LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir: Fps Gösterme için Yapılması gerekenler

LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir
LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir

LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir? Şu anda oyun topluluğundaki her PC oyuncusu, elde ettikleri FPS konusunda çok endişeli. Bu yüzden artık herkes her seferinde ekranında gerçek zamanlı bir FPS sayacı görmeyi seviyor. “Lost Ark”, Smilegate RPG ve Tripod Studio tarafından yakın zamanda başlatılan çok başarılı bir Amerikan ve Avrupa MMORPG çalışmasıdır.

Pek çok oyunseverin tanık olduğu gibi, birçoğu bu oyunu oynarken gerçek zamanlı FPS sayacının ekranda nasıl görüntüleneceğini merak etti. Siz de merak ediyorsanız, nasıl yapılacağını öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lost Ark Bedava Pet


LOST Ark FPS Gösterme

Oyun oynarken gerçek zamanlı FPS’yi görüntülemenin birkaç yolu vardır. İlk ve en yaygın yol MSI afterburner, Nvidia Shadowplay, Steam vb. Örneğin, gerçek zamanlı FPS, her oyun oynadığınızda kullandığınız uygulama tarafından geçersiz kılınır. FPS görüntülemenin bu yolunu kullanmanın yararı, Steam gibi uygulamalar aracılığıyla diğer oyunların FPS’sini de analiz edebilmenizdir. Bunun ötesinde, gerçek zamanlı FPS’yi görmenize izin veren bazı oyun içi ayarları da arayabilirsiniz.

LOST Ark FPS Bakma
LOST Ark FPS Bakma

LOST Ark FPS Bakma

Valorant gibi birçok birinci şahıs nişancı oyununda bu özelliğe yer veriliyor. Ne yazık ki, bu özellik Lost Ark’ta yerel olarak mevcut değil. Bu yüzden Steam’i kullanarak oyun içinde FPS sayacını etkinleştirmeye odaklanacağız. Bu nedenle, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lost Ark Virtues Nedir


LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir

LOST Ark FPS Nasıl Görülür
LOST Ark FPS Nasıl Görülür
  1. Steam’i başlatın ve pencerenin sol üst köşesinden Ayarlar seçeneğine gidin.
  2. Burada bahsedilen çeşitli kategorilerden Oyun İçi  sekmesini seçin .
  3. Bundan sonra, oyun içi FPS sayacını  ekranda tercih ettiğiniz herhangi bir konuma ayarladığınızdan emin olun (kapalı olarak ayarlanmadığından emin olun). Ayrıca, daha iyi bir deneyim için Yüksek Kontrastlı Renk  seçeneğini seçin.
LOST Ark FPS Nasıl BakılırWin+G
LOST Ark FPS Nasıl Bakılır

Oyun içinde FPS göstermek için bu uygulamaları kullanmaktan hoşlanmıyorsanız Xbox Game Bar’ı da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Oyun çubuğu seçeneklerini açmak için “Win+G” kısayoluna basın. Bu kısayol işe yaramazsa, onu Windows arama çubuğundan da açabilirsiniz. Oyun Çubuğu açıldığında, oyun oynarken performans sekmesini etkinleştirmek ve sabitlemek için Performans Seçenekleri’ne tıklayın.

Bu seçenek yalnızca FPS’yi değil, aynı zamanda CPU performansı hakkında genel bilgileri de gösterir. Yani bir Lost Ark oyununda FPS’yi sergilemek için gereken tek şey bu. Bu makaleyi faydalı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınızla paylaşın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. LOST Ark FPS Nasıl Gösterilir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Lost Ark Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lost Ark Potion Nasıl Yapılır


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.