Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft için en iyi büyü: almaya değer 3 büyü

Minecraft için en iyi büyü Nedir? Büyü, Minecraft’ın en önemli mekaniklerinden biridir. Bir parça zırhı, silahı, aleti veya kitabı sihirle doldurmak için kullanılır. Büyüler, dişlilerin veya kitapların mevcut yeteneklerini ve niteliklerini geliştirir veya bazı ek yetenekler ekler. Bazı büyüler, güçlerine ve etkinliklerine göre sınıflara ayrılırken, diğerleri tek bir varlık olarak işlev görür.

Minecraft’ın ilk aşamaları varsayılan silahlar, zırhlar ve araçlarla aşılabilirken, oyuncular oyun ilerledikçe benzeri görülmemiş tehlikelerle karşı karşıya kalacaklar. Büyüler, yararlı metalar değil, gereklilik haline gelir. Bu nedenle, oyuncuların oyunun başlarında büyüleyici bir masa ve çiftçilik deneyimi elde etmeye odaklanmaları çok önemlidir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft İsim Etiketi


Minecraft için en iyi büyü Önerileri Tavsiyeleri

1) Ruh Hızı

Minecraft en iyi büyü
Minecraft en iyi büyü

Soul Speed, oyundaki en nadir büyülerden biridir. Sadece takas (%1.09), domuzları öldürme (%8.5 şans) ve kale kalıntılarını yağmalama (%9.8 şans) ile elde edilebilir. Tek bir büyü katmanı var. Oyuncuların Soul Soil veya Soul Sand üzerinde yürürken yürüme hızlarını büyük ölçüde artırmalarını sağlar. Bu, Ruh Hızı vadileri iskeletlerle ve daha da önemlisi… Oyuncuya uzaktan ok ve ateş topları fırlatabilen hayaletlerle dolu olduğu için idealdir. Artan yürüme hızı, oyuncunun biyomda gezinmesine ve tüm tehlike kaynaklarından hızla kaçınmasına yardımcı olur.

2) Fortune

Fortune, tüm Minecraft’ta belki de en çok aranan büyüdür. Bu, oyundaki hemen hemen tüm öğelerin düşme şansını ve miktarını artırır. Seviye 3, oyunda mevcut olan en yüksek seviyedir. Ruh Hızındanfarklı olarak, bu sadece belirli bir yöntemle cehennemde bulunabilen sihirli bir silahtır. Overworld’de zenginlik, büyüleyici bir masa gibi geleneksel yöntemlerle elde edilebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Benzeri Oyun


3) Tamir

Tamir, Minecraft’taki en değerli büyülerden biridir. Oyuncuların dayanıklılıklarını geri kazanmak veya silahlarını, araçlarını ve zırhlarını onarmak için herhangi bir kaynaktan edindikleri deneyimi kullanmalarına olanak tanır. Onarımın yalnızca bir büyü seviyesi vardır.

Bu büyü hazine büyüsüne ait olsa da büyü masasından da elde edilebilir. Ancak, bu sadece en yüksek büyü seviyesinde mümkündür, yani oyuncunun en az 30 deneyim seviyesine sahip olması gerekir. Büyülü kitapların diğer “onarım” kaynakları sandıklar ve balık avıdır. Tamir edilecek birden fazla eşya varsa, rastgele bir tanesi seçilecektir.

Minecraft Büyü Nasıl Kullanılır?

Minecraft Büyü Nasıl Kullanılır
Minecraft Büyü Nasıl Kullanılır

Minecraft Büyü kullanımı şu şekildedir. Büyülemeye başlamak için, oyuncunun önce bazı önkoşul malzemeleri toplaması gerekir. Bunlar, sırayla, elde etmek için daha güçlü araçlar gerektirir.

Oyuncular önce bir elmas kazma ile obsidiyeni toplamalı, ardından elması dört obsidyen ve tezgahın içindeki bom ile birleştirmeli.

Kitaplar, farklı yapılardaki sandık ganimetlerinden veya kitaplıklar kazılarak elde edilebilir.

Kütüphaneler genellikle kütüphaneci köylülerin kulübelerinde bulunur. Ancak, oyuncu yukarıdaki kitap edinme yöntemini kullanamazsa, işçiliği tarifleri de kullanılabilir.

Üç yaprak kağıt ve bir parça deri gerektirir. Bir oyuncunun büyülemeye başlaması için ihtiyaç duyduğu iki ek bileşen, lapis lazuli ve deneyim seviyesidir. Lapis lazuli, öncelikle büyüleyici cephane için kullanılan nadir bir mavi cevherdir. Oyuncular lapis lazuli’yi 64 ile -64 arasındaki Y derecelerinde bulabilirler.

Not: Bu makale özneldir ve yalnızca yazarın görüşünü yansıtır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft İsim Etiketi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kılıç için en iyi büyü


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER