Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Seo bağlantı oluşturma; Kaliteli Bağlantılar: ve düşük kaliteli bağlantılar fark nedir

Seo bağlantı oluşturma Nedir? Yüksek kaliteli bağlantılar ve düşük kaliteli bağlantılar fark nedir Sitenize ve kaçınılması gereken sitelere yüksek kaliteli bağlantıları nerede bulacağınızı öğrenin. SEO uzmanları olarak, bağlantı aramak için çok zaman harcıyoruz. Genel olarak, web sitelerini değerlendirmek için en etkili yöntem olarak kabul edilirler.

Seo bağlantı oluşturma
Seo bağlantı oluşturma

Ancak, tüm bağlantılar eşit değildir. Bu makalede, yüksek kaliteli bir bağlantıyı neyin oluşturduğunu, bağlantı oluşturmak için fırsatları nerede bulacağınızı. Bağlantının bütçeye değip değmeyeceğini ve bağlantıyı elde etme çabasını nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Web Tasarım için Öneriler


Arama motorları, varlıklarını keşfetmek ve ilgili bilgileri belirlemek için web sayfalarına bağlantılar kullanır.

Google, yardım belgelerinde ,

“Google, A sayfasından B sayfasına giden bir bağlantıyı B sayfası için A sayfasına göre yapılan oylama olarak yorumlar. Kendileri” önemli “olan sayfaların verdiği oylar daha ağırdır ve diğer sayfaların” önemli “olmasına yardımcı olur.

Bing, Web Yöneticisi Yardımı ve Nasıl Yapılır kılavuzunda,

“Bing, organik olarak oluşturulmuş bağlantıları görmeyi tercih ediyor. Bu, temelde, bağlantıların içeriğinizde değer buldukları için içeriğinize bağlanan kişiler tarafından oluşturulduğu anlamına gelir. Bu, bir arama motoru için önemli bir sinyal çünkü içeriğe yönelik bir güven oyu olarak görülüyor. “

Mesela Kartal SEO Çalışması makalemizde aslında bu konuyu ele almıştık Google’ın oylama gibi bağlantılar kullandığını biliyoruz. Tanınmış web sitelerinden gelen bağlantılar, daha az bilinen web sitelerinden daha fazla etkiye sahip olacaktır. yetki Buna genellikle “yetki” denir.

Yüksek kaliteli bağlantılar ve düşük kaliteli bağlantılar fark nedir
Yüksek kaliteli bağlantılar ve düşük kaliteli bağlantılar fark nedir

Birçok SEO aracı, bağlantıların değerini belirlemek için web sitelerine veya web sayfalarına yetki standartları atamaya çalışır. Sayfanıza bağlanan yetkili bir sayfa, bunun yetkili bir kaynak olduğunu güçlü bir şekilde gösterebilir.

Google, bir konudaki uzmanlığını ve güvenilirliğini belirlemek için sitenin bazı geri bağlantılarını inceleyecektir. Örneğin, bir web sitesi iç tasarımda uzman olarak kabul edilir. İç tasarım hakkında az bilinen bir web sitesine bağlanır. Web sitesi, iç tasarım uzmanları tarafından oluşturuldu. Daha az bilinen web sitelerinin içeriğine, ziyaretçilerini oraya çekmeye istekli olacak kadar güveniyor.

Arama motorları için bu, sitenin konuyla ilgili itibarını ve yetkisini belirlemenin iyi ve adil bir yoludur.

Seo bağlantı oluşturma Nedir? İlişkili Ancak otorite her şey değildir. Şöyle düşünün … Daha önce hiç gitmediğiniz bir şehirde tatile çıkacaksınız. Kime restoran tavsiyesi vermek istersiniz: arkadaşınız bir şehirde yaşıyor veya ondan 5 saat uzaklıkta bir şehirde bir tur rehberi mi?

Bölgeye hizmet vermeyen rehberlerle karşılaştırıldığında, şehirde yaşayan arkadaşlar bölgedeki restoranlar hakkında daha uygun bir bilgi kaynağı olabilir.

Tur rehberlerinin kaliteli restoranlar hakkında daha çok şey bildiğini düşünebilirsiniz, ancak bu onların uzmanlık alanı değil. Benzer şekilde, arama motorları sektörünüzdeki sayfalarınıza bağlanan web sitelerinin değerini anlayacaktır.

Yetki ve Alaka Düzeyi

Bir bağlantının en iyi kaynağı, hem yetkili hem de web sitenizle alakalı kabul edilen bir web sitesidir.

Seo bağlantı oluşturma ile Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Kaliteli bağlantıların hem alakalı hem de yetkili olduğunu düşünürsek. En düşük kaliteli bağlantıların hem alakasız hem de yetkili olmayan bağlantılar olduğu mantıklıdır. Bu tür bağlantıların uygulanması genellikle kolaydır ve oluşturulabilir veya gerekli olabilir. Örneğin, herhangi birinin bağlantı göndermesine izin veren bir web sitesinin yüksek düzeyde yetkilendirilmiş içeriğe sahip olma olasılığı düşüktür.

Herkesin siteye bir bağlantı ekleyebilmesi, sitenin özellikle belirli bir endüstri veya niş pazarla alakalı olmadığı anlamına gelir. Bu tür sitelerden sitenize olan bağlantıların kalitesi düşüktür ve çoğu zaman faydasızdır.

Bu bağlantıların en iyi ihtimalle arama sıralamanız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Ancak en kötüsü, manipülatif bir bağlantı şemasının parçası olarak kabul edilebilirler. Google’ın sözde yönlendirme bağlantıları için katı kuralları vardır.

Ücretli Bağlantılar Hakkında Bir Söz

Seo bağlantı oluşturma Nedir? Şimdiye kadar hepimiz, sıralamaya yardımcı olan bağlantılar için ödeme yapmanın çoğu büyük arama motorunun kurallarına aykırı olduğunu biliyoruz.

En iyi ihtimalle, bağlantı için ödeme yaptığınız kabul edilmeyecek ve herhangi bir ceza görmeyeceksiniz. Ancak, Google, bağlantıyı satan bir web sitesinden bir bağlantı aldığınızı tespit ederse, bağlantıya bağlanan sayfanın cezalandırıldığını görebilirsiniz.

Sitedeki bağlantılar için ücret talep etmek için yasal nedenler vardır. Örneğin, İnternette afiş reklamcılığı ve bağlı kuruluş pazarlamasını kullanmak yaygın bir uygulamadır.

Bu durumda Google, web yöneticilerinin sponsorlu bağlantıları bildirmek için rel = “sponsored” özelliğini kullanmalarını önerir. Bu, bağlantı için Googlebot’a ödeme yapıldığı ve PageRank’i hesaplamak için kullanılmayacağı anlamına gelir.

Bu tür bağlantıların pazarlama için kendi değerleri vardır ve yalnızca arama sıralamalarına yardımcı olmadıkları için indirim yapılmamalıdır.

NoFollow Bağlantıları Hakkında Bir Kelime

oogle, rel = ”sponsorlu” özelliğinin kullanımını sunmadan önce, kendisi ve diğer arama motorları rel = ”nofollow” özelliğini kullanıyordu. Bir bağlantı için HTML’ye rel = ”nofollow” özniteliği koymak, arama botlarının o bağlantının hedefine gitmemesi gerektiğini gösterir.

İLAN Bu, yayıncılar tarafından arama motorlarının sayfayı ziyaret etmesini ve bağlantının herhangi bir faydasını atfetmesini engellemek için kullanılır.

Ancak, insanlar bağlantıyı takip ediyor ve web sayfanızı keşfediyorlarsa, bunun hiç de yararsız olmadığını iddia ediyorum!

Yüksek Kaliteli Linkler Neye Benziyor?

Seo bağlantı oluşturma Nedir? Düşük kaliteli bağlantılar genellikle aşağıdakilerden biridir: Arama motorlarının sitenin bir konudaki yetkisini belirlemesine yardımcı olmakla hiçbir ilgisi yoktur. Hala gerçekten zararlı.

Burada bağlantı cezalarını veya bağlantı kurma uygulamalarını tartışmıyorum, çünkü bu size sorun çıkaracaktır. Daha fazla bilgi için, Chuck Price’ın manuel ticaret hakkındaki makalesine bakın.

Burada bahsettiğimiz düşük kaliteli bağlantılar, takip edebileceğiniz, ancak sitenize fayda sağlamayacak bağlantılardır. Yüksek kaliteli bağlantılar, bağlantıların kutsal kasesidir. Bunlar, “Takım Kazanır” Slack kanalında ve Twitter’da görüntülediğiniz bağlantılardır.

Kazanması zor. Ayrıca size bazı “orta kalitede” bağlantılar göstermek istiyorum. Bunlar, uygulaması kolay bağlantı türleridir, ancak belki de hareketli iğne ideal değildir.

Sağlıklı bir geri bağlantı profilinin bir parçasını oluştururlar, ancak içerik pazarlama bütçenizin tamamına değmezler.

Düşük Kalite: Düşük Yetki / Düşük Alaka Düzeyi

Kazanabileceğiniz düşük kaliteli ve alaka düzeyi düşük bağlantılar, gerçek bir çaba harcamadan elde edilebilecek bağlantılardır. Örneğin, sadece bağlantı verin ve isteyin veya bazı durumlarda kendiniz bağlantı ekleyebilirsiniz.

Açık Dizinler

Bu katalog sitelerini ziyaret ettiğinizde, kalitesi açıkça düşüktür. Genellikle, web sitenizi burada tanıtan yalnızca bir hizmet sağlarlar! Bağlantı için ödeme yapmanıza gerek yok, herkes ve köpeği kullanabilir.

Hayatın her kesiminden web sitelerinden çok az bağlantı var ve dizinin var olmasının hiçbir nedeni yok.

Ancak, saygın bir yerel işletme dizininin, işletmenin Yelp gibi gerçek adresini ve iletişim bilgilerini doğrulamanıza yardımcı olabileceğini unutmayın. Bu listeler yerel alıntılar için kullanışlıdır, ancak web sitenizin sıralamasını yükseltmenize gerçekten yardımcı olmazlar.

Saygın bir yerel dizini ve genel bir genel dizini ziyaret ettiğinizde, aralarındaki fark çok açıktır.

Yorum Bağlantıları

Seo bağlantı oluşturma Nedir? Forum reklam blogları belirli bir sektörle çok ilgili olabilir.

SEO‘nun yakın tarihinde, blog ve forum yorumları, web sitesi bağlantılarını kilitlemek için basit hedeflerdir. Arama motorları bu konuda zaten çok akıllı ve bu bağlantıların kalitesini düşürmeye başlıyor.

Rel = “sponsored” işlevine ek olarak Google, rel = “ugc” işlevini de yayınladı. Bu şekilde, web yöneticileri forumlarındaki bağlantıların kullanıcılar tarafından oluşturulmuş olduğunu belirtebilirler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Kartal Web Tasarım


Düşük Kalite: Düşük Çaba ve Takip Yok

Sosyal medya gönderileri Çoğu büyük sosyal medya sitesi, üzerlerinde “takip etme” etiketini kullanır. Ancak Google, kısa süre önce “nofollow” etiketinin belirli bir saygıdan ziyade bir ipucu olarak ele alınacağını belirtti.

Yine de sosyal medya siteleri, sıralamanıza yardımcı olacak geri bağlantıları aramak için bir yer değildir.

Sosyal medya sitelerinin kendileri genellikle yetkili olmalarına rağmen, iyileştirilmemiş içeriklerle doludurlar.

Şirketler, web sitesine geri bağlantılar içeren kendi sosyal medya sayfalarını oluşturabilirler.

Gönderide web siteleri hakkında konuşabilirler. Bu bağlantılar tarafsız değildir. Bu nedenle, arama motorları bunu büyük ölçüde görmezden gelir.

Orta Kalite: Düşük Otorite ancak Yüksek Alaka Düzeyi

Küçük endüstri blogları Çoğu endüstride birçok blog vardır. Bilgilerini paylaşmak ve kişisel verilerini oluşturmak isteyen şirketler veya kişiler tarafından yönetilen web siteleri. İyi anlaşılmamış ve otorite göstergelerini artıran geri bağlantılar elde edemeyen, oldukça alakalı bazı niş bloglar var.

Ancak, çok fazla içerik barındırır ve geliştirmek istediğiniz web sitesi ile çok ilgilidir. Tanınmış bloglarla karşılaştırıldığında, küçük sektörlerdeki blog yazarları genellikle içerik paylaşma ve bağlantı ekleme talepleriyle daha az ilgilenir. Ancak, topluluklar yazmaya ve inşa etmeye isteklidirler.

Daha küçük bir blog, web sitenizi öne çıkarabilir ve yine de sektörle alaka düzeyinizi iyi destekleyebilir. Bu, sektörle ilgili arama konularının alaka düzeyini göstermenize büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Küçük Sanayi Markaları

Sektörünüzdeki bazı temel markalar, mutlaka rakip değildir, ancak ilişkilidir. Örneğin, ofis malzemeleri mağazanızdaki kağıt üreticisini düşünün. Kağıt üreticisine bağlantı, mağazanızı bir distribütör olarak işaretler ve sektördeki otoritenizi kanıtlamanıza yardımcı olabilir.

Orta Kalite: Orta Yetkili ve Orta Düşük Alaka Düzeyi

Seo bağlantı oluşturma Nedir? Yerel haber siteniz, topluluğunuz hakkında her şeyi bildirebilir veya daha derin bir anlayış sağlayabilir. Her durumda, yerel olarak haber değeri taşıyan faaliyetler yürütmek, ulusal bir haber sitesinde öne çıkmanızı kolaylaştırabilir.

Yerel SEO çalışmalarınızı güçlendirmek istiyorsanız bu bağlantılar özellikle iyidir. Güvenilir bir yerel bilgi kaynağı olarak bilinen bir web sitesinden bir bağlantı, arama motorlarının fiziksel alanla ilginizi görmesine yardımcı olabilir.

Yüksek Kalite: Yüksek Otorite ancak Orta / Düşük Alaka Düzeyi

Bazı web siteleri son derece yetkilidir ve bağlantı elde etmek zordur. Bunlar genellikle SEO çalışmalarınız için yararlıdır. Ancak, bu tür bağlantılar çok alakalı olmayabilir. Arama görünürlüğünü yararlı bulacak olsanız da, belirli konularla alaka düzeyinizi sağlamlaştırmanıza yardımcı olmayabilir.

Ulusal Haber Siteleri

Son derece yüksek otorite web sitelerine sahip bazı ulusal ve uluslararası gazeteler var. Bu sitelerden gelen bir bağlantı çabaya değer.

Ancak gazeteciler her gün yüzlerce basın bülteni ve makale fikirleri için yarışıyor. Özellikle bağlantılar söz konusu olduğunda öne çıkmak çok zordur. Ulusal bir gazetede yer almanın en iyi yolu haber değeri taşıyan şeyler yapmaktır.

Web sitenize bir bağlantı yoluyla bu sorunu çözmenize yardımcı olmayı umarak bunu web sitesi muhabirlerinin dikkatine getirin.

Yüksek Kalite: Orta Yetkili ancak Yüksek Alaka Düzeyi

Büyük Endüstri Blogu Sektördeki herkes haber sitesine erişebilir; arkadaşlarınız ve aileniz bunu duymamış olabilir, ancak elbette meslektaşlarınız bunu biliyor. Yetki standardına göre ara yetkilendirme sitesi olabilir ancak sektörünüzde lider konumdadır.

Ayrıca, tanıtmak istediğiniz web sitesi ile de çok alakalıdır. Bu tür sitelere verilen bağlantılar, sitenizin uzmanlığını göstermede çok yardımcı olacaktır.

Yüksek Kalite: Yüksek Otorite ve Yüksek Alaka Düzeyi

Büyük Sektör Markaları

Bunlar, sektördeki herkesin (ve muhtemelen ailelerinin) bildiği ev isimleridir. Araçlarla karşılaştırıldığında, bu bağlantılar daha yüksek bir yetkiye sahip olabilir, ancak kesinlikle sektörünüzün liderleridir.

Bir tedarikçi veya distribütör olarak birbirinize bağlanırsanız veya olumlu bir incelemede bundan bahsederseniz, büyük olasılıkla bir sıralama avantajı göreceksiniz.

Sonuç

Çok çeşitli bağlantı profilleri SEO için çok faydalıdır. Web sitenize olan bağlantıları organik bir şekilde artırmak istiyorsanız, yüksek kaliteli bağlantılar oluşturmak bir zorunluluktur.

Alakasız ve düşük kaliteli sitelerde kolay bağlantılar bulmak için zaman kaybetmeyin. Bunun yerine, enerjinizi ve bütçenizi gerçekten haber değeri taşıyan içerik oluşturmaya odaklayın ve yetkililerin ve ilgili yayıncıların dikkatini çekin.

Seo bağlantı oluşturma
Seo bağlantı oluşturma

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Seo bağlantı oluşturma Nedir? sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Ümraniye Web Tasarım


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER