Minecraft Elmas Katmanı, Kaçıncı Kattadır?

Minecraft Elmas Katmanı
Minecraft Elmas Katmanı

Minecraft Elmas Katmanı Nedir? Elmaslar yalnızca 15. ve altındaki seviyelerde ve çoğunlukla 12. ve 5. seviyeler arasında görünür. Derindir, neredeyse dünyanın dibine kadar. Hızlı ipucu: Hangi katmanda olduğunuzdan emin değilseniz, F3 ekranı olarak da bilinen hata ayıklama menüsüne göz bakabilirsiniz. Minecraft elmas bulmak için ideal seviye sadece 16. seviye ve altında görünebilir. Oyuncular asla 16. seviyenin üzerinde elmas bulamayacaklar. Sadece mağaraların ve vadilerin dibinde görünürler. Elmaslar en yaygın olarak 5 ila 12. seviyelerde bulunur, ancak 11. ve 12. seviyelerde çok bol miktarda bulunur. Minecraft elmaslarını bulmak kolay değil ve bunun iyi bir nedeni var – Minecraft elmasları tonlarca dayanıklı silah ve zırh yapabilir. Minecraft elmas seviyeleri 16. seviyede başlar, ancak en iyi elmas seviyesi 5-12’dir. katmanlar arasında.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; En iyi Minecraft Seedleri


Minecraft Elmas Katmanı

Elmas bulmanın çok etkili bir yolu bir dal oluşturmaktır. Bu, 2×2’lik bir tünel oluşturarak geniş bir alanı kaplamayı ve üç bloğun her birinde ayrı ayrı “dallar” kazmayı içeriyordu. Bunu yaparak gereksiz blokları yok etmeden hızlıca çok yer kaplarsınız. Bu biyomlar şunlardır: mesalar, savanlar ve genellikle çöller. Bu üç biyom kalıcı bir temel oluşturmaya karar verirse, yiyecekleri tükenebilir. Yine de, herhangi bir Minecraft biyomunun en fazla elmasını içerirler ve verimleri umut vericidir. Elmas cevheri, yerin derinliklerinde bulunan nadir bir cevherdir ve tek güvenilir elmas kaynağıdır. Elmaslar 16. seviyenin altında, ancak 5-12. seviye 1.16’nın altında herhangi bir yerde bulunabilir. Katmanlarda daha yaygın; 1.18’de bunlar normalde -50 ile -64 katman arasında olmalıdır. Çoğu oyuncu onu mağaracılık veya madencilik yoluyla bulur.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Elmas Katmanı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft snapshot APK İndir