Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür: Onu Büyük ve Hızlı Yapmanın İpuçları

Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür? Ağaçlar Minecraft’ta odun elde etmenin ana yoludur ve otomatik olarak büyümezler. Bu nedenle, herhangi bir oyuncu Minecraft’ta nasıl ağaç dikileceğini öğrenmelidir. Ağaçlar Minecraft’ta ana odun kaynağı ve bu oyunda çokça kullanacağınız önemli bir malzemedir.

Minecraft ağaç dikme sayesinde, uzun mesafeler kat etmek zorunda kalmadan kolayca odun elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca oyundaki ağaçlar kendi kendine büyümüyor, bu yüzden bir noktada daha fazla ağaç almak için ağaçları kendiniz büyütmeniz gerekiyor. Evinizin önüne farklı türde ağaçlar dikmek de onu süslemenin iyi bir yoludur. Bu makalede, Minecraft ağaç büyütme ve belirli amaçlar için belirli ağaç türlerinin dikilmesine ilişkin ipuçlarını göstereceğiz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft exit code 0


Minecraft’ta ağaç nasıl yetiştirilir

Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür
Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür

Minecraft’ta ağaçlar tohumdan değil, fidandan büyür. Burada size Minecraft’ta çoğu ağaç dikmenin temel yöntemini göstereceğiz. Minecraft’ta nasıl ağaç dikileceğini öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Adım 1: Dikmek istediğiniz ağaçların fidanlarını alın. (Mevcut ağaçlardan fidan alabilirsiniz. Fidan elde etmenin en iyi yolu ağaç kesmektir. Tahta bloğu kırmak için balta veya yumruk kullanabilirsiniz. Tüm odunlar bittiğinde üzerindeki yapraklar kırılır. .Fidan düşürme şansı vardır.)
  • Adım 2: Fidanlarınızı dikin (fidanları yerleştirmek için güneş ışığı alan ve boş alan seçin. Fidanlar toprağa, podzol veya çimene dikilmelidir. Ayrıca meşale ve florit gibi alternatif ışık kaynaklarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca fidan üzerinde doğrudan blok olmadığından emin olmanız gerekir. Oyuncuların, büyümelerine izin vermek için fidanların çevresinde belirli bir aralıkta olmaları gerekir. )
  • Adım 3: Ağaçların daha hızlı büyümesini sağlayın. (Fidanlar rastgele bir süre sonra, genellikle 1 ila 3 gün sonra büyüyecektir. Ancak süreci hızlandırmak için fideleri gübrelemek için kemik unu kullanabilirsiniz. Tüm balık organizmalarının kemik unu düşürme oranı %5’tir, yani bir balık çiftliğiniz varsa, bu tür şeyleri elde etmek kolay olmalıdır. Ağacınızın büyümesi uzun zaman alıyorsa, onu engelleyen bir şey olup olmadığını kontrol etmeniz ve görmeniz gerekir. )

Minecraft’ta koyu meşe ağacı nasıl büyütülür

Koyu meşe, kaba saplı meşenin bir çeşididir. Karanlık orman biyomunda bulunabilirler.

Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür
Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür

Pek çok Minecraft oyuncusu Minecraft’ta kara meşe ağacı dikmeyi bilmiyor ama aslında çok basit. İşlem, Minecraft’ta ağaç dikmenin genel kurallarına benzer, ancak özel gereksinimler vardır. Minecraft’ta kara meşe ağacı dikmek için 2×2’lik bir kareye 4 kara meşe ağacı fidanı dikmeniz gerekiyor. Kara meşe fidanları tek başına dikilirse büyümezler. 3×3 aralıksız kolonda en az 7 fidan olmalıdır.

minecraft agac nasil buyutulur onu buyuk ve hizli yapmanin ipuclari 4
koyu meşe

Not: 4 adet koyu meşe fidanı büyüyecek ve 2×2 gövdeli büyük bir koyu meşe ağacı olacaktır. Koyu meşe fidanları genellikle diğer ağaçların çoğundan daha hızlı büyür.

3. Minecraft’ta bir orman ağacı nasıl yetiştirilir

Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür
Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür

Orman ağaçları, orman biyomlarında oluşturulan yapılardır. Kısa çalılar veya 30 blok uzunluğa kadar asmaları olan ağaçlar olabilirler. Orman ağaçları dikmek için oyuncular 2×2’lik bir kareye bir orman fidanı veya 4 orman fidanı dikebilir. Tek bir orman fidanını dikmek, küçük bir asma olmayan orman ağacı üretecektir. 3×3 kolonların engelsiz alanı fidanlardan en az 5 blok daha yüksektir.

2×2 alanda 4 orman fidanı dikmek, büyük bir orman ağacı üretecektir. Fidanların büyümesi için rastgele yaprak blokları, toprak blokları dahil en az 11 blokta 5×5 engelsiz alan olduğundan emin olmalısınız…

Bunları yapmak için herhangi bir fidan üzerinde kemik unu kullanabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft OpenGL Hatası


Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür

Bir orman çiftliği kurmaya çalışırken, daha büyük ağaçların daha fazla odun üretmesini istersiniz. Normal ağaç yetiştirme yöntemini kullanırsanız, ağacın boyutunun normal olması muhtemeldir. Ancak, hemen hemen her zaman ağacınızı büyük bir ağaca dönüştürmenin basit bir yolu vardır.

Yapmanız gereken tek şey yarı saydam bir bloğu (cam, levha) çapraz olarak fidan üzerine yan yana yerleştirmek. Lütfen bu yöntemin huş ağaçları için uygun olmadığını unutmayın, çünkü fidelerden yetişen huş ağaçları her zaman 5 ila 7 blok boyundadır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Ağaç Nasıl Büyütülür sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Dosya İndirilemedi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER