Lost Ark Başlamıyor, Çalışmıyor: Nasıl düzeltilir?

Lost Ark Başlamıyor
Lost Ark Başlamıyor

Lost Ark Başlamıyor Nasıl Düzeltilir? PC oyuncularının oyun oynarken pek çok sorunu vardır, ancak en can sıkıcı sorun, belirli bir oyunu başlatamamanız veya başlatamamanızdır. Tripod Studio ve Smilegate RPG’den yakın zamanda piyasaya sürülen bir MMORPG olan Lost Ark’ın oyuncuları da benzer sorunlar yaşadı. Ayrıca, LOST Ark oyununu başlatmakta veya başlatmakta sorun yaşıyorsanız…

Bu sorunu çözmenize yardımcı olacak bazı geçici çözümler listelediğimiz için bu makaleyi sonuna kadar okumaya devam edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lost Ark Easy Anti Cheat Error 30005


Lost Ark oyunu Başlamıyor Diyorsanız Okumaya Devam Edin

Bu sorunun en yaygın nedeni, bilgisayarınızda bozuk veya eksik bir oyun dosyasıdır. Bu nedenle, PC’nizin oyunu başarılı bir şekilde çalıştırmak için gereken tüm dosyalara sahip olduğundan emin olmak için şu adımları uygulayın;

Steam’den oyun dosyalarını doğrulamanız gerekecektir. Bunu yapmak için Steam > Kitaplığa Git > LOST Ark > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyası Bütünlüğünü Doğrula’yı açın. Dosyayı doğruladıktan sonra “Genel” sekmesinin altındaki “Başlangıç ​​Seçenekleri”ne “-fullscreen” komutunu da eklemelisiniz. Bu, oyunu tam ekran modunda başlatmanıza yardımcı olacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir


Lost Ark Hala Çalışmıyor ise…

Hala oyunu başlatamıyorsanız, başlangıç ​​dosyasından tam ekran optimizasyon ayarını devre dışı bırakmayı deneyin. Bunu yapmak için Lost Ark’ın oyun kurulum klasörüne gidin, Lost Ark uygulamasına sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin. Burada Uyumluluk sekmesi altında Tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak’ı seçmeniz/etkinleştirmeniz gerekir.

Hâlâ aynı sorunla karşı karşıyaysanız, oynarken yer paylaşımları gösteren Discord gibi uygulamaları kapatmayı deneyin.

Ayrıca, Grafik Sürücüsünü ve Windows’u en son sürüme güncellemeyi unutmayın: Grafik Sürücülerinizi güncellemek için şu bağlantılara gidin:

Windows’unuzu en son sürüme güncellemek için Windows arama çubuğuna gidin ve “güncellemeleri ara” yazın. İlk seçeneği seçin ve sisteminizin en son sürüme güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Son olarak, Steam istemcisini yeniden başlatarak oyunu yeniden başlatmayı deneyin. Steam istemcisinin tüm işlemlerini sonlandırmak için görev yöneticisine (Ctrl+Shift+Esc) giderek Steam ile ilgili tüm işlemleri silebilirsiniz.

Bu nedenle, bunların tümü, Lost Ark’ın başlamama, başlatma, yükleme ve çalışma sorunlarını düzeltmek için tercih edilen geçici çözümlerden bazılarıdır. Bu makaleyi faydalı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınızla paylaşın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Lost Ark Başlamıyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Lost Ark Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lost Ark Bedava Pet


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.