Minecraft Cam Nasıl Yapılır? Yapmak için Gerekli malzemeler

Minecraft Cam Nasıl Yapılır
Minecraft Cam Nasıl Yapılır

Minecraft Cam Nasıl Yapılır? Minecraft’a getirilen ilk bloklardan biri olan cam bloklar, 2009 yılında oyuncuların önerisiyle ortaya çıktı. Cam blok, oyuna eklenen ilk şeffaf blok olduğu için birkaç tanesinden biri olarak kabul edilir. Minecraft’ın kendisini tanımlamaya yardımcı olan bir yumruk bloğu. Başlangıçta, oyunda sadece temel renksiz cam blok mevcuttu.

Ancak bu şeffaf bloğun popülaritesi ve büyük faydaları nedeniyle, orijinal cam bloğun birçok çeşidi kısa sürede gerçekleştirildi. Buna cam bölmeler ve renkli vitray bloklar dahildir. Bu kılavuz, Minecraft’ta cam hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacak ve ayrıca ayrıntılı bir işçilik eğitimi sağlayacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Yatak Nasıl Yapılır


Minecraft’ta Cam yapmak için gerekli öğeler

1 cam blok yapmak için ihtiyacınız olacak:

  1. 1 kum bloğu 
  2. Çalışma Masası (Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  3. 1 fırın (Fırın Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  4. her türlü fırın yakıt kaynağı

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.

Kum blokları dünyayı keşfettikten birkaç dakika sonra kolayca bulunabilir. Genellikle bir su kaynağının yakınında ortaya çıkarlar.

Minecraft Cam Yapmak
Minecraft Cam Yapmak

Kum bloğu elle kırılarak kolayca toplanabilir, özel bir alet gerekmez.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Tuğla Nasıl Yapılır


Minecraft Cam Nasıl Yapılır?

Bir bardak yapmak için fırın GUI’sinin üst hücresine bir parça kum yerleştirin. Ardından alttaki pilin üzerine kömür, odun vb. koyun. Seçtiğiniz yakıtla doldurun. Orta okun dolmasını bekleyin. Artık bir cam blok oluşturulduğuna göre, cama tıklayın ve onu envanterinize sürükleyin.

Adım-1 Fırın menüsünü açmak için fırınınıza tıklayın.

Adım-2 Kumu üst fırın yuvasına koyun ve alt yuvaya bir tür fırın yakıtı koyun. Kömür, kömür, lav kovaları ve neredeyse ahşaptan yapılmış her şey dahil olmak üzere birçok şey fırın yakıtı olarak kullanılabilir.

Minecraft Cam Yapımı
Minecraft Cam Yapımı

 

Adım-3 Artık cam başarıyla oluşturuldu, yeni hazırlanmış cam bloğu fırın menüsünden kendi envanterinize sürükleyin.

Minecraft’ta Renkli Cam Nasıl Yapılır?

Adım-4 (Opsiyonel) Yeni oluşturulan cam bloğu mevcut durumda gayet iyi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, işleri biraz renklendirmek istiyorsanız, yeşil veya kırmızı boya gibi bazı yaygın renk boyalarıyla cam blokları kolayca renklendirebilirsiniz. Herhangi bir renkteki boyayı bir cam bloğa uygulamak için Çalışma masası menüsünü açın. İstediğiniz boyayı ortasına yerleştirin ve aşağıda gösterildiği gibi cam blok ile çevreleyin.

Minecraft Renkli Cam
Minecraft Renkli Cam

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Cam sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Makas Nasıl Yapılır


Bu içeriğe oy verin!