Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

LoL Fps Gösterme; Tuşu Nedir ve (lol ping gösterme)

LoL Fps Gösterme; FPS Göster tuşu Nedir? Oynarken FPS sayacınızı görmek ister misiniz? Oyun içi ayarların nasıl açılacağı ve kare hızının ve CPU ve GPU kullanımının izlenmesine yardımcı olması için. Monitörün nasıl etkinleştirileceği aşağıda açıklanmıştır. Yani parlak yeni bir grafik kartınız var ve nasıl performans gösterdiğini görmek istiyorsunuz. Ya da belki oyununuz beklediğinizden daha ağırdır ve sorunu teşhis etmeye çalışmak istersiniz. Oyununuzun kare hızını izlemek yardımcı olabilir ve işi halletmek için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Saniyedeki kare sayısı (fps) olarak ölçülen kare hızınız, belirli bir oyunun bilgisayarınızda ne kadar sorunsuz çalıştığını açıklar.

Bir saniyeye ne kadar çok kare sığarsa, ekrandaki hareket o kadar yumuşak olur. Daha düşük kare hızları (genellikle 30 fps’nin altında) dalgalı veya yavaş görünecektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL Türkçe Yapma


En iyi Fps

Kare hızınızı bilmek de en iyi performansı elde etmenize yardımcı olur. Örneğin, oyununuz yavaş çalışıyorsa, kare hızına bakmak, en anlamlı performans iyileştirmesi için hangi grafik ayarlarının kapatılacağını anlamanıza yardımcı olabilir. Kare hızınızı bilmek, hangi monitörü satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir. Sonuçta, grafik kartınız oynadığınız oyunlarda yalnızca 60 fps üretecek kadar güçlüyse, 144Hz monitöre geçmek için hiçbir neden yoktur. CPU, GPU ve VRAM kullanımı gibi diğer donanım istatistiklerinin yanı sıra kare hızlarını izlemek. Sisteminizde hangi bileşenlerin darboğaz yaptığını ve bir yükseltmeden en çok nerede yararlanacağınızı bile söyleyebilir. Ne kadar bilgiye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, kare hızını ölçmenin birkaç yolu burada.

LoL Fps Gösterme

LoL Fps Gösterme
LoL Fps Gösterme

İstemcide sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın.

LoL Fps Bakma
LoL Fps Bakma

“Oyun İçi” altında soldaki “Kısayollar” sekmesine tıklayın.

Ekran bölümüne ulaşana kadar aşağı kaydırın, ardından açın.

“FPS ekranını değiştir” adlı satırı arayın. Anahtar bağlantılarını değiştirmek için ilk hücreye tıklayın. Hücre için varsayılan metin “Ctrl + F” olmalıdır.

Kolay erişim için ek tuş atamaları ayarlamak için bitişik hücrelere tıklayabilirsiniz. Tuş bağlama atamalarını içeren bir açılır menü açılacaktır. Kullanmak istediğiniz klavyeyi girin ve Kaydet’e tıklayın.

Alternatif olarak, hücreyi temizlemek ve kısayol tuşunu tamamen kaldırmak için “bağlantıyı kaldır” seçeneğini kullanabilirsiniz. Kaydetmek için Bitir’e tıklayın.

Alternatif olarak bu ayarlara ulaşabilir ve “Escape” tuşuna basarak gerekli kısayol değişikliklerini yapabilirsiniz. Menüde karakterinizi hareket ettiremezsiniz, bu yüzden dikkatli olun.

lol ping gösterme

Genel olarak konuşursak, oyun içi FPS’niz ne kadar yüksek olursa, oyununuz o kadar akıcı çalışır. İyi bir oyun deneyimi için genellikle FPS’yi en az 60’a çıkarmanızı öneririz. Çünkü bunun altındaki herhangi bir şey (özellikle 30’un altında) oynak ve tepkisiz bir oyunla sonuçlanacaktır.

FPS, “saniyedeki kare sayısı” anlamına gelir ve temel olarak size ekranın saniyede kaç kez yenilendiğini söyler. Rakam ne kadar yüksek olursa oyun o kadar akıcı olur çünkü sunucu ile monitörde görüntülenenler arasında daha az gecikme olur. Tüm monitörlerin destekleyebilecekleri FPS konusunda katı sınırları vardır ve daha yeni modeller sayıları daha da yükseltir. Örneğin 60 FPS’lik bir monitörünüz varsa ekranın sağ üst köşesindeki sayı ne olursa olsun oyunu yenileyemezsiniz. Daha iyi bir monitörünüz yoksa diğer çerçeveler kolayca atılır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. LoL Fps Gösterme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL İsim Değiştirme


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER