi hayatı var.
 • Twitter’daki insanlar, virüsle savaşmalarına yardımcı olmak için daha yaratıcı yollar yayınlamaya başlıyor, internette COVID-19 çağrı merkezlerini çalıştırma ve aşı yaptırma fotoğraflarıyla dolup taşıyor.
 • Kızıl Haç, takipçilerini şirket mesajlarını kişiselleştirmeye ve güncel konularda kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmaya teşvik ederek katılımı, görünürlüğü ve dönüşüm oranlarını artırır.

İçerik Pazarlama (Starbucks SipSmileSpring)

Starbucks SipSmileSpring İçerik Pazarlama örneğinin en büyük metrikleri alan firmalardan bir tanesidir. Starbucks, yeni bahar içeceğini tanıtmak için Instagram hesabında SipSmileSpring adlı etkileşimli bir oyun yarattı.

Oyunda, kullanıcıların oyunu kontrol etmek için sadece doğru zamanda gülümsemeleri gerekiyor.

Starbucks’ın izleyicilerle etkileşime girmesinin eğlenceli bir yolu olmanın yanı sıra, insanları gönderi paylaşmaya, Starbucks’ı etiketlemeye ve videolarını marka sayfalarında görüntüleme fırsatına sahip olmaya teşvik ediyorlar.

Bu, marka bilinirliğini ve katılımı oldukça yaratıcı bir şekilde artırabilir. Fikrin yeniliği nedeniyle kampanya, lansmanından sonraki iki saat içinde 79.000’den fazla görüntülendi.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. İçerik pazarlama örneği Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Dijital Pazarlama Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PPC kampanyaları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER