Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı Hatası kapatılmış olabilir!

Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı
Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı

Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı Hatası ile karşılaşınca yapmamız gerekenler nelerdir? League of Legends’da birden fazla bug var, bunlardan en can sıkıcı olanı “Giriş sırasına bağlanılamıyorhatası. Bu hata, oyun sırasına katılmanızı ve League of Legends oynamanızı engeller. Burada belirtilen olası çözümleri izleyerek hatayı düzeltebilirsiniz.

Dereceli maçlar sırasında veya bazı sıradan oyunlar oynamak istediğinizde en sinir bozucu hatalardan biri.. League of Legends’taki “Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı” hatasıdır. Hata, sıraya girmenize veya oyun oynamanıza izin vermeyecek ve ekranda sizi istemciden çıkmaya zorlayan bir açılır mesaj gönderecektir.

Bunun iki nedeni olabilir:

  1. sunucu tarafında bir hata veya sizin tarafınızda bir ağ sorunu.
  2. League of Legends’ta oturum açma kuyruğuna bağlanılamıyor hatasını düzeltmek için bu olası çözümleri deneyebilirsiniz.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol Maç Sorgulama


Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı Hatası ile karşılaştığımız yapmamız gerekenler!

1- bilgisayarı yeniden başlatın

Bu çözüm oldukça basit ve League of Legends’ta herhangi bir hatayla karşılaştığımızda çoğumuzun yaptığı ilk şey. Riot Games istemcisinin tüm örneklerini kapatmak çoğu durumda işe yarar. İstemciyi yeniden başlatmak, hatanın yalnızca istemciye ait olup olmadığını da size söyler. İstemciyi kapattıktan sonra, yeniden başlatmadan önce birkaç dakika bekleyin. Geliştirme ve optimizasyon için kişisel bilgisayarınızı (PC) her zaman yeniden başlatmanız önerilir. Bilgisayarı yeniden başlatmak ayrıca tüm arka plan işlemlerinin tamamen kapatılmasını ve bellek önbelleğini temizlemesini sağlayacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol Yeni Sezon Ne Zaman


2- İnternet bağlantısını kontrol edin ve google dns yapılandırın

League of Legends sırasına bağlanamamanızın bir başka basit nedeni de zayıf bir internet bağlantısı olabilir. Sorunun bu olmadığından emin olmak için yönlendiriciyi kapatın ve tekrar açmadan önce iki ila üç dakika bekleyin. Ayrıca, PC’nizin maksimum hız alması için boşta kalan cihazların aynı internet bağlantısının kesilmesini de deneyebilirsiniz. Şu anda kullanmadığınız cihazlardan WiFi veya Ethernet kablolarını çıkarın.

Windows 10’da DNS sunucusu ayarlarını değiştirmek için şu adımları izleyin:

  • Denetim Masası’na gidin ve Ağ ve İnternet’e tıklayın ve ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne ve ardından Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir’e gidin.
  • Google Public DNS’yi yapılandırmak istediğiniz bağlantıyı seçin. Ethernet bağlantısı kullanıyorsanız, Ethernet arayüzüne sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
  • Ağ sekmesini seçin. “Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır” sekmesinin altında, İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4). Veya İnternet Protokolü Sürüm 6’yı (TCP/IPv6) seçin ve ardından Özellikler’i tıklayın.
  • Gelişmiş’e tıklayın ve DNS sekmesini seçin. Burada listelenen herhangi bir DNS sunucusu IP adresi varsa, bunları referans olarak not edin ve pencereden kaldırın.
  • Tamam’a tıklayın ve Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ı seçin – IPv4 için: 8.8.8.8 ve/veya 8.8.4.4.
  • Gelişmiş ayarlar’a tıklayın ve alternatif DNS sunucu adreslerini belirtin ve ardından kapatın.

Bu çözümler beklendiği gibi çalışmazsa, League of Legends’ı tamamen kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekebilir. Oyunu resmi web sitesinden indirdiğinizden emin olun. Sorun devam ederse lütfen Riot Games desteği ile iletişime geçin ve bir bilet oluşturun. Bazen, geliştiriciden gelen yeni bir yama veya olası düzeltme, League of Legends’taki “Giriş sırasına bağlanılamıyor” hatasını da hızla çözebilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol Elo Nedir