Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır? Üretim için Gerekli Malzemeler

Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır? Kalkan yapmak için, ilk sıranın 2. hücresine bir demir külçe yerleştirin, ardından işleme ızgarasını üçüncü sıranın kenarları dışında tahtalarla doldurun. O zaman sadece envanterinize taşıyın. Kalkanlar, 1.9+ PvP’de oyunculara daha amaçlı saldırıları engellemek için yeni yollar sağladığından çok önemlidir. Minecraft’a 1.9 güncellemesi uygulandıktan sonra, PvP. Hızlı vuruşlardan daha kesin zamanlı vuruşlara önemli ölçüde geri döndü ve oyunda ağır vuruşları daha da önemli hale getirdi.

Minecraft’ta, gelen herhangi bir çift kollu silaha karşı bir kalkan tutabilmek her zaman bir şey değildir. Aslında, yalnızca 2015’te yayınlanan 1.9 güncellemesinde uygulandı.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Tekne Nasıl Yapılır


Kalkan Yapmak için Gerekli Malzemeler:

Kalkan yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler şunlardır: 

 1. 3 logs
 2. 1 fırın
 3. 1 kömür (veya başka bir yakıt türü)
 4. 1 demir cevheri

Kalkan yapmak için gereken ilk blok bir tezgahtır. Bir tezgah hazırlamanın ilk adımı, yakın zamanda elde edilen kütükleri tahtalara dönüştürmektir. Bir tahta oluşturmak için, toplanan kütükleri aşağıda gösterildiği gibi Hayatta Kalma Kontrol Listesi hazırlama tablosundaki yuvalardan birine yerleştirmeniz yeterlidir.

minecraft kalkan nasil yapilir uretim icin gerekli malzemeler 2

Kütükleri tahtalara dönüştürdükten sonra, bir işçilik tezgahı oluşturmaya devam edebilirsiniz. Bu kılavuz, bir işçilik tezgahının nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi sağlar. İlk parke taşı parçalarınızı toplamak için en kolay kazma için bir tezgaha ihtiyacınız olacak. Bir fırın inşa etmek için bu parke taşına ihtiyacınız var. Bir kazma yapmanın ilk kısmı, sap için bir çubuk yapmaktır.

Minecraft Kalkan
Minecraft Kalkan

Çubuğu yapmak için, yukarıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi karenin sol veya sağ tarafına iki tahta yerleştirin. Şimdi bir kazma yapmanız gerekiyor; bu, tezgahla etkileşime girerek yapılabilir. Daha sonra, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi tezgahta, işçiliği yapan GUI’nin üstüne bir sıra tahta yerleştirin. Aynı zamanda orta tahtanın altına iki çubuk yerleştirin. Bu, fırınları inşa etmek için gerekli bir blok olan parke taşı toplamak için bir kazma oluşturacaktır.

Bu tarif için sadece bir parça demire ihtiyacınız olsa da. Demir gerçekten önemli bir kaynaktır, bu nedenle yeterli miktarda demir toplamanız önerilir.

Ancak demir toplamak için taş bir kazmaya ihtiyacınız olacak. Taş kazma yapmak için daha önce bahsedilen tarifin aynısını kullanın, ancak tahta yerine parke taşı kullanın. Aşağıda bir örnek verilmiştir.

Minecraft Kalkan Yapımı
Minecraft Kalkan Yapımı
 • Demir ve kömür oldukça sık ortaya çıkar ve mağaraların çevresinde, uçurum kenarlarında ve hatta taşla kaplı biyomlarda yüzeyde bulunabilir.
 • Kömürünüzü bulduktan sonra çıkarın ve demir aramaya başlayın. 
 • Demir, genellikle kömürle aynı yerlerde oluşur ve hem yüzeydeki mağaralarda hem de yüzeyin altında gerçekten kolayca bulunabilir.
 • Demiri Bulduktan sonra
 • Demiri bir külçeye eritmek için fırınınızı kullanın.
 • İlk önce fırın GUI’sini açın.
 • Üst yuvayı istediğiniz demir ile doldurun.
 • Ardından yakıt şeklinizi (bu durumda kömür) alt yuvaya yerleştirin.
 • İlerleme çubuğunun dolmasını bekleyin, ardından demiri alın. 
 • Demir külçenizi aldıktan sonra, nihayet kalkanınızı yapabilirsiniz!

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kazma için En İyi Büyü


Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta bir kalkan oluşturmak için izlemeniz gereken adım adım resimli bir kılavuz:

Minecraft Kalkan Yapmak
Minecraft Kalkan Yapmak

Minecraft’ta bir kalkan yapmak için önce yapım masanızı yere bırakın. Ardından, çalışma masası GUI’sini resimde gösterildiği gibi açın:

minecraft kalkan nasil yapilir uretim icin gerekli malzemeler 3
Minecraft Kalkan Yapımı

Kalkanı yapmak için, tahtaları tezgahın üzerine Y şeklinde yerleştirin. İlk sıranın iki köşe noktasını, ikinci sıranın tamamını ve orta noktayı doldurun ilk satırın Üç satır. Ardından ilk sıranın orta noktasını demir külçenizle doldurun.

Bu bir kalkan olacak!


Kalkanlar, yakın dövüş ve mermi saldırılarını engellemek için kullanılır. Örneğin, bir iskelet size ateş ettiğinde kalkanınızı kaldırmak, oklardan hasar almanızı engeller. Bir zombi saldırısı veya benzeri bir saldırı sırasında kalkanınızı yükseltmek, hasar almanızı engelleyebilir. Kalkana her darbe, dayanıklılığını kaybetmesine neden olur, bu yüzden kalkanınızın ne zaman kırıldığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft pelerin nasıl alınır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER