Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft exit code 0 hatası: Oyun çöktü cıkış kodu [ÇÖZÜLDÜ]

Minecraft exit code 0 hatası çözümü nedir? Birçok kullanıcı Minecraft oyunları oynarken Minecraft çıkış kodu 0’ı bilir. Kullanıcılara göre oyun çökmeye başladı ve ekranda oyununuzun başarılı bir şekilde çıkması için gerekli olan bir hata mesajı aldılar.

Minecraft Crashes Exit Code 0 hatası çok can sıkıcı bir durumdur. Aynı Dosya indirilemedi ve Opengl Hatası gibi düşünebilirsiniz. Çünkü oyun her çöktüğünde oyunu bırakacak ve oyunu tamamen kaybedeceksiniz. Bu nedenle, oyunun çökmesine neden olan ortak sebepleri ve çözümleri burada bulun.

 • Oyun çöküyor Beklenmeyen bir sorun oluştu ve oyun çöktü.
 • Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.
 • Minecraft Çıkış kodu 0

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft OpenGL Hatası


Minecraft exit code 0 hatası ” Almanızın nedenleri”

 • RAM sorunları: Yeterli alanınız veya RAM’iniz yoksa, oyun oynarken oyun çökmeye başlayacaktır, bu nedenle Minecraft’ta çıkış kodu 0 hatası alacaksınız. Bu sorunu çözmek için daha fazla RAM ekleyebilirsiniz.
 • Java’nın eski sürümü: Bazen eski Java sürümü programla çakışmaya başlar, bu hatayı görmenizin nedeni olabilir. Düzeltmek için Java sürümünü güncelleyin.
 • Güncel olmayan grafik kartı sürücüleri: Oyun çökmelerinin en yaygın nedeni hasarlı veya güncel olmayan grafik kartı sürücüleridir. Bu nedenle, lütfen güncel olmayan grafik sürücüsünü kontrol edin ve güncelleyin.
 • Uyumsuz modüller: Mod kullanıyorsanız modülünüz oyunla uyumsuz olabilir ve oyunun çökmesine neden olabilir. Bu durumda lütfen modu kaldırıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Artık yaygın hata sebeplerine aşina olduğunuzu ve anladığınızı umuyoruz. Düzeltmeleri tek tek izlemenin, hatayı çözmenin ve çökmeden oynamaya başlamanın zamanı geldi.

Windows’ta Minecraft Çıkış Kodu 0 Nasıl Onarılır?

#Çözüm 1: Çakışan Programları Kapatın!

Minecraft exit code 0 hatası
Minecraft exit code 0 hatası

Son on yılın çeşitli enkarnasyonları, Minecraft sorunlarının uyumluluğunu ortadan kaldırmayı başaramadı. Bu sorunun PC’deki bir program çakışmasından kaynaklanabileceğini söyleyebilirsiniz. Bu sorunu PC’nizden tamamen ortadan kaldırmak için PC’nizdeki diğer programlarla çakışan programları durdurmanız gerekir.

Ancak, bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız, lütfen aşağıda verilen bir sonraki sorun giderme çözümüne geçin.

#Çözüm 2: PC’den Tüm Minecraft Modlarını Silin

Minecraft tamamen mod esnekliği ile ilgilidir, oyunculara gerçek bir ortamda oynama konusunda iyi bir deneyim sunar. Ancak bazen Minecraft’ınızın çökmeye başlamasının nedenlerinden biri bu olabilir.

Bu nedenle, tüm modları kaldırılması önerilir. Tüm modları sildikten sonra hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız, lütfen aşağıda verilen bir sonraki sorun giderme çözümünü kontrol edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Dosya İndirilemedi


#Çözüm 3: Grafik Sürücünüzü Güncelleyin

Minecraft exit code 0 hatası
Minecraft exit code 0 hatası

Bazen, sürücü eski veya hasarlı olduğu için bu Minecraft çıkış kodu 0’ı alabilirsiniz. Bu nedenle, grafik sürücünüzü güncellemeniz önerilir. Grafik kartı sürücünüzün güncel olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, sürücünüzü güncellemek için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

 • Açık Hızlı Başlat Menüsü bunun için üzerine tıklayın , Windows + X tuşu.
 • Bundan sonra, verilen listeden Aygıt Yöneticisi seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi, Görüntü bağdaştırıcıları seçeneğine isabet eden için görünen listeyi genişletin.
 • Şimdi, grafik kartı sürücüsüne sağ tıklamanız gerekiyor.
 • Bundan sonra Sürücüyü güncelle düğmesine basın.
 • Ardından , sürücü seçeneği için otomatik olarak ara öğesini seçin .
 • Şimdi, bilgisayarınız en son güncellemenin mevcut olup olmadığını arayacaktır. Herhangi bir güncelleme varsa, PC’niz en son güncellemeyi otomatik olarak indirecek ve PC’nize kuracaktır.
 • Güncellemeyi yükledikten sonra PC’nizi yeniden başlatın.

Ayrıca, herhangi bir nedenle manuel çözümü takip etmek istemiyorsanız. O zaman endişelenmeyin, size zaman kazandıran bir seçenek sunmak için buradayız. Power Driver Easy Tool ile sürücüyü güncelleyebilir ve sürücüyle ilgili tüm sorunları kısa sürede kolayca çözebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft exit code 0 hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft 1.18 APK


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER