Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Marilyn Monroe Tablosu Kaç Paraya Satıldı, Fiyatı Hakkında Genel Bilgi

Marilyn Monroe Tablosu Kaç Paraya Satıldı? Andy Warhol’un ikonik Marilyn Monroe tablosu 195 milyon dolara (158.17 milyon £) açık artırmayla satıldı. Bu, onu 20. yüzyılda satılan en pahalı sanat eseri haline getirdi. 1964 yılında Warhol’un “Shot Sage Blue Marilyn” adlı tablosu ünlü bir fotoğraftan esinlenmiştir. Bu miktar aynı zamanda bir Amerikan sanat eseri için ödenen en yüksek miktardır. Christie’nin New York’taki müzayedesi, yaygın olarak lüks sanat piyasasının sağlığının bir sembolü olarak görülüyor. Müzayede öncesinde Christie’s, resmin “var olan en nadide ve en iyilerden biri” olduğunu ve bölgede “200 milyon dolara” satıldığını yazdı. Müzayede sonunda 170 milyon dolar olan satış fiyatı, vergiler ve harçlar dahil edildiğinde 195 milyon dolara yükseldi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mikroskobu kim icat etti


Marilyn Monroe Tablosu Kaç Paraya Satıldı

Amerikan sanatının önceki rekor fiyatı 110,5 milyon dolardı. 1982’de Jean-Michael Basquiat’ın bir kafatası resmi, bazen bir arkadaşı ve bazen de rakibi Warhol’un bir arkadaşıydı. Nihai fiyat, aynı zamanda, 1955 yılında Pablo Picasso tablosunun – Les Femmes d’Alger (Sürüm O) – maliyet dahil 179,4 milyon dolara satıldı. 2015 yılında belirlenen 20. yüzyıl sanatı için önceki rekoru da kırdı. Mart ayında, Thomas ve Doris Amman Vakfı başkanı George Frey yaptığı açıklamada. Monroe’nun resminin “yeni bin yılda azalmayan görsel gücüne tanık olduğunu” söyledi.

Marilyn Monroe Tablosu Fiyatı

Tam Tamına 195 MİLYON DOLARA ALICI BULDU…..

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Marilyn Monroe Tablosu Kaç Para Satıldı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Acun Hull City ne zaman aldı


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER