Metaverse Nedir – Ne demek Kısaca coin nedir?

Metaverse Nedir
Metaverse Nedir

Metaverse Nedir: Metaverse‘e girmek için yeni başlayanlar için bir rehber. Metaverse Nedir merak ediyor musunuz? Tanık olduğumuz yeni bir trend, meta evrenin yükselişidir. Büyük şirketler Metaverse sahnesine girerken, Metaverse‘e başlamak için bilmeniz gereken her şey burada. Hiç şüphe yok ki “Metaverse” Web3 alanındaki en son trend ve moda kelime olmuştur. Facebook adını Meta olarak değiştirdiğinde, bu kelime ana akım medyayı kasıp kavurarak insanları heyecanlandırdı.

Metaverse Nedir? Meta veri deposunun birleşik bir tanımı yoktur, ancak genellikle 3B uzayda sanal gerçekliğe bir alternatif olarak tanımlanır. Metaverse’e üye olanlar sanal etkinliklere katılabilir, alışverişe gidebilir, ünlülerle, arkadaşlarla tanışabilir ve daha fazlasını yapabilir. Buluşabilirler, hatta bir iş kurabilirler ve tam zamanlı bir gelir elde edebilirler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; İş sağlığı ve güvenliği atama puanları


metaverse nedir

Metaverse, ekonomisini ve kullanıcıların keşfedebileceği açık bir ekosistemi ve ortamı çalıştırmak için dijital para birimleri ve değiştirilebilir jetonlar (NFT’ler) kullanır. Metaverse, Web3 ve blockchain ekosistemlerinde bulunur.

Metaverse’e girmek için gerekli olan tek şey uyumlu bir cihaz ve aktif bir internet bağlantısıdır. Özellikle, son yenilikler Metaverse’in Sanal Gerçekliğinin (VR) ve Artırılmış Gerçekliğin (AR) sınırlarını zorluyor.

metaverse ne demek

Sanal bir 3D dünya olarak Metaverse, kullanıcılara sayısız olasılık sunar. Bu sanal dünyadaki en popüler araçlardan bazıları etkinlikler, konserler, alışveriş ve partiler vb.

Çeşitli markalar ve şirketler, Metaverse’in topluluk oluşturma ve para kazanma yeteneklerinden yararlanır. Samsung, Adidas, Gucci, Tommy Hilfiger ve Louis Vuitton gibi perakendeciler The Sandbox ve Decentraland gibi popüler Metaverse platformlarında mağazalar açtı. Bankacılık devleri – HSBC ve JPMorgan – Metaverse içinde şubeler açarak çoğunluğa atladı. Metaverse’in bir diğer hoşgeldin avantajı, insanlara farklı gelir fırsatları sunulduğu gelir faktörüdür. Bunun en iyi örneği, insanların para kazanmak için organizatörlere ve diğer şirketlere kiralanabilecekleri arsalar veya. Parseller satın almalarına izin veren Metaverse içindeki gayrimenkuldür. Değeri artarsa ​​kullanıcılar arazilerini de satabilirler.

metaverse ne demek
metaverse ne demek

Metaverse fiziksel engelleri aşar ve herkese dünyanın farklı bölgelerini keşfetme imkanı sağlar. Sosyalleşme ve dünyanın her yerinden başkalarıyla tek bir yerde etkileşim kurma fırsatı sunar. Gerçek hayatta imkansız olan markalar, ünlüler ve hatta arkadaşlarla tanışmalarını ve selamlaşmalarını sağlar. Bu konsept, kullanıcıların bir iş kurma… Dünyanın dört bir yanından diğer girişimcilerle bağlantı kurma, kazanma ve sayısız aktiviteden keyif alma fırsatına sahip olduğu. Sanal bir ekonomiyi sürdürüyor. Metaverse büyümeye devam ederken, geliştiriciler ve sanal mimarlar için daha fazla iş fırsatı da sağlıyor.

metaverse nasıl kullanılır

En popüler iki Metaverse platformu The Sandbox ve Decentraland’dır. Decentraland, 2017’de açılan ve Ethereum ağı üzerine kurulan Metaverse’in ilk öncülerinden biriydi. Decentraland, kullanıcıların yalnızca arazi satın almasına, kiralamasına ve satmasına değil. Aynı zamanda kumarhaneleri keşfetmesine, konserlere katılmasına, alışveriş yapmasına ve daha pek çok şeye izin verir. Samsung, Walmart, Atari Casino, DKNY, Forever 21 ve daha ünlü şirketler yalnızca Decentraland’da bulunuyor. Sandbox, Decentraland’ın en büyük rakibi ve Ethereum için 3D sanal bir dünya.

Daha bloklu bir sanat tarzında 3D öğeler geliştirmek için NFT’leri ve vokselleri kullanır. 2018’de Binance, Adidas ve hatta yıllar içinde rapçi Snoop Dogg gibi büyük isimlerle bir metaverse’e dönüştü.

metaverse nasıl kullanılır
metaverse nasıl kullanılır

Her iki şirket de, kullanıcıların pazarda satın alınabilecek ve satılabilecek 3B modeller oluşturmasına olanak tanıyan tam teşekküllü Metaverse oluşturucularına sahiptir. Ayrıca konserler oluşturabilir, binalar inşa edebilir, oyunlar geliştirebilir ve daha fazlasını yapabilirler. Kullanıcılar bu web sitelerini ziyaret ederek, bir hesap oluşturarak ve cüzdanlarını bağlayarak Metaverse’i başlatabilir. Karakter avatarı oluşturulup özelleştirildikten sonra Metaverse’e girebilirsiniz. Decentraland ve The Sandbox’ın yanı sıra katılabileceğiniz bazı popüler Metaverse platformları arasında Cryptovoxel, Roblox ve Somnium Space yer alıyor. Minecraft ve Fortnite gibi oyunlar bile, 3B oyun içi alanları oyun dışı öğelerle birleştirdikleri için Metaverse olarak tanımlanır. Metaverse yakın zamanda gelişimini yavaşlatmıyor. Kullanıcı sürüleri Metaverse’e giriyor ve onu eklemek ve genişletmek istiyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Metaverse Nedir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Taraftarium24 Bedava Maç İzle