Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Golem Nasıl Yapılır? Yapmak için Gerekli Olanlar

Minecraft Golem Nasıl Yapılır?

  • Minecraft’ta dört demir blok ve oyulmuş bir balkabağı kullanarak bir Demir Golem yapabilirsiniz.
  • Dört demir bloğu “T” şeklinde yerleştirir ve üstüne bir balkabağı koyarsanız, yapı bir Demir Golem’e dönüşecektir.
  • Demir Golemler ayrıca Minecraft dünyanızın etrafında köylerde ve yağmacı karakollarında doğal olarak ortaya çıkabilir.

Minecraft’ta bir düşmansanız – zombiler, davetsiz misafirler, hatta örümcekler – bir demir golemden daha korkunç bir şey yoktur. Demir golemler, genellikle dost köylerde dolaşacağınız NPC’lerdir. İlk başta sakin görünüyorlardı, ama düşmanı görür görmez onu ezmek için koştular. Buna siz de dahil olabilirsiniz; bir demir goleme saldırırsanız veya yakındaki köylülere zarar verirseniz, delirir. Bununla birlikte, çoğu demir golem hayatlarını köyleri koruyarak geçirirken, evinizi korumak için kendinizinkini de inşa edebilirsiniz. Yine de yakındaki tüm düşmanları öldürürler, ancak fazla ileri gitmemeleri gerekir – özellikle de onları bir çite bağlıyorsanız. Minecraft’ta bir demir golem nasıl yapılır ve bakımı yapılır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Işın Kılıcı Nasıl Yapılır


Minecraft Golem Nasıl Yapılır?

Kendi demir goleminizi yapmak için bazı eşyalara ihtiyacınız olacak.

  • dört blok demir
  • Bir oyma balkabağı, jack o’lantern veya (yalnızca Bedrock Edition’da) balkabağı

Bir demir blok yapmak için dokuz demir külçeyi birlikte yapmanız gerekir. Demir külçeleri, pik demir veya demir cevherinin herhangi bir yakıt türüyle eritilmesiyle elde edilir. Dünyanın her yerinde çayırlarda doğal olarak yetişen balkabaklarını bulabilirsiniz. Bir tane bulduğunuzda, onu oyulmuş bir balkabağına dönüştürmek için bir makas kullanın. Oyma balkabağı ve meşaleyi birlikte yapmak size bir jack-o-fener verecektir. Malzemenizi aldıktan sonra, iki demir bloğu istifleyin ve bir demir bloğu üst kısmın karşı taraflarına yapıştırın. Bu bir “T” şekli oluşturmalıdır. Daha sonra balkabağınızı alın ve orta bloğun üstüne yerleştirin.

Minecraft Golem Yapma
Minecraft Golem Yapma

Yapı hemen bir demir goleme dönüşecek ve etrafta dolaşmaya başlayacak.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft hangi büyü daha iyi


Minecraft Golem Nasıl Kullanılır?

Tüm demir golemler içgüdüsel olarak gördükleri düşmanları takip eder ve onlara saldırır. Zamanla yarattığınız golemler, en yakın köye golemsiz de gidebilir. Onları bulduktan sonra orada kalırlar. Demir golemlerinizin belirli bir bölgede kalmasını istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Bir alanı içinde tutmak için çitle çevirebilir veya onları çite bağlamak için kabloları kullanabilirsiniz. Demir golemler, çitle çevrili alan veya tasma aralığı dışındaki hiçbir düşmanı takip etmeyecektir.

Minecraft Golem
Minecraft Golem

Bu, Iron Golem’i kişisel güvenlik olarak kullanmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz tüm mülkünüzün etrafına bir çit çekmektir. Bu, demir golemlerinizin arazide dolaşmasına ve düşmanlara saldırmasına izin verir, ancak kaybolmazlar. Sadece goleminizin atlanabilecek bir engeli olmadığından emin olun ve çitin üzerinden atlayın. Demir goleminiz dövüşürken, vücudunda çatlaklar oluşmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu, acıttığı anlamına gelir – ne kadar çok çatlak varsa, goleminizin sağlığı o kadar düşük olur.

Demir külçeleri tutarak ve onları golemin göğsünde “kullanarak” demir golemleri iyileştirebilirsiniz. Her külçe 25 sağlık için iyileşir. Unutmayın, inşa ettiğiniz herhangi bir demir golem size saldırmaz. (Siz ona saldırsanız bile), ona zarar vermek için evcilleştirilmiş bir kurda saldırır ve öldürür. Golemler öldüklerinde biraz demir külçe ve bazen de haşhaş düşürürler.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Golem Nasıl Yapılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Oynanan Telefonlar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER