Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

KasadaIQ İle Siber Güvenlikte Devrim

Australian şirketi Kasada Pty Ltd., KasadaIQ adlı yeni bir siber güvenlik çözümünü piyasaya sürerek hesap ele geçirmelerini ve online dolandırıcılığı önceden tahmin edip engellemeyi hedefliyor. Bu yenilikçi yaklaşım, işletmeleri dünya genelinde artan ve zarar verici bot saldırılarına karşı korumayı amaçlıyor.

KasadaIQ for Fraud adlı servis, dijital platformlara ve müşteri verilerine yönelik bot aktivitelerine dair içgörü sağlayarak işletmelere önemli bilgiler sunuyor. Geleneksel olmayan veri kaynaklarından ve düşman topluluklarından elde edilen bilgilerle, saldırıların gerçekleşmeden önce tespit edilmesi amaçlanıyor.

Kasada tarafından yayımlanan bir rapora göre bot saldırıları, işletmelere mali kayıplara sebep olmanın yanı sıra itibarlarını ve müşteri güvenini de zedeliyor. IT profesyonellerinin %96’sı bot saldırıları yüzünden gelir kaybettiğini ve %79’u botların karmaşıklığında artış olduğunu belirtiyor. Küresel e-ticaret dolandırıcılığının 48 milyar doları aşması bekleniyor.

KasadaIQ for Fraud, bot saldırılarına karşı benzersiz özelliklerle donatılmış durumda. Bu özellikler arasında geleneksel olmayan kaynaklardan izleme, erken uyarı sistemleri ve suç piyasalarından satın alınan botlar ve çalıntı kimlik bilgilerinin detaylı analizi yer alıyor.

KasadaIQ, işletmelere özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış uzman bilgileri sunabilmek için analist saatleri de sağlıyor. Bu kişiselleştirilmiş yaklaşım, dolandırıcılık gruplarını araştırmayı, saldırıları tersine mühendislik yapmayı ve profesyonel rehberlik sağlamayı içeriyor.

Kasada’nın CEO’su Sam Crowther, KasadaIQ’nun mevcut bot tespit platformlarıyla sinerji yaratarak işletmelere rekabet avantajı sağladığını vurgularken, Field CTO Nick Reiniets, otomatik dolandırıcılıkla mücadelede kritik olan iş mantığı suistimalini ortaya çıkaran aktivitelerden elde edilen benzersiz içgörülerin önemini belirtiyor.

2021’de 23 milyon dolarlık bir fonlama turu da dahil olmak üzere ciddi sermaye desteğiyle Kasada, siber güvenlik yeniliklerinde öncü konumda bulunuyor. StepStone Group Inc., Ten Eleven Ventures LLC gibi yatırımcılarla Kasada, işletmelerin dijital çağda kendilerini nasıl koruyacaklarını yeniden tanımlamaya hazırlanıyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER