İnfluencer pazarlama (Ünlülerin Ürün Tanıtımını Seçmek için 3 Neden )

İnfluencer pazarlama
İnfluencer pazarlama

İnfluencer pazarlama: Pazarlama Haberleri Ünlülerin Ürün Tanıtımını Seçmek için 3 Neden. “Etkili pazarlamayı” düşündüğünüzde, Kylie Jenner “Hayır, bu benim tipim değil” diye düşündüğünüzü düşünebilir. 😉 İnfluencer pazarlama iyi midir? Kötü müdür? bunu tartışacağız.

İnfluencer pazarlama

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pazarlama Aracı


Etkili insanlar güvenilirdir ve kendi alanlarında yetki kazanmıştır. Bulmanıza yardımcı olacak bu 5 etkileyici pazarlama aracına göz atın.

Bu durumu hayal edin. Suni deri kayışlı çanta satın almak istiyorsunuz. Ancak hangi markanın en iyisi olduğundan emin değilsiniz. Çevrimiçi olun, yorumları okuyun ve yerel mağazanızı araştırın.

İnfluencer pazarlama: Ünlülerin Ürün Tanıtımı

Ünlülerin Ürün Tanıtımı Reklamlar, X Markasının sonsuz listesi. Z Markasının faydaları ve sayısız satış görevlisinin sinir bozucu sesleri tarafından bombardımana tutuluyorsunuz. Ama karar verdiğin gibi, bir arkadaş gelir ve ona senin içinde bulunduğun durumu anlattır.

“Ah, çok kolay!” Dedi. “Beş yıl önce, X’ten suni deri bir çanta satın aldım ve o zamandan beri beni asla hayal kırıklığına uğratmadı!”

sen ne yapardın? Elbette, diğer markaların özellik listelerini göz ardı edeceksiniz. … Ve sonra bunun gibi bir çanta satın alın.

Bu etkileyici unsur, pazarlamanın çalışma şeklidir. Atmaya korktuğumuz adımları atmak bizi güvende hissettirir, çünkü güvendiğimiz birinin zaten önümüzde olduğunu biliyoruz. Peki, etkili pazarlamaya girmeye hazır mısınız? Bu yazıda size göstereceğim:

  • Pazarlamayı daha sonra etkilemek için beklememeniz için üç neden.
  • Alanınızda gerçek etkileyicileri bulmak için beş etkili pazarlama aracı.
  • Bütçe sıfırsa, etkili etkileyiciler nasıl bulunur?

Ve dahası! içeri gir

influencer pazarlama nedir

Reklam Ve Pazarlama Stratejileri Ancak gerçek şu ki. Nüfuzlu insanlar ünlü (veya kötü şöhretli) sosyalistleri ve ünlüleri 24 saatlik şovlar şeklinde göstermiyor.

“… Sosyal medyada takipçilerini çekmeye ve takip etmeye kararlı belirli kitlelere sahip sosyal içerik yaratıcıları.”

Ünlülerin Ürün Tanıtımını Seçmek için 3 Neden Ünlülerin Ürün Tanıtımını Seçmek için 3 Neden? Bu, etkileyicinizin Kylie veya Kendall Jenner olması gerekmediği anlamına gelmez. Olağanüstü konumu nedeniyle Instagram’da içerik pazarlamacısı olabilir ve 10.000 takipçi kazanabilir. Facebook’taki favori futbol veya tenis oyuncusu olabilir (sıkı ve sıkı bir takipçisi olduğu sürece ESPN onu tanımasa bile).

Pinterest’te hayran kitlesini artırmak için ağız sulandıran ev yapımı yemekler ve tarifler kullanan bir şef olabilir.

Başka bir deyişle, nüfuzlu bir kişi, işinizdeki hedef kitleye güvenen ve sektörünüzde otorite kazanan herhangi biri olabilir. Uyarılmış? belirlemek! Gerçek şu ki, etkili pazarlama işe yarıyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pazarlama Araçları


Marka İletişiminde Ünlülerin Önemi

Marka İletişiminde Ünlülerin Önemi Ucuz şampuan satan bir ünlü gördüm ve “Hayır, gerçekten kullanmadı” diye düşündüm 🙂

  • Gerçek şu ki, bugün cirolar etkileyici pazarlama kadar işe yaramıyor.
  • İşte ikincisi üzerinde durmak için üç neden var.

Neden # 1: İşinizde Güven Oluşturacaksınız

Influencer’lar bir gecede ünlü olmadılar, çünkü bazı yapımcılar onları filme koymaya karar verdi (ki bu kötü bir şey değil).

İnsanların hayatlarına kattıkları büyük değer sayesinde yavaşça ve özenle insanların güvenini kazandılar. Bu nedenle, onlardan ürün / hizmetinizle ilgili mesajlar, takipçileri ile markanız arasında anında güven oluşturacaktır.

Neden # 2: Hedef Kitlenize Ulaşacaksınız

80.000’den fazla takipçisi olan Harry gibi bir etkileyiciyi düşünün. Gerçek şu ki, Harry sevimli kedi videoları ve halka açık fotoğraflar yayınlamadı. Bu tamamen sosyal medya pazarlama tavsiyeleri ile ilgili.

Bu ne demek? Takipçileri sosyal medya pazarlamasıyla uğraşan insanlardır.

Aynı yerdeyseniz, bu peri korumasız bir altın kasedir. Bir düşünün: Umursamayabilecek rastgele milyarlarca kişiye pazarlama mesajları göndermezsiniz. İşinizi önemseyen ve ürününüze olan ihtiyacı bilen 80.000 kişiye odaklanıyorsunuz. Şaşırtıcı da mı?

Neden # 3: Ortaklıkları Kazanmak

LinkedIn tarafından yapılan bir araştırmaya göre, profesyonellerin% 80’i İnternet’in kariyer başarısı için gerekli olduğuna inanıyor.

John Donne’a göre “Hiç kimse ada değildir.” Sonuç olarak: Başkalarıyla çalışmak büyük fırsatlar sağlayacaktır. Ortak girişimleri, basın konferanslarını, canlı etkinlikleri vb. Düşünün. Profesyonel destek için Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. İnfluencer pazarlama sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer İçerik Pazarlama Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Evergreen Nedir