Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Dosya İndirilemedi “Dosya İçeriği Farklı” [ÇÖZÜMÜ]

Minecraft Dosya İndirilemedi hatası nasıl düzeltilir? Minecraft’ı başlatırken “Dosya indirilemiyor, dosyanın içeriği beklenenden farklı” gibi korkunç bir hata birçok kullanıcı tarafından görülüyor. Neyse ki birçok kullanıcı modu silip .jar dosyasını yeni bir Jar dosyasıyla değiştirerek hatayı düzeltmeyi başardı. Bu Minecraft hatasını düzeltmenin en iyi yolu aşağıdadır.

Minecraft ilginç bir oyundur. Kullanıcılar bu oyundan uzun yıllardır büyülenmiştir ve etkilenmeye devam edecektir. Ancak diğer oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da zaman zaman bazı kusurlar olabiliyor. Bir kullanıcı, oyunu bir Windows PC’de başlatmaya çalışırken “Dosya indirilemiyor” hatası bildiriyor ve Minecraft başlatılamıyor. Bizde bu durumu sizler için öğrenip güzel bir kılavuz hazırlamaya karar kıldık.

Bu nedenle, bu makale bu hatayı tamamen çözmeye adanmıştır :). Ancak doğrudan onarım programına gitmeden önce, bu indirme hatasının nedenini anlamak daha da önemlidir. Çünkü tekrardan bu hata ile karşılaşmanız an meselesi olabilir. Bu nedenle, Minecraft dosya indirme hatalarını tetikleme olasılığı en yüksek olan koşulları burada listeledik.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft 1.18 APK


Minecraft Dosya İndirilemedi “Hatasını tetikleyen durumlar”

Minecraft Dosya İndirilemedi
Minecraft Dosya İndirilemedi
 • Bozuk kurulum dosyaları-bilgisayarımız beklenmedik bir şekilde kapanırsa veya oyun herhangi bir nedenle zorla kapatılırsa, Minecraft kurulum dosyaları zarar görür ve bu da hataların görüntülenmesine neden olabilir. ,
 • Minecraft’ı yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Uyumsuz/bozuk Minecraft Modu – Bu, indirme hatası hatalarının en olası nedenlerinden biridir. Sisteminizde kurulu olan Minecraft modları zarar görmüş veya uyumsuz ise oyunla ilgili problemler çıkarmaya başlayabilirler. Modu kaldırmak, hatayı düzeltmenize yardımcı olabilir.
 • Yüklenen oyunda yayınlanan en son güncelleme eksikse, hatadan sorumlu olabilirler ve en son Minecraft güncellemesini yüklemek hatayı düzeltebilir.
 • Virüsten koruma/güvenlik duvarı çakışması-Bir başka olası neden de, bazı güvenlik sorunları nedeniyle bilgisayarınızda yüklü olan virüsten koruma aracının/güvenlik duvarının oyun dosyalarının başlatılmasını engellemesidir. Güvenlik programını geçici olarak devre dışı bırakmak, dosyaları indirmenize yardımcı olabilir.
 • Güvenlik Duvarı/Ağ Kısıtlaması-Güvenlik duvarı ve ağ sağlayıcınız, sisteminizi/verilerinizi korumak için farklı yöntemler ve protokoller kullanır. Sisteminiz veya ağ güvenlik duvarınız Minecraft sunucusuna erişimi engelliyorsa indirme başarısız olur.

Düzeltme 1 Oyunu– Kapatın ve Yeniden Başlatın

Sorununuzu çözmek için basit şeylerle başlamak en iyisidir. Bu işlemi tamamlamak için cihazı kapatıp yeniden başlatmanız yeterlidir. Cihazınızı yeniden başlatmak “Minecraft dosya indiremedi” hatasını çözebilir. Bu işe yaramazsa, sonraki çözümlerden birini deneyebilirsiniz.

Düzeltme 2 – Minecraft Uygulamanızın güncellendiğinden emin olun

Daha önce de belirtildiği gibi, bu hatanın olası bir nedeni eski bir oyun sürümünü kullanmanız olabilir. Eski oyun sürümleri Windows sistemleriyle uyumlu değildir ve Minecraft çökme sorunlarına ve birçok farklı hataya neden olur. Bu hatayı düzeltmek için en son güncellemeyi yüklemeniz gerekir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Caves ve Cliffs APK


Düzeltme 3 – .jar Dosyasını Değiştirmeyi Deneyin

Java veya JDK, .Jar veya .java dosya uzantılarını açmak için varsayılan uygulama olarak ayarlanmadıysa, indirilen dosya doğru şekilde işlenmez ve uyumsuzluk sorunlarına neden olmaya başlar.

 • Hata mesajı ekranda göründüğü anda, üzerine sağ tıklayın ve Kopyala’yı seçin .
 • Ardından, URL alanınızda görünen bağlantıyı kopyalayın.
 • Tarayıcıyı açın ve kopyalanan URL’yi yapıştırın ve ardından Enter’a basın .
 • Artık dosya sisteme indirilmeye başlayacaktır.
 • İndirme Dizininizi açın, ardından yeni indirilen dosyayı kopyalayın .
 • Hata dosyası yolunu izlemeniz gerekir, bu farklı kullanıcılar için değişebilir.

/Kullanıcılar/*kullanıcı adınız*/Kütüphane/…

 • Doğru klasöre gittiğinizde önceden yüklenmiş bir .jar dosyası göreceksiniz.
 • Birçok kullanıcı dosyayı göremediklerini bildiriyor. Merak etme. En son indirilen dosyayı yapıştırın.
 • Sisteminizin ihtiyacı varsa, bu dosyayı değiştirebilirsiniz. Lütfen unutmayın – manuel olarak indirilen dosya sizin için uygun değilse, lütfen indirilen dosyayı iki konuma yapıştırın

Bu işlemi tamamlayacaktır. Oyunu tekrar açın. Sorun çözülebilir. Sisteminizin tüm değişiklikleri doğru bir şekilde kaydetmesi için bundan sonra cihazınızı yeniden başlatmanızı öneririm. Oyununuz artık hatasız çalışacak.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Dosya İndirilemedi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Dungeons Yetenek


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER