Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Büyülü Olta Nasıl Yapılır? Yapmak için gerekli malzemeler:

Minecraft Büyülü Olta Nasıl Yapılır? Oltalar Minecraft’ta çok kullanışlı öğelerdir. En iyi büyüleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleye göz atın. Balık tutmak, Minecraft’ta nadir bulunan eşyaları elde etmenin en kolay yollarından biridir. Oyuncular, balık gibi yaygın öğelerin yanı sıra nautilus kabukları, eyerler ve hatta bazen büyülü kitaplar da alabilirler.

Oltaların performansını artırmak için büyüler eklemek çok önemlidir. Bu yazıda size Minecraft’ta sihirli bir olta yapmayı göstereceğiz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Deniz Feneri Nasıl Yapılır


Minecraft: Büyülü Olta için En iyi Büyüler Nelerdir?

Lure

Minecraft Büyülü Olta Yapmak
Minecraft Büyülü Olta Yapmak

Lure, balık tutarken bir şeyin oyuncunun kancasını ısırma şansını artırır. Spesifik olarak, görünen bir şeyin bekleme süresini seviye başına 5 saniye azaltır. Oyuncular bekleme süresini 15 saniyeye kadar azaltarak daha hızlı balık tutmalarını sağlar. Cazibe ancak çekici masaların kullanılmasıyla elde edilebilir.

Luck of the Sea

Büyülü Olta Nasıl Yapılır
Büyülü Olta Nasıl Yapılır

Bu büyü “hazine” yakalama şansını arttırır (seviye başına yaklaşık %2). “Çöp” yakalama şansını büyük ölçüde azaltır (seviye başına yaklaşık %2). Şansı biraz azaltır balık yakalama Şansı (seviye başına yaklaşık %2). yaklaşık %0,15). seviye başına). Destek asgari düzeyde olsa da, hiç yoktan iyidir. Hazineler arasında yaylar, büyülü kitaplar, nautilus kabukları, isim etiketleri, oltalar ve eyerler bulunur.

Unbreaking (kırılmaz)

Kırılmaz, oltaya kullanıldığında dayanıklılığını bloke etme ve dayanıklılığını etkili bir şekilde artırma şansı veren bir büyüdür. Indestructible III, dayanıklılığı zaten düşük olmadıkça çubuğun kırılmayacağını neredeyse garanti eder.

Mending (Onarım)

Onarım, bir öğenin dayanıklılığını eski haline getirmek için deneyim kullanan bir büyüdür. Onarım büyüsüne sahip oltalar, yalnızca balık tutmak için kullanıldığında sonsuz dayanıklılığa sahiptir. Olta, yaklaşık %0 dayanıklılıkta başlasa bile, balık her döndüğünde oyuncunun kazandığı deneyimi kullanarak yavaş yavaş kendini onaracaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Bedrock nasıl indirilir


Minecraft büyülü olta yapmak için gerekli malzemeler:

Oltalar ilk günden beri Minecraft’ta. Oyuncuların oyunun en başından itibaren üretebilecekleri olmazsa olmaz bir araçtır. Minecraft’ta bir olta yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • 3 sticks (Çubuk)
  • 2 strings

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.

Büyülü Olta
Büyülü Olta

Çubuklar, Minecraft’ta her yerde bulunan bir kaynak olan kalaslardan üretilebilir. Dizeler de yaygındır. Bazıları için örümcekleri öldürebilir veya örümcek ağlarını kırabilirsiniz. Çubuk yapmak için, sağ üst köşeden sol alt köşeye çapraz olarak 3 çubuk yerleştirin. Ardından sol sütuna 2 dize koyun. Oyuncular ayrıca oltaları damla veya sandık ganimeti olarak da alabilirler.

Minecraft bir olta nasıl büyülü olur?

Genel olarak konuşursak, ilk üç büyüyü (Lure/Luck/Unbreaking (kırılmaz) almak oldukça basittir. İhtiyacın olan tek şey büyüleyici bir masa ve büyüleyici maliyeti ödemek için yeterli miktarda lapis. Sonuncusu, düzeltme, Oyuncuların bu büyüyü içeren büyülü kitabı sandıkta bulması gerekiyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Büyülü Olta sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kova Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER