instagram hesap geçmişi silme – arama geçmişi silme

instagram hesap geçmişi silme
instagram hesap geçmişi silme

instagram hesap geçmişi silme nasıl yapılır? İnstagram hesap geçmişi nasıl silinir? İnstgram’da kullanıcılar hesap geçmişlerini kolay bir şekilde silebiliyor. Birkaç adımda silinebilecek hesap geçmişi için ilk olarak uygulamaya girmek gerekiyor. Ardından silme adımları yapılarak silme işlemi tamamlanıyor. Oldukça basit olan bu hesap silme işlemi için adımlar şu şekilde;


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; instagram geçici olarak kilitlendi ne zaman açılır


instagram arama geçmişi silme

İnstagram arama geçmişi silme adımları;

  • İnstagram hesabına giriş yapılır.
  •  Profile girilir.
  • Sağ üstte yer alan üç çizgi simgesine tıklanır.
  • Ayarlara gidilir.
  • Simgede açılan güvenlik butonuna tıklanır.
  • Güvenlik seçenekleri arasında yer alan Geçmiş ifadesine tıklanır.
  • Temizle tuşuyla geçmiş silinir.

instagram hesap geçmişi silme

Telefon üzerinden silme işlemi bu şekilde gerçekleşir. Bilgisayar için ise geçmiş temizlemek için önce tarayıcıdan hesaba girilir. Ardından da profile girilerek ‘’profil düzenle’’ seçeneğine basılır. Burada açılan sekmeden gizlilik – güvenlik seçeneğine girilir. Bu sekmede geçmiş bulunur ve temizle tuşuyla kolayca silinir. Hem bilgisayar üzerinden hem de telefon üzerinden hesap geçmişi silinir. Oldukça kolay olan bu işlemi kullanıcılar istedikleri her zaman yapabilmektedir. İstenirse tümünü silmek yerine tek tek silme işlemi de tercih edilebilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. instagram hesap geçmişi silme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Bi’ Tek Ben Anlarim Sözleri