LoL Türkçe Yapma; Dil Değiştirme Adımları

LoL Türkçe Yapma
LoL Türkçe Yapma

LoL Türkçe Yapma Nasıl Yapılır? Lol dil Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? League of Legends oynamak eğlencelidir. Oyunun dışında aşina olmanız gereken birkaç özellik ve ayar var, bunlardan biri dil değiştirme yeteneği. Herhangi bir nedenle League of Legends’ta dili değiştirmeniz gerekiyorsa, bu kılavuzu okumaya devam edin, nasıl yapılacağını açıklayacağız. League of Legends’ta dil ve seslendirme nasıl değiştirilir?

League of Legends dünya çapında aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşırken, oyunun yaklaşık iki düzine çeviriye sahip olması şaşırtıcı değil. Ancak Riot Games, her sunucu için birden fazla çeviri sağlar ve uzak ülkelerden gelen dillerde oynamanıza izin vermez. Tabii bu bizi durdurmuyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL İsim Değiştirme


LoL Türkçe Yapma

Tercih ettiğiniz dil sunucunun dil listesindeyse, değiştirmek kolaydır. Hesabınızdan çıkış yapın (yani işinize yararsa beni hatırlayın) ve açılır menüden dili seçin. Geliştiriciler AB’deki en yaygın dilleri kapsayan sağlam bir iş çıkardığından, bu en iyi Avrupa sunucularında çalışır. Bu çeşitliliği hala sorgulayabilirsiniz, ancak Riot Games’in seslendirmeyi kaydettiğini ve önümüzdeki yıllarda güncellemeyi taahhüt ettiğini unutmayın.

LoL Türkçe Yapma
LoL Türkçe Yapma

Ancak bu yöntem, öncelikle tek dilli pazarlar için kurulmuş sunucularda çalışmayacaktır. Örneğin, CIS sunucusu (RU) yalnızca Rusça’yı destekler. Farklı bir dilde oynamak isteyen oyuncular, sunucu değiştirmek veya alternatif çözümler bulmak zorunda kalacaklar.

LoL Dil değiştirme Uygulaması

Bazı üçüncü taraf araçlar, dilleri yürütme sürecini otomatikleştirmenize olanak tanır. Temelde az önce tarif ettiğim şeyi yapıyorlar, ancak sizden daha az girdi ile. Bu araçlar yalnızca iki yapılandırma satırını düzenlediği sürece yasa dışı değildirler, ancak başka herhangi bir şey hesabınızı tehlikeye atabilir. Üçüncü taraf dil araçlarını kendi sorumluluğunuzda kullanın! En son araç Collin McKinney’in açık kaynak çözümüdür. LeagueLocaleLauncher’ın arayüzü tam olarak iki satıra sahiptir ve ayrıca Çince’yi de destekler. Araç şu anda temiz, ancak yasaklanma riski var!

Lol Ses Değiştirme

Maalesef, şu anda diğer seslendirme seçeneklerini seçmenin ve metni kendi ana dilinizde tutmanın bir yolu yok. Collin McKinney’nin işaret ettiği gibi, bir yazılım çözümü bile çalışmayabilir. Sonra tekrar, neden biraz Japonca öğrenme fırsatını değerlendirmiyorsunuz?

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. LoL Türkçe Yapma sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL satın Alma Geçmişi