Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

LOL MMR nedir ve neden gizli bir mekaniktir?

LOL MMR nedir? MMR veya eşleştirme puanı, League of Legends’ta benzer beceri seviyelerine sahip oyuncuları eşleştirmek için kullanılan bir özelliktir. Bu özellik tamamen gizlidir, Riot Games’in oyundaki MMR’yi nasıl hesapladığını kimse bilmiyor.

Oyuncuya gösterilen tek şey LP veya lig puanlarıdır. League of Legends’daki LP, MMR’den çok farklıdır. LP, oyuncular için sıralama sağlamak için kullanılır, ancak aynı oyuncunun beceri seviyesini tanımlamanın nedeni bu değildir. LP’nin iniş ve çıkışları kazanmaya veya kaybetmeye bağlıdır, ancak MMR böyle olmayabilir. Genellikle En iyi Lol Karakterleri Listeleri sayesinde oyuncular güzel maçları meta’ya göre kazanabilir. Ama MMR’da dediğimiz gibi durumlar biraz farklı bu detayları sizlere aktaracağız.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Forza Horizon 5 en hızlı araba


LOL MMR nedir: League of Legends hayranlarının MMR hakkında bilmesi gereken her şey

MMR veya eşleştirme seviyesi, League of Legends’ta oyuncunun beceri seviyesini belirlemenin bir yolu olarak kullanılır. Ancak, oyuncular genellikle her oyundan sonra kendilerine gösterilen LP ile karıştırırlar. Oyuncunun LP’si, hemen hemen oyunlarda kazanmalarına veya kaybetmelerine bağlıdır. Oyuncu oyunu kazanırsa LP alacak, kaybederse LP’si düşecektir.

Sorun, MMR’nin genellikle buna bağlı olmamasıdır. MMR, diğer faktörlerin yanı sıra kazanç ve kayıpları da dahil etmeye çalışır. MMR sistemi genellikle oyuncunun galibiyet ve mağlubiyet sayısını değerlendirmeye çalışır.

Oyuncu kazanmaya devam ederse, oyun oyuncunun daha yüksek bir beceri seviyesinde olduğunu hissedecektir. Ancak, kaybetmeye devam ederlerse, oyun oyuncunun oraya ait olmadığını hissedecektir. League of Legends MMR sadece bunlar ile sınırlı değildir. Oyuncular aynı zamanda kullanıcı adı değiştirme istiyorlar ise bu kılavuzumuz onlara rehber olacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Valorant Ayarları


MMR sistemi

Ancak bu MMR sistemi tamamen oyuncudan gizlenmiştir. Hesaplara göre Riot Games hiçbir zaman açıklanmadı. Bunun nedeni, oyuncuların sistemden faydalanmasını istememeleridir. Kamuya açıklanırsa, insanlar kasıtlı olarak “FEEDLEYEREK” oyununa başlayacaklardır :).

Performanslarını en aza indirecekler, böylece MMR’leri yukarı ve aşağı dalgalanabilecektir. Deneyimi bir oyuncunun kabusuna dönüştürecek olan sıralamaları manipüle etmeye başlayacaklar. Oyuncuların MMR’lerini değerlendirebilmelerinin tek yolu, kazandıkları LP’lere bağlıdır. Oyun başına daha fazla LP alırlarsa, MMR’larının sıralamalarından daha yüksek olduğu anlamına gelir. LP’leri çok düşükse, MMR’leri çok düşüktür. Bunun nedeni, MMR sisteminin oyuncuları gerçekten hak ettikleri seviyeye getirmeye çalışacak olmasıdır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Forza Horizon 5 en hızlı araba sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Call of Duty Warzone Dev Error 6068


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER