Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Benzeri Oyun, deneyebilecekleri Oyunların Listesi

Minecraft Benzeri Oyun Nedir? Minecraft harika bir oyundur, ancak bazen oyuncuların bir alternatife ihtiyacı vardır. Hız değişikliği veya oyuna ara verilmesi. Başarısı, günümüzde oyuncuların çok sayıda seçeneğe sahip olduğu açık dünya hayatta kalma oyunlarında bir artışa yol açtı. Bu kadar çok seçenek varken, bazı hayranlar kendileri için doğru olanı seçmekle meşgul olabilir.

Neyse ki, birçok hayatta kalma işçiliği oyunu büyük bir başarı ile aşamalı olarak kaldırıldı. Bu oyunlar farklı şekilde sunulabilir, ancak hepsi benzer bir eğlence düzeyi sağlar.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kılıç için en iyi büyü


Minecraft Benzeri Gibi Oyun alternatifleri

#5 – 7 Days to Die

Minecraft Gibi Oyun
Minecraft Gibi Oyun

Erken Erişim’de çok zaman geçirdikten sonra, 7 Days to Die teknik olarak henüz bitmedi. Ancak son hafızanın en popüler hayatta kalma işçiliği oyunlarından biri. Oyuncular, yavaş ama emin adımlarla dünyayı ele geçiren açgözlü undead olarak medeniyetin çöküşüne sürükleniyor. 7DTD’nin temel amacı, mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaktır. Bunu başarmak için oyuncular malzeme toplayabilir, aletler, silahlar ve eşyalar yapabilir, barınaklar inşa edebilir ve elementlere karşı savunma yapabilir. Oyuncuların temel fiziksel ihtiyaçları da oyunun önemli bir parçasıdır. Yani hastalıktan ve aşırı sıcaklıklardan kaçınırken, hayatta kalmak için yemek yemeleri ve su içmeleri gerekir.

7 Days to Die’da hala birçok bug var ve diğer hayatta kalma işçiliği oyunları kadar gösterişli değil. Yine de geliştirici The Fun Pimps’in oyuna zaman ve kaynak ayıran küçük bir bağımsız stüdyo olduğunu belirtmekte fayda var.

#4 – Dragon Quest Builders 2

Minecraft alternatif Oyun
Minecraft alternatif Oyun

Square Enix’ten Dragon Quest Builders 2, Minecraft benzeri bir deneyim de sunuyor. Bina/hasat ve hafif hayatta kalma mekaniklerini birleştiren DQB2, Dragon Quest RPG serisinden denenmiş ve gerçek görselleri kapsar. Dragon Ball ve Doctor Slump’ın yaratıcısı Akira Toriyama tarafından oluşturulan görseller, fazla ciddiye almadan görünümün güzel kalmasına yardımcı oluyor. Minecraft kurallarına göre dünya hala bloklardan oluşuyor.

Oyun, Dragon Quest II olaylarından sonra gerçekleşir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi Minecraft PE haritası


#3 – Green Hell

Minecraft Benzeri Oyun
Minecraft Benzeri Oyun

Ölümcül hayatta kalma meraklıları için bir hayatta kalma gurusu olan Green Hell, Minecraft’ın basit hayatta kalma mekaniğini alır. Onları mantıksal uç noktalara iter. Oyunun hikayesi, karısıyla birlikte Amazon yağmur ormanlarındaki yerli kabileleri inceleyen Jack Higgins adlı bir araştırmacının etrafında dönüyor. Kabilelerden biriyle karşılaşan Jack yaralanır ve karısı kaybolur. Onunla telsiz yoluyla iletişim kurarak yağmur ormanlarının tehlikelerinden kaçmalı ve karısına yeniden kavuşmalıdır.

#2 – Don’t Starve Together

Benzeri Oyunlar
Benzeri Oyunlar

Minecraft’ı anımsatan bir hayatta kalma işçiliği oyunu, ancak Tim Burtonian’ın bir demosu ile Don’t Starve Together. Hit hayatta kalma oyunu Don’t Starve’ın bağımsız bir uzantısıdır. Don’t Starve Together, çok oyunculu eğlencenin kapılarını aralıyor. Oyuncuları prosedürel olarak oluşturulmuş, canavarlar da dahil olmak üzere tehlikelerle dolu, biyom açısından zengin bir dünyaya çekiyor.

Oyuncular hayatta kalmak için savaşmalı, inşa etmeli ve çiftçilik yapmalıdır ve bunu arkadaşlarıyla yapabilirler. Hayatta kalma mekaniği için çok fazla derinlik olsa da, oyunun en büyük çekiciliklerinden biri ürkütücü atmosferi. Minecraft’ın hayatta kalmasını bu kadar keyifli kılan şeyi alır ve onu çok karmaşık hale getirmeden güçlendirir.

#1 – Pas

minecraft benzeri oyun deneyebilecekleri oyunlarin listesi 6

Sağlam PvP ve Minecraft tarzı işçiliği ve hayatta kalma unsurları ile Rust, çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. (Ancak oyuncular tek oyunculu sunuculara ev sahipliği yapabilir). Minecraft’a ve DayZ ve Arma gibi diğer popüler oyunlara benzer. Oyuncular, ayılar ve kurtlar gibi tehlikeli hayvanlarla mücadele ederken açlık, susuzluk ve genel sağlık seviyeleri ile mücadele etmelidir. NPC’ler sunucuda dolaşabilir ve oyuncuya yeterli silahla saldırabilir ve her zaman diğer oyunculardan bir tehdit vardır.

Çok oyunculu oyun herkes için uygun olmayabilir, ancak Minecraft PvP hayranları Rust’tan bolca keyif alacaklardır. Zevk alacak çok şey var ve oyunun mod oluşturma topluluğu, Minecraft’ın aksine deneyimi bir adım öteye taşıyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Benzeri Oyun sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi Minecraft PvP


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER