James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman Fırlatılacak, Kritik Bir Aşama

James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman Fırlatılacak
James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman Fırlatılacak

James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman Fırlatılacak? Webb Uzay teleskobu hakkında gelişmeler var. James Webb Teleskobu erken evrene süper keskin bir bakış sunuyor… Yeni James Webb Uzay Teleskobu’ndan ilk tam renkli görüntü yayınlandı. Kesinlikle bizleri hayal kırıklığına uğratmıyor. Görüntünün, bize ulaşması milyarlarca yıl süren galaksilerden gelen ışığı içeren. Evrenin bugüne kadarki en derin ve en ayrıntılı kızılötesi görüntüsü olduğu söyleniyor.

Beyaz Saray brifingi sırasında ABD Başkanı Joe Biden’a gösterilen görüntü. James Webb’in diğer ilk görüntüleri NASA tarafından Salı günü küresel bir ekranda yayınlanacak. Başkan Biden, “Bu görüntüler dünyaya Amerika’nın harika şeyler yapabileceğini ve hiçbir şeyin ulaşamayacağımız bir şey olmadığını. Bu Amerikan halkı, özellikle de çocuklarımız için geçerli olduğunu hatırlatacak” dedi. “Daha önce kimsenin görmediği olasılıkları görebiliriz. Daha önce kimsenin olmadığı yerlere gidebiliriz.”


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Dr Stone 3. Sezon Ne Zaman Çıkacak


James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman Fırlatılacak, Daha Önce Ne Zaman Fırlatıldı

Geçen yıl 25 Aralık’ta fırlatılan 10 milyar dolarlık James Webb Uzay Teleskobu (JWST), ünlü Hubble Uzay Teleskobu’nun halefi olarak selamlandı. Gökyüzünün çeşitli gözlemlerini yapacaktır, ancak iki genel amaca hizmet eder. Biri 13,5 milyar yıl önce evrendeki ilk parlayan yıldızları fotoğraflamak, diğeri ise yaşanabilir olup olmadıklarını görmek için uzak gezegenleri aramak. Başkan Biden’dan önce yayınlanan bu görüntü, Webb’in bu hedeflerden ilkini gerçekleştirme yeteneğini gösteriyor. NASA’nın James Webb Uzay Teleskobu’ndan alınan ilk görüntüler antik galaksileri ortaya çıkardı. NASA, 13 milyar yıl önce, şimdiye kadar uzaya fırlatılan en güçlü teleskopun ilk gözlemleri olan. Evrenin doğuşuna dair anlayışımızı yeniden şekillendirmeyi vaat eden çok uzak galaksilerin görüntülerini yayınladı.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. James Webb Uzay Teleskobu Ne Zaman sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Better Call Saul 6. Sezon 8. Bölüm Ne Zaman