Minecraft Gece Görüş İksiri Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft Gece Görüş İksiri Yapımı
Minecraft Gece Görüş İksiri Yapımı

Minecraft gece görüş iksiri yapımı için öncelikle birkaç malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu malzemelerin en başında demleme(iksir) standı gelir. Demleme(iksir) standı Minecraft’ta iksir hazırlamanın tek yoludur.

Karanlıkta görmenize yardımcı olan bir iksir yapabilirsiniz. Sadece geceleri görmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda denizde yüzerken de daha fazlasını görebilirsiniz. Gece görüş iksirleri, her iksir üreticisinin düşündüğü ilk şey değildir, ancak yararlanmak için çok faydalı bir etkidir. Daha iyi görebilmek hafife alınacak bir şeydir, ancak bir kez denediğinizde normal görüşü eski haline getirmek zordur. Gece görüş iksirinin ana maddesi olan altın havuç ile başlayalım. Altın havuç yapmak için biraz havuç hasat etmeniz gerekiyor. Köylerde, nadiren zombiler tarafından düşürülen veya gemi enkazlarında veya yağma kulelerinde bulunabilirler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Hız İksiri Yapımı


Minecraft gece görüş iksiri yapımı

Minecraft gece görüş iksiri yapımı için öncelikle demleme(iksir) standınızı açmanız gerekmektedir. Demleme(iksir) standını aktifleştirmek için en soldaki kutuya tıklayarak alev tozu ekleyin. Akabinde demleme(iksir) standı menüsüne gelerek, malzemeleri üst bölümde yer alan kutuya yerleştirin. Bu sayede alttaki üç kutuda iksirler oluşacak.

Gece görüş iksiri yapımı için 1 su şişesi, 1 nether wart ve 1 adet altın havuca ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle su şisesini demleme(iksir) standı menüsünde yer alan alt kutulardan birine yerleştirin. Ardından demleme(iksir) standı menüsündeki üst bölmeye nether wart ekleyin. Baloncuklar beyaza dönmeye başlayacak ve ilerlemeyi görebilmeniz için ok beyaza dönecek. Demleme(iksir) işlemi bittiği esnada nether wart kaybolacak. Bu sırada şişenizin içerisinde garip bir iksir olacak. Son olarak altın havucu ekleyeceksiniz. Demleme(iksir) işlemi tamamlandığında bir ses çıkacak ve işlem tamamlanmış olacak.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Minecraft’ta gece görüş iksiri yapımı etkisi 3:00 olarak belirtilmektedir. 

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft’ta Gece Görüş İksiri Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı


Bu içeriğe oy verin!