Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

İnstagram Profil Resmi Nasıl İndirilir? (Profil Resmi İndirme)

İnstagram Profil Resmi Nasıl İndirilir? Akıllı telefonunuza hızlı ve kolay bir şekilde kaydetmek için bir Instagram profil resmini nasıl indireceğinizi mi merak ediyorsunuz? işte burada. Instagram hesap profil fotoğrafınızı da indirebilirsiniz. Instagram, her kullanıcıya Instagram hesabı için profil fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir fotoğraf ekleme seçeneği sunar.

Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan profil fotoğrafı, kullanıcı hesabının kimliği olarak kullanılmaktadır. Her Instagram kullanıcısı, Instagram profil fotoğrafı olarak istediği fotoğrafı kullanmakta özgürdür.

 • Ancak bir Instagram profil fotoğrafı ile bir Instagram gönderisinin farklı olduğunu unutmayın.
 • Instagram profil fotoğrafları, dinamik gönderiler, hikayeler, IG TV vb. gibi Instagram’da tipik olarak bulduğunuz tam boyutlu gönderilerde görüntülenemez.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Öldüğümde İnstagram Hesabıma Ne Olur


İnstagram Profil fotoğrafı İndirme Adımları

Kendi arkadaşlarınızın ve diğer kullanıcıların Instagram profil fotoğrafları tam boyutta görüntülenemez, yani Instagram profil fotoğrafları ayrıntılı olarak görüntülenmez. Sadece bu da değil, Instagram profil fotoğraflarını indirmenin veya indirmenin bir yolu yok.

İnstagram Profil fotoğrafı İndirme
İnstagram Profil fotoğrafı İndirme

Sonuç olarak, birçok Instagram kullanıcısı nihayet diğer kullanıcıların Instagram hesap profil fotoğraflarını indirmenin yollarını buldu. Neyse ki, Instagram hesaplarının güvenliğinden ödün vermeden tam boyutlu Instagram profil fotoğraflarını görüntülemek isteyen herkes için bazı kusursuz ipuçları var.

 • #1. Tarayıcı Üzerinden Instagram Profil Fotoğrafı İndirme
 • #2. InstaDP.com Web Sitesi ile Instagram Profil Fotoğrafı İndirme
 • #3. IZoomYou.com Web Sitesi ile Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

İnstagram Profil Resmi Nasıl İndirilir

1. Tarayıcı Üzerinden Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Instagram, bir masaüstü veya mobil tarayıcı kullanılarak erişilebilen, yaygın olarak uyumlu sosyal medyalardan biridir. Instagram’ı bir tarayıcı üzerinden kullanırken, InstaStories’e gönderi yapamama gibi bazı özellikler ortaya çıkıyor. Sınırlı işlevselliğinin arkasında, yalnızca bir tarayıcı üzerinden Instagram’a erişirken bulunabilecek birkaç özellik vardır, bunlardan biri Instagram profil fotoğraflarını indirmektir. Akıllı telefondaki bir tarayıcıyı kullanarak Instagram profil fotoğrafının nasıl indirileceğine ilişkin adımlar şunlardır:

 1. Önce Instagram uygulamanıza erişin , ardından profil fotoğrafını indirmek istediğiniz Instagram hesabına gidin.
 2. Instagram hesabı profil sayfasındaki üç nokta simgesine dikkat edin ve ardından üç nokta simgesine tıklayın.
 3. Profil fotoğrafını indirmek istediğiniz Instagram hesabının bağlantısını veya bağlantısını kopyalamaya yarayan Profil URL’sini Kopyala’yı tıklayın.
 4. Hem varsayılan tarayıcı hem de Opera Mini gibi üçüncü taraf tarayıcılar olmak üzere akıllı telefondaki tarayıcı uygulamasını açın ve çalıştırın.
 5. Daha önce kopyaladığınız bağlantıyı web sitesi arama alanına yapıştırın veya yapıştırın.
 6. Tarayıcı daha sonra URL’yi kopyalayan Instagram hesap profilini görüntüler.
 7. Birkaç seçenek içeren bir açılır mesaj görünene kadar Instagram profil fotoğrafı simgesindeki ekranı basılı tutun. Görseli Aç’ı tıklayın.
 8. Daha sonra ilgili hesabın Instagram profil fotoğrafının görüntülendiği yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 9. Görüntülenen Instagram profil fotoğrafını indirmek istiyorsanız akıllı telefon ekranını basılı tutun.
 10. Artık arkadaşım Instagram profil fotoğraflarını çok kolay adımlarla indirip kaydedebiliyor

Fotoğraf boyutu da nispeten küçük olduğundan, ilk yöntemin Instagram profil fotoğrafını HD kalitesinde görüntülemeyeceğini lütfen unutmayın. Tam boyutlu bir Instagram profil fotoğrafını HD kalitesinde indirmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fake İnstagram Hesabı Nasıl Bulunur


2. InstaDP.com Web Sitesi ile Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

İnstagram Profil fotoğrafı Nasıl İndirilir
İnstagram Profil fotoğrafı Nasıl İndirilir

Akıllı telefonunuzun varsayılan tarayıcısını veya üçüncü taraf tarayıcılarını kullanarak Instagram profil fotoğraflarını indirmek gerçekten çok kolay. Aynı zamanda hızlı, ancak ne yazık ki görüntülenen profil fotoğrafları HD kalitesinde değil ve boyutları basit. Instagram profil fotoğraflarını tam boy ve HD kalitesinde görüntülemek isteyen arkadaşlar için bir başka yöntemimiz daha var.

Çözüm, kullanıcı profili fotoğrafları da dahil olmak üzere Instagram uygulama içeriğini indirmek için bir hizmet sunan InstaDP.com’dur. Aşağıdaki adımlar, InstaDP.com web sitesini kullanarak Instagram profil fotoğrafının nasıl indirileceği ile ilgilidir:

 1. Akıllı telefonunuzda tarayıcı uygulamasını açın ve çalıştırın. Burada websesi, üçüncü taraf bir tarayıcı olan Opera Mini’yi kullanır.
 2. Tarayıcı arama alanına InstaDP.com web sitesi adresini (www.instadp.com) girin.
 3. Tarayıcı sizi Instagram Hikayeleri, Instagram Makaraları ve Instagram hesap profil fotoğrafları gibi çeşitli indirilebilir. Instagram gönderilerini görüntüleyen InstaDP.com web sitesinin ana sayfasına götürecektir.
 4. InstaDP.com web sitesinin ana sayfasındaki sütuna profil fotoğrafını indirmek istediğiniz Instagram hesabı kullanıcı adını girin.
 5. Enter’a tıklayın.
 6. InstaDP.com web sitesi daha sonra ilgili Instagram profil hesabının bir önizlemesini görüntüler.
 7. Tam Boyut yazan bir seçenek bulana kadar web sayfasında ilerleyin ve ardından o seçeneğe tıklayın.
 8. Bu seçenek, ilgili Instagram hesabı profil fotoğrafını tam boyutlu olarak gösterecektir.
 9. Profil fotoğrafını akıllı telefonunuza kaydetmek için İndir’e tıklayın.

3. IZoomYou.com Web Sitesi ile Instagram Profil Fotoğrafı

İnstagram Profil Resmi İndirme
İnstagram Profil Resmi İndirme

Bu web sitesini yukarıda belirtilen web sitelerine ek olarak kullanabilirsiniz. IZoomYou.com, çok basit bir arayüz avantajına sahip bir Instagram avatar indirme servis sağlayıcı web sitesidir. Bu da Instagram profil fotoğraflarını tam boy ve HD kalitesinde indirmek isteyen arkadaşların işini kolaylaştırıyor. IZoomYou.com web sitesini kullanarak bir Instagram profil fotoğrafının nasıl indirileceğine ilişkin basit adımlar şunlardır:

 1. Tarayıcıyı akıllı telefonunuzda çalıştırın.
 2. Tarayıcı arama alanına IZoomYou.com (www.izoomyou.com) web sitesi adresini girin.
 3. IZoomYou.com web sitesinin ana sayfası görünecektir.
 4. Almanca ile karıştırmanıza gerek yok, profil fotoğrafını indirmek istediğiniz Instagram hesabının kullanıcı adını ana sayfadaki sütuna yazmanız yeterli.
 5. Arama simgesini tıklayın.
 6. IZoomYou.com web sitesi daha sonra ilgili Instagram hesabının profil fotoğrafını otomatik olarak büyük boyutta görüntüleyecektir.
 7. Görüntüyü Kaydet seçeneği görünene kadar ekranınızı tutun veya basılı tutun. Seçeneği tıklayın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. İnstagram Profil Resmi Nasıl İndirilir Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer İnstagram Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İnstagram Gizli hesap nasıl görüntülenir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER