iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir? Nedenleri ve Çözümleri

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir
iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir? iOS cihazınızda ısı sorunları mı var? Bu, iPhone’un aşırı ısınma sorununu çözmenin en iyi yolunu gösteren eksiksiz bir kılavuzdur. iPhone’unuz sık sık aşırı ısınıyor mu? O zaman bu, derhal düzeltilmesi gereken ciddi bir sorundur. İPhone’unuzun aşırı ısınmasının olası nedenlerini ve nasıl düzeltebileceğinizi açıkladım. iPhone’unuzu saatlerce WiFi erişim noktası olarak kullandığınızda, genellikle ısınır. El fenerini uzun süre açık tutarsanız, aynı zamanda ısınacaktır.

Ayrıca, oyun oynarken, yoğun kaynak kullanan oyun uygulamaları cihazın ısınmasına yol açar. İPhone’u sıcak olduğunda pilini tüketebilir. iPhone ve diğer sayısız akıllı telefon, uzun süreli kullanımdan sonra vücutta ısınma eğilimindedir. Isınmak bir şeydir, ancak aşırı ısınma iPhone’daki elektronik parçalara zarar verebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: iPhone SE 2020 Kamera Çalışmıyor


iPhone Aşırı Isınma Sorun Ortaya Çıkmasının Nedenleri

iPhone Isınma Nedenleri
iPhone Isınma Nedenleri

iPhone’u kişisel olarak kullanırken gözlemlediğim bazı yaygın nedenler keşfettik. İPhone aşırı ısındığında, iOS soğuyana kadar onu geçici olarak kapatacak şekilde programlanacaktır. Ekranda ayrıca iPhone’un aşırı ısınma sorunları yaşadığını belirten bir mesaj görünecektir.

 • iPhone’unuz daha sıkı bir kılıfla kapatılmıştır. İPhone kullanmak için daha uzun saatler ile, daha sıcak hale gelir. Isı, etrafındaki sıkı bir kılıfla iPhone’un içinde sıkışıp kalıyor.
 • Birkaç saattir kaynak yoğun oyunlar oynuyorsunuz ve bu da iPhone’un aşırı ısınmasına neden oldu.
 • iPhone’unuzu, çoğunlukla ısı dalgaları yüksek olduğunda, parlak güneş ışığına maruz bıraktınız.
 • iPhone’u şarj etmek ve oyun oynamak veya başka bir amaçla kullanmak çok fazla ısı yaratır. Isı kaynaklarından biri cihazı şarj etmek için kullanılan elektrik, diğeri ise uygulamaların kullanımından elde ediliyor.
 • GPS’i uzun süre kullanmak da ısınma sorunlarına neden olabilir.
 • Sistem güncellemesi yaparken iPhone normalden biraz daha fazla ısınıyor.
 • Devredeki bazı dahili mekanik arızalar, iPhone’un aşırı ısınma sorunlarına neden olabilir.

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir İşte Çözüm Yolları

1. iPhone’u Kılıftan Çıkarın ( Cihazı Yeniden Başlatın)

iPhone çok fazla ısı ürettiğinde, ısıyı dağıtmak için kesikli koruyucu bir kılıf kullanın. Ayrıca, iPhone’unuzun normalden fazla veya daha sıcak olduğunu hissettiğinizde lütfen iPhone’u koruyucu kılıftan çıkarın. Soğuması için bir süreliğine kapatabilirseniz daha iyi olur.

2. iPhone’u Şarj Ederken Kesinlikle Kullanmayın

Daha önce de belirtildiği gibi, bu tehlikeli bir uygulamadır ve iPhone’un aşırı ısınmasının nedenidir. Telefon şarj olacak şekilde ayarlandığında, arama yapmak veya oyun oynamak için kullanmayın. Ayrıca, iPhone zaten ısınıyorsa, şarj etmek için prize takmayın. Bu, aşırı ısınma sorununu daha da kötüleştirecektir.

3. iPhone’nunuzu Güneş Işığına Maruz Bırakmayın

iPhone’unuzu uzun süre güneşe maruz kalacağı bir yere koymayın. Aşırı ısınma sorunlarına neden olacaktır. Çoğu zaman insanlar iPhone’larını arabada bırakırlar ve bu da cihazın güneşe maruz kaldığında aşırı ısınmasına neden olabilir. Bu nedenle, lütfen bunu yapmaktan kaçının.

4. Kablosuz Şarj Etmeyin

Raporlara göre, iPhone’u kablosuz olarak şarj etmek normalden daha fazla ısı üretiyor. Bu nedenle, iPhone’u şarj etmek için Apple’ın resmi kablolu şarj tuğlasını kullanın.

5. Uygulamaları Kullanmayı Durdurun

iPhone’umda, PUBG’yi sürekli olarak orta veya en yüksek kare hızı ayarında daha uzun süre oynadığımda cihazın aşırı ısınacağını fark ettim. Bu, çok fazla kaynak tüketen diğer oyunlar için geçerlidir. Ayrıca, uzun süreli kullanımlarda ısınmaya neden olabileceğinden AR uygulamalarını kullanmayın. Bunun nedeni, kaynak konusunda bilgili uygulamalar olmalarıdır.

6. Destek ile İletişime Geçin

iPhone’unuzu nadiren kullandığınızda alışılmadık derecede yüksek sıcaklıklarla karşılaşırsanız Apple Destek ile iletişime geçmelisiniz. Apple, ürünleri yalnızca sıkı kalite kontrolünden geçtikten sonra piyasaya sürse de, zaman zaman bazı kusurlu ürünleri de piyasaya sürüyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: en iyi Intel anakart


7. Kullanmadığınız Uygulamaları Kapatın

iPhone’unuzda aktif olarak oyun oynadığınızı varsayalım. Eh, şu anda başka uygulamaları kullanmanız gerekmeyebilir. Bu nedenle, uygulama değiştiriciden oyun uygulaması dışındaki diğer uygulamaları kapatın.

 1. Touch ID’ye sahip bir iPhone’unuz varsa, ana sayfa düğmesine iki kez dokunarak uygulama değiştiriciyi çalıştırın.
 2. Aksi takdirde, Face ID’ye sahip bir iPhone’unuz varsa, uygulama değiştiriciyi getirmek için ana ekranı yukarı kaydırın.
 3. Uygulama değiştiriciden, oyun uygulaması veya o cihazda kullandığınız kaynak yoğun uygulamalar dışındaki tüm uygulamaları yukarı kaydırarak kapatın.
iPhone Isınma Sorunu Çözümü
iPhone Isınma Sorunu Çözümü

8. Konumu ve Servislerini kapatın

iPhone’da konum servislerini kullanmak, aşırı ısınma sorunlarının ana nedenidir. Bu nedenle, ihtiyacınız yoksa bu özelliği kapatabilirsiniz.

 1. Git Ayarlar app.
 2. Gizlilik’e gidin ve üzerine dokunun.
 3. Bunun altında, Konum Servisleri üzerine dokunun.
 4. Ardından, kapatmak için Konum Servisleri’nin yanındaki düğmeye dokunun.
iPhone Isınma Sorunu
iPhone Isınma Sorunu

Bu, kullanabileceğiniz ek bir ipucudur. Haritanın dönüş yönünü kullanmayın. Kullanıcılar bunun iPhone’da ısı sorunlarına neden olabileceğini bildiriyor.

Bunlar, iPhone’un aşırı ısınma sorunlarını çözerken izlemeniz gereken bazı değerli ipuçları. Umarım bu sana yardımcı olur.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. iPhone Isınma Sorunu Nasıl Düzeltilir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft için En iyi Bilgisayar