Diğer

iPhone Fotoğraf Gizleme (gizleme şifreli)

iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? Kullanıcıların iPhone’da fotoğrafları gizlemek istemesinin birçok nedeni vardır. Fotoğraflarını silmek aşırı bir önlemdir. Onları depoda tutarken ana galeride saklamanın birkaç yolu vardır. İPhone, fotoğrafları ana albümden gizlemek için yerleşik bir yol sunar, ancak birçok güvenilir üçüncü taraf uygulaması da bu işi yapabilir. Notlar uygulamasını, medya dosyaları oluşturmak ve notlarınızı kimsenin erişemeyeceği bir parolayla korumak için de kullanabilirsiniz. Fotoğrafları iPhone’unuzdan silmenin başka bir akıllı yolu var mıdır?

Görüntüyü kendinize kısa mesaj olarak göndermek ve ardından galerinizden silmek ve ana albümünüzden erişilemez hale getirmektir. Apple’ın hala iPhone’daki fotoğrafları gizlemek için daha güvenli bir yol uygulaması gerekiyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Metaverse Nedir


iphone da fotoğraf gizleme

Fotoğrafları iPhone fotoğraf galerisinden gizleme için şu adımları izleyin:

 • Fotoğraflar uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşedeki “Seç”e dokunun ve gizlemeniz gereken tüm fotoğraf ve videolara dokunun.
 • Ok yukarıyı gösteren küçük bir kutuya benzeyen sol alt köşedeki paylaş düğmesine dokunun.
 • Aşağı kaydırın ve “Gizle” seçeneğine dokunun.

Bu, fotoğraf kitaplığında ek bir albüm oluşturacaktır. Gizli fotoğraf kitaplığını bulmak için Fotoğraflar uygulamasını açın ve Yardımcı Programlar bölümüne gidin. “Gizli” öğesini bulun ve tıklayın. Tüm gizli fotoğraflarınız ve videolarınız burada olacak. Fotoğrafları daha fazla gizlemek için her zaman ekstra adımlar atabilirsiniz. iOS, Yardımcı Programlar bölümünün altındaki Gizli sekmesini kaldırabilir. Böylece gizli fotoğraflara ve videolara doğrudan erişilemez. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ayarlarda “Fotoğraflar” a gidin ve üzerine dokunun.
 • “Gizli albüm”ü bulmak için daha fazla aşağı kaydırın ve düğmeyi “kapalı” konumuna getirin.

Bu, gizli fotoğrafların ve videoların silineceği anlamına gelmez; erişim daha zor olacaktır.

Bu bilgilere sahip biri özel albümlerinize erişmeye devam edebileceğinden, bu yöntemler özel fotoğraflarınızı %100 korumayacaktır. Apple, gizli fotoğraf albümlerine erişmek için parmak izi/yüz kimliği koruması gibi fotoğrafları gizlemek için daha güvenli yöntemler uygulamalıdır. Ancak, bunu yapmanın bir yolu var. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Fotoğraflar uygulamasından gizlemeniz gereken resmi açın.
 • Sağ üst köşedeki paylaşım simgesine tıklayın.
 • “Notlara Ekle”yi seçin ve “Kaydet”e dokunun. Bu, Notes uygulamanızda resimle birlikte yeni bir not oluşturacaktır.
 • Notes uygulamasını açın ve yeni oluşturulan notu resimle birlikte açın.
 • Sağ üst köşedeki paylaş simgesine dokunun.
 • Kaydırın ve “Notu Kilitle” simgesini arayın ve üzerine dokunun.
 • Şifreyi belirleyin ve sağ üst köşedeki “Bitti”ye tıklayın.

Bu, bir seferde yalnızca bir görüntü gizlenebileceğinden fotoğrafları iPhone’dan gizlemenin yavaş ama güvenli bir yoludur. Şimdi, bu notu her görüntülediğinizde, ayarlanan şifreyi girmeniz gerekiyor. Doğrudan erişilememesi için resmi Fotoğraflar uygulamasından kaldırın.

Bilgi

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. iPhone Fotoğraf Gizleme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; İş sağlığı ve güvenliği atama puanları


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu