Perşembe, Şubat 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Jetpack Boost Özellikleri Nelerdir?

Jetpack Boost Özellikleri Nelerdir?, Jetpack Boost, WordPress temel Web Vitals için hazır WordPress geliştiricisi Jetpack’in Automattic DIY çözümünü arayan yayıncılar için Core Web Vitals’ı optimize etmek için tek tıklamayla basit bir çözüm sunan Bir Eklentidir. Jetpack Özellikleri Nelerdir? Bu eklentinin özellikleri gerçekten bir çok Web Vitals için tasarlanmış eklentilere göre kalite standartları çok yüksek bir eklentidir.

Jetpack Boost Özellikleri Nelerdir?
Jetpack Boost Özellikleri Nelerdir?

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress güvenlik açıkları


Jetpack Boost Özellikleri

Sitenin ücretsiz eklentisi Core Web Vitals’ı hedefleyebilir. Jetpack Boost Ücretsiz midir? sorusuna geldiğimiz eve ücretsiz sürümü mevcuttur. ama Sürümü artırın. Bu önemlidir çünkü Core Web Vitals, Haziran 2021’de sıralama faktörü olacak.

Jetpack Boost nedir?

Jetpack Özellikleri, Web Core Vitals için tek tıklamalı bir optimizasyon eklentisidir. Eklenti şu anda üç işlevi yerine getiriyor ve gelecekte Jetpack Boost’u gerçekleştirecek:

  • CSS yüklemesini optimize edin ve gereksiz Java komut dosyası yüklemesini erteleyin.
  • CSS yüklemesini optimize edin

Ayrıa şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress ve Wix


Bir web sayfasını toplamak için tarayıcının onu oluşturması gerekir. Bu işleme “oluşturma” denir. Basamaklı stil sayfası (CSS), tarayıcıya yazı tipinin hangi renkte olduğunu, sayfa öğelerinin nerede olduğunu ve sayfanın neye benzediğini söyler.

Engelleyen yazı tiplerinin oluşturulması, tarayıcının kaynakları (basamaklı stil sayfaları gibi) yüklemesi gerektiğinden tarayıcının web sayfasını görüntülemesini engeller. Basamaklı Stil Sayfası (CSS), tarayıcıya bir web sayfasını nasıl oluşturacağını söyleyen ana koddur.

Jetpack Boost Özellikleri Nelerdir? diye sorduğumuzda tüm cevapları sizlere yukarıda aktarmıştık. şimdi ise web siteniz ile alakalı bir kaç bilgi aktaracağım. Web sitesi ziyaretçi sayfalarının düzgün çalışmasını sağlarken bazı kodlar diğerlerinden daha önemlidir. Web sayfalarının yükleme hızını artırmanın bir yolu, web sayfasının görünümüne – web sayfasının kendisine biraz CSS yapmaktır.

Bu şekilde, CSS kodunu ayrı bir dosyaya yüklemeniz gerekmez, ancak en önemli kısım önce yüklenir, böylece web sayfası daha hızlı işlenebilir.

Düzenleyici, CSS dosyasını düzenleyebilir ve WordPress’teki ilgili dosyaya koyabilir veya otomatik olarak yürütmek için Jetpack Boost‘u kullanabilir.Bazı insanlar bunu manuel olarak yapmanın en iyisi olduğunu söylese de, herkes bunu tek başına yapması için biriyle iletişime geçemez. Buna kritik CSS denir. Bu, diğer her şeyi açıklayan koddur.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress SEO rehberi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER