İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Duyuruldu [Sayısı Gizleme Nerede]

İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Duyuruldu [Sayısı Gizleme Nerede]
İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Duyuruldu [Sayısı Gizleme Nerede]

İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Nerede? Instagram, tüm kullanıcılar için beğenileri gizleme özelliğini başlattı. Instagram’daki beğeni sayısını gizleme işlevi başladı. Bazı kullanıcıların dört gözle beklediği Instagram beğeni sayısını gizleme özelliği nihayet kullanıma sunuldu. İşte İnstagram Beğeni sayısı Gizleme Özelliği için yapmanız gerekenler:

İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Nerede
İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Nerede

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hikaye Planlaması


Kendi Gönderileriniz için gizleme özelliği;

Kendi gönderilerinizde sayıları gizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderideki üç noktaya basın.

Açılan menüde “Beğenileri Gizle” seçeneğini tıklayın. Diğerleri artık gönderinin kaç beğeni aldığını görmeyecek. Tüm gönderilerdeki “beğeni” sayısını gizlemek istiyorsanız, bunun bir yolu yoktur. Onları birer birer saklamalısın.

Başkalarının Beğeni sayısını gizleme özelliği;

Alternatif olarak, akıştaki tüm gönderilerin “beğenilme” sayısını gizleyebilirsiniz. Yani Instagram’a girdiğinizde videonun beğenilerini ve görüntülemelerini göremezsiniz. Bu özelliğe erişmek için, “Ayarlar”> “Gizlilik”> “Gönderiler” sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Instagram beğenilerini gizleme işlevi etkinleştirildi! Instagram nihayet tüm kullanıcılar için uzun zamandır beklenen bir özellik yayınladı.

Artık beğeni sayısını gizlemek mümkün. Instagram Beğenilerini Gizle etkinleştirildi! Sosyal medya platformlarında fotoğraf paylaşmanın önde gelen uygulaması Instagram, yeni bir özellik tanıttı.

Fotoğraflar ve videolar için ayrı ayrı düzenlenebilen bu ayarın ortaya çıkmasının ardından Instagram kullanıcıları “Instagram’daki beğeni sayısını nasıl gizleye bilir miyim?” Sorusuna olumlu cevap verdi. Instagram beğenileri gizleme kullanımı ve detayları nasıl gizleyeceğiniz hakkında bilgi burada …

instagram begeni gizleme ozelligi duyuruldu sayisi gizleme nerede 2

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İnstagram durduruldu hatası


İnstagram Beğeni Gizleme Özelliği Nerede

Instagram gizli beğenileri denemeye başladıktan iki yıldan fazla bir süre sonra, özellik nihayet resmileşti. Uygulama isteğe bağlı özelliği korusa da, artık tüm kullanıcılar beğenileri gizleyebilir ve kullanıcıların ayarlarında gizli benzer numaraları etkinleştirmesi gerekir. Yayınlarında beğenilerini gizlemek isteyen kullanıcılar, gönderileriyle kimlerin meşgul olduğunu yine de görebilir.

Instagram, bu özelliğin kullanıcıların tercihlerinden çok içeriğin kalitesine odaklanmasına izin vereceğini söyledi. Başkalarının gönderilerinin yanı sıra kendi gönderilerini de gizleyebilirsiniz. Ayarlar> Gönderiler> Beğenileri ve Görünümleri Gizle’yi etkinleştirmeniz gerekir. Kaç beğeni gördüğünüzü görmek istemiyorsanız, gönderideki üç noktayı tıklayıp “beğeni sayısını gizle” demeniz yeterli.

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Nerede

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ayarlar> Gönderiler> Beğenileri ve Görünümleri Gizle’yi etkinleştirmeniz gerekir.

Değişiklik, bir bakıma orijinal Facebook deneyinin biraz sulandırılmış bir versiyonu gibi. Şirket, daha az beğenmenin, uygulama üzerindeki baskıyı “azaltacağını” ve hizmetle ilgili olumsuz baskının bir kısmını ortadan kaldıracağını umuyordu. Tartışmalı olduğu ortaya çıktı ve Instagram patronu Adam Mosseri geçtiğimiz günlerde The Information’a gizlemenin “Uygulamanın kurallarına aykırı” ve “mantıksal olarak değiştirilebilir” olduğunu söyledi. Aynı zamanda Instagram ve Facebook, medyanın özellikle genç kullanıcılar için ruh sağlığını nasıl etkilediğine dair sorularla hala boğuşuyor.

Ülkelerden milletvekilleri, şirketin 13 yaşın altındaki çocuklar için Instagram’ın çocuk sağlığını nasıl etkileyeceğini sordu. Şirket, araştırmacılardan ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan “topluluğumuzun güvenliğine ve sağlığına katkıda bulunabilecek veya olmayabilecek Instagram’daki deneyimleri daha iyi anlamamıza yardımcı olmalarını” istedi.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. İnstagram Beğeni Gizleme Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer İnstagram Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Sosyal Medya Kullanma Oranı


Bu içeriğe oy verin!