Minecraft Kömür Nasıl Yapılır? Yapmak için Gerekli Malzemeler

Minecraft Kömür Nasıl Yapılır
Minecraft Kömür Nasıl Yapılır

Minecraft Kömür Nasıl Yapılır? Karanlıkta görebilmek, Minecraft’ta ilk gecenizi geçirmek için çok önemlidir. Çetelerden kaçınmak için meşaleler gereklidir ve hangi biyomdan başladığınıza bağlı olarak bazen kömür bulmak zor olabilir.

Neyse ki, yumurtalarınızı nereye koyarsanız koyun, yakınlarda ağaçlar olması muhtemeldir. Bu, çevrenizi kömürle aydınlatabileceğiniz anlamına gelir. Yenilenebilir olan odun kömürünün aksine, fidan bulabildiğiniz sürece oyunun son aşamalarında bitiyor diye endişelenmenize gerek yok. Fidanların neredeyse sonsuz olduğu düşünülürse, bu da kömürün de olduğu anlamına gelir!


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Taş Nasıl Yapılır


Minecraft’ta Kömür yapmak için gerekli malzemeler

Kömür, Minecraft’ta çok kullanışlı bir eşyadır. Bu yüzden Minecraft’ta kömür yapmak çok önemlidir. Kömür yapmayı bilen oyuncular birçok işi daha kolay yapmaya başlar. Böylece oyunda daha hızlı ilerleyebiliyorsunuz. Kömür sayesinde talep üzerine bir dünya inşa etmek çok daha kolay.

  • Çalışma Masası (Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  • Ahşap kütükler (her çeşit)
  • Fırın (Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  • Yakıt kaynağı

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Cam Nasıl Yapılır


Minecraft Kömür Nasıl Yapılır?

Sekiz parke taşı ile bir fırın inşa edilebilir ve gökyüzünde doğmazsanız, daha fazlasını bulmak için her zaman kazabilirsiniz. Ayrıca bir yakıt kaynağına da ihtiyacınız olacak; eğer kömür bulmak çok zorsa, her zaman herhangi bir ahşap ürünü kullanabilirsiniz.

Kömür yapmak için ana hammadde yanan kütüklerdir. Ağaçlar hemen hemen her yerde bulunabilir ve her kütük bir tür odun kömürü üretir.

Adım-1 Başlamak için bir ağacı takip ederek başlayın. Klasik meşe ağacından akasya veya orman ağaçlarına kadar herhangi bir ağaç yapacaktır. Seçtiğiniz ağacı kesin.

Minecraft Kömür Yapmak
Minecraft Kömür Yapmak

Adım-2 Ahşap kütüklerinizi aldıktan sonra, kütüğü tahtalara çevirin. Dört tahtanızla artık bir işçiliği masası yapabilirsiniz.

Minecraft Kömür Yapımı
Minecraft Kömür Yapımı

Adım-3 Zanaat masanızı yerleştirin ve biraz taş toplamak için bir kazma yapın. En az sekiz parke taşı toplayın ve zanaat masanızda bir fırın yapın. Fırınınızı yerleştirin ve artık odununuz olduğu sürece artık kömür yapabilirsiniz. Fırınınızı açın ve odun kütüklerinizi en üste yerleştirin.

Adım-4 Seçtiğiniz yakıtı kütüklerin altına yerleştirin ve kütüklerin pişirmeyi bitirmesini bekleyin.

Minecraft Kömür
Minecraft Kömür

Artık kullanıma hazır kömürünüz var!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Kömür sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Yatak Nasıl Yapılır


Bu içeriğe oy verin!