Minecraft Çit Nasıl Yapılır? Yapımı için gerekenler

Minecraft Çit Nasıl Yapılır
Minecraft Çit Nasıl Yapılır

Minecraft Çit Nasıl Yapılır? Minecraft çitinin yapısı, her oyuncunun bilmesi gereken önemli bilgilerdir. Minecraft Çit Yapımı oldukça kolay olacaktır. Oyunda çit birçok amaç için kullanılabilir. Bu yüzden herkesin envanterinde yeterince çit bulunmalıdır. Hayvanları evcilleştirmek isteyenler genellikle onları çitlerle çevreler. Bu davranış, estetik ve hayvanları mutlu etmek açısından doğru bir tutumdur. Hayvanlar çit yüzünden kaçamazlar ama kendilerini doğada hissederler. Çitlerin bir diğer önemli kullanımı da evleri çevrelemektir. Evini yabancılardan korumak isteyen insanlar bunu bir çit aracılığıyla yapabilirler.

Ayrıca kişisel alanın da simgesi olduğu için eve farklı bir hava katar. Bu yazımızda oyundaki en önemli unsurlardan biri olan Minecraft çiti nasıl yapılır onu anlatacağız.


Minecraft Çit Nasıl Yapılır
Minecraft Çit Nasıl Yapılır

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft alfa sürümleri nasıl indirilir? İndirme Yöneticisi


Minecraft Çit Nasıl Yapılır?

Minecraft 1.8 güncellemesi ile çit yapısı değişti. Geçmişte, 6 çubukla iki çit elde edebiliyordunuz. Minecraft Çit Yapımı için gerekenler, malzemeler aşağıdaki gibidir:

Minecraft Çit için gerekenler:

  • 2 çubuk
  • 4 odun
  • Tüm malzemeleri topladıktan sonra Minecraft çiti şu şekilde kurulur: İlk önce 3×3 çalışma sayfasını açın.
  • Ardından çubukları ikinci sütunun ikinci ve üçüncü sıralarına karşılık gelen boşluklara yerleştirin.
  • Ahşabı, üçüncü sütunun ikinci ve üçüncü sıralarına karşılık gelen birinci sütunun ikinci ve üçüncü sıralarına yerleştirin.

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraftta Zombi Atı Nasıl Alınır? Zombi Atı Almak için Kodu


Minecraft Çit Yapımı Önemi

Yeni güncelleme ile çitin rengi ahşaba göre değişmeye başladı. Başka bir deyişle, açık renkli ahşap kullanırsanız çit daha hafif, koyu renkli ahşap kullanırsanız çit daha koyu olacaktır. Minecraft’ta çit yapmanın iki önemli nedeni var.

  • Beslediğimiz hayvanların çevresine çit ördüğümüzde hayvanlarımızın kaçmasını engelleyebiliriz.
  • Aynı zamanda zombiler çitin içinden hayvanlara dokunamaz ve zarar veremez. Çitin bir diğer avantajı da ekilebilir araziyi koruyabilmesidir.

Ekili araziye dikkatsizce basarsanız bitkiler zarar görür, meyve ve sebze üretemezsiniz. Ayrıca sürüngenler gelip ekim alanınızı havaya uçurabilir veya diğer zombiler ilgili alana zarar verebilir. Alanı bir çitle çevirdiğinizde, bitkileriniz korunacaktır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Çit Nasıl Yapılır? sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraftta havai fişek nasıl yapılır? Patlayıcı Yapma