LoL yeniden bağlan hatası – oyun bitti ama yeniden bağlan diyor

LoL yeniden bağlan hatası
LoL yeniden bağlan hatası

LoL yeniden bağlan hatası Nedir? League of Legends yeniden bağlanma hatası nasıl düzeltilir? League of Legends yeniden bağlanmayı dene hatası genellikle bağlantı sorunları yaşadığınızda ortaya çıkar. İşte League of Legends’ın yeniden bağlanma girişimlerini düzeltmenin bazı yolları. League of Legends oyuncuları, maçlar sırasında “Yeniden bağlanmayı dene” yazan bir kutunun açılmasıyla ilgili hatalarla karşılaşabilir. Bu genellikle yüksek pinglere neden olan bağlantı sorunlarınız olduğunda olur.

Riot Games, bu mesaj çıktığında oyunun diğer oyuncuların gerçek zamanlı deneyimini yakalamaya çalıştığını açıkladı. Büyük olasılıkla kahramanınızın ve diğerlerinin hareketsiz durduğunu, bazen animasyonlar veya beceri animasyonları arasında sıkışıp kaldığını göreceksiniz. League of Legends’ta yeniden bağlanmaya çalışırken bir hata alıyorsanız, yapmanız gerekenler burada.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Tft kısayol tuşları


lol oyun bitti ama yeniden bağlan diyor

League of Legends’ta yeniden bağlanmaya çalışırken oluşan hata nasıl düzeltilir? Sunucunuzun kapalı olmadığından emin olmak için resmi Riot sunucu durumu sayfasını ziyaret edin. Sunucuda herhangi bir sorun yoksa, bölgenizde ağ sorunu olmadığından emin olmak için lütfen yerel ISP’niz. (İnternet Servis Sağlayıcı) ile iletişime geçin. Riot’un şu anda beta testi olan bir başka özelliği de gecikmeli bir raporlama sistemidir.

İSS’nizin Riot oyun sunucularıyla bağlantısını ölçmenize yardımcı olacaktır. Gecikme raporlaması şu anda Kuzey Amerika, AB Batı ve AB Kuzey Doğu dahil olmak üzere çoğu büyük bölgede mevcuttur. Geliştiriciler, hizmeti mümkün olan en kısa sürede Oceanic oyuncularına genişletmek için çok çalışıyor. Belki bir yönlendirici sorunu bile olabilir. Yönlendiriciyi fişten çekerek ve en az 10 saniye bekleyerek yeniden başlatmayı deneyin. Tekrar prize takın ve açın, bağlanmasını bekleyin ve yeniden bağlanma girişimi hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

LoL yeniden bağlan hatası

Sorun Wi-Fi yönlendiricinizdeyse, LAN kablosu aracılığıyla kablolu bağlantıya geçmeyi deneyin. Ayrıca, bu süre içinde bant genişliğinizi kullanabilecek diğer programları da kapattığınızdan emin olun. Video veya müzik akışı uygulamaları ve arka planda indirmeler, League of Legends sunucularıyla bağlantınızı engelleyebilir. Yüklü üçüncü taraf güvenlik duvarlarınız varsa, bunları devre dışı bırakın. Windows Güvenlik Duvarı’nı devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin

LoL yeniden bağlan hatası
LoL yeniden bağlan hatası
  • Başlat’a tıklayın.
  • Denetim Masası’nı arayın ve açın.
  • Sistem ve Güvenlik’e tıklayın.
  • Windows Güvenlik Duvarı’na tıklayın.
  • “Windows Güvenlik Duvarını aç veya kapat” seçeneğine tıklayın (Yönetici parolasını burada sağlamanız gerekebilir).
  • Her ağ konumunun altında, “Windows Güvenlik Duvarını Kapat” seçeneğini seçin.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa, günlükleri toplamak için Hextech Onarım Aracı‘nı kullanmayı deneyin. Hala hatalarla karşılaşıyorsanız, lütfen League of Legends Desteği ile düzeltme aracını kullanın. Denediğiniz sorunu ve çözümü ayrıntılı olarak anlatan bir bilet oluşturun. Riot Support’un sorunu daha iyi anlamasına yardımcı olmak için Hextech Onarım Aracındaki bilgileri size sağlar. “Sistem ve LoL Günlüklerini Topla” kutusunu işaretleyin ve araç tarafından oluşturulan .zip klasörünü biletinize ekleyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. LoL yeniden bağlan hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL Kullanıcı Adımı Unuttum