Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Lol MMR Hesaplama (Sitesi) Nasıl Hesaplanır?

Lol MMR Hesaplama nasıl yapılır? LOL MMR Nedir? MMR veya Eşleştirme Derecesi, League of Legends tarafından bir oyuncunun beceri seviyesini temsil etmek için kullanılan bir sayıdır. MMR’ınız rakiplerinizi belirler ve her oyun modu için benzersizdir. WhatIsMyMMR, Dereceli, Normal ve Smash Bros. sıralarındaki hazırlıksız tek oyunculu oyunları izleme konusunda uzmanlaşmıştır. Riot’un web sitesinde MMR’ler hakkında daha fazla bilgi edinin.

MMR tahmini. Örneğin, tahmini 1200 ±100 MMR, gerçek MMR’nin 1100 ile 1300 arasında olabileceği anlamına gelir. Tahmin bir dizi olası değeri temsil ettiğinden, bir oyunu kazanmak puanınızı hemen artırmayabilir. MMR (bazı durumlarda, puan tahminleri ek verileri hesaba katmak için düşebilir). Daha fazla oyun oynamak, nihayetinde tahmin doğruluğunu artıracak ve geçmiş MMR eğilimlerini göstermek için veriler sağlayacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol sunucu durumu


Lol MMR Hesaplama

Tahminler, yalnızca son 30 güne ait tek oyunculu oyunlardan alınan verileri kullanır. Önceden hazırlanmış oyunlar, takımlardaki oyuncuların çok farklı MMR’lerine sahip olabileceğinden. Bu da kötü eşleştirme ve yanlış MMR tahminlerine neden olabileceğinden hariç tutulur. Profil güncellenmemişse veya tahmin mevcut değilse (yok), kendiniz daha fazla oyun oynamayı deneyin. MMR, kazandığınızda yükselir ve kaybettiğinizde düşer (yukarıdaki doğruluk bölümündeki notlara bakın).

Lol MMR Hesaplama
Lol MMR Hesaplama

Bu nedenle, MMR kazanmanın en kolay yolu, pozitif bir kazanma oranını korumaktır. Takımınızın ve rakip takımın ortalama MMR’si arasındaki fark, galibiyet veya mağlubiyet sayısını etkileyebilirken. Pratikte çoğu oyun “adil”dir ve benzer MMR’lere sahip takımları içerir. İyi bir kural, galibiyetler için +10 MMR ve kayıplar için -10 MMR’dir.

 • Bu LoL MMR denetleyicisini, dereceli her maçta kazandığınız ve kaybettiğiniz lig puanlarını hesaplamak için kullanabilirsiniz. Böylece kazanımlarınızın pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu ve mmr’nizin iyi mi kötü mü olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Veya manuel olarak yapabilir ve son 20 maçtaki puan durumunuzu ve rakibinizin ortalamasını görebilirsiniz!

LOL MMR’nizi kontrol etmek için op.gg MMR denetleyicisi gibi çeşitli araçları da kullanabilirsiniz.

lol mmr bakma

Üçüncü Sezona kadar, elo sistemi beş lige bölünmüştü ve bunun gibi bir şeydi-

 • Bronz 0+ (18% 
 • Gümüş 1150+ (%68)
 • Altın 1500+ (%13)
 • Platin 1850+ (%1,5)
 • Elmas 2220+ (%0,1)

O zamanlar yükselmek çok daha zordu ve rütben buna şimdikinden çok daha değerliydi. 

Kanıtlamak için, bugünün seviyeleriyle karşılaştıralım!

 • Demir (% 2)
 • Bronz (%15)
 • Gümüş (%32)
 • Altın (%32)
 • platin (%15)
 • Elmas (%3.5)

Şuan Elmasa kadar listelemek istedik çünkü diğer liglerde çıkma olasılığı %0.2 olarak bulunmaktadır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol Giriş Yapma Sırasına Bağlanılamadı


lol mmr puanı öğrenme

Dereceli oyun modu, MMR’nin üzerinde rekabetçi bir derecelendirme olarak Lig Puanlarını (LP) kullanır. LP kazanımları ve kayıpları, MMR’nize ve seviyeniz için ortalama MMR’nize bağlıdır. Ortalama MMR’nin üzerinde yer aldığınızda, kaybettiğinizden daha fazla LP kazanırsınız.

Tersine, MMR’niz ortalamanın altında olduğunda, kazandığınızdan daha fazla LP kaybedersiniz. MMR ve LP’nin, Riot’un Sezon 3’te kaldırdığı eski sıralama sistemi olan Elo katmanlarıyla aynı olmadığını unutmayın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Lol MMR Hesaplama sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lol Maç Sorgulama


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER