Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft komut bloğu kodları (hepsi) nelerdir – komut bloğu kodları

Minecraft komut bloğu kodları nelerdir? Bugün sizlere Minecraft’ta komut bloğunun nasıl alınacağını paylaşıyoruz… Minecraft’ın en karmaşık özelliklerinden biri, komutları otomatikleştirmek için özel bir bloğun kullanılmasıdır. Komut blokları, Minecraft’ta komutları yürütmek için kullanılabilecek özel bloklardır. Bunlar, Minecraft sunucunuzdaki işleri otomatikleştirmek için çeşitli şeyler yapmak üzere özelleştirilebilir. Oyuncular komut bloklarıyla oldukça karmaşık şeyler yapabilir ve eylemleri otomatikleştirmek için bir dizi komutu etkinleştirmek için bir bağlantı zincirine yerleştirilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Dungeons en iyi silah


Minecraft komut bloğu kodları hepsi nasıl yapılır

Yalnızca sunucu yöneticilerinin komut blokları oluşturabileceğini unutmayın. Minecraft Bedrock Edition için yapmanız gerekenler:

  1. Dünyanızda veya Bölge ayarlarınızda hileleri etkinleştirin.
  2. Dünyanızda veya Diyar ayarlarınızda Yaratıcı Modu açın.
  3. Sohbet kutusunu açın ve “/give [kullanıcı adınızı] command_block” yazın
  4. Bloğu istediğiniz yere yerleştirin.

Ok istediğiniz yere yerleştirildikten sonra hileleri ve yaratıcı modları kapatabilirsiniz. Minecraft Java Edition için yapmanız gerekenler:

  1. Sunucunuzun yapılandırma dosyalarındaki “server.properties” dosyasına gidin.
  2. “enable-command-block=false” yazan satırı “enable-command-block=true” olarak değiştirin
  3. Sohbet kutusunu açıp “/give [kullanıcı adınız] minecraft:command_block” yazarak kendinize bir Komut Bloğu verin.
  4. Sohbet kutunuza “/gamemode c” yazarak Yaratıcı Modu açın.
  5. Komut Bloğu’nu istediğiniz yere yerleştirin.

Blok yerleştirdikten sonra sohbet kutusuna “/gamemode s” yazarak oyunu tekrar hayatta kalma moduna değiştirebilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Pocket Edition Eklentileri


komut bloğu kodları

Minecraft komut bloğu kodları
Minecraft komut bloğu kodları

Komut bloğunuz yerine oturduğunda, onunla etkileşime geçtiğinizde bazı ayarlar göreceksiniz. Redstone tarafından desteklenecek komut bloklarını da ayarlayabilirsiniz. “Redstone gerektirir” seçeneğinin seçilmesi, yalnızca blokta redstone varsa etkinleştirilmesini sağlar. “Her Zaman Etkin”i seçmek, komutun ne olursa olsun çalışmasını sağlar. Hangi komutu yüklemeye çalışıyor olursanız olun, “komut girişi” bölümüne gidecektir. Belirli bir şeyden hoşlanmıyorsanız, onu düşmanları öldürmek için kullanabilirsiniz. Minecraft komutları, özellikle komut bloklarında kullanıldığında bazen biraz karmaşık olabilir. Ancak burada genel komutların bir listesini görebilirsiniz, böylece ağır kaldırmayı kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft komut bloğu kodları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Bedwars Sunucuları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

1 Yorum

  1. “Her 60 saniyede kullanıcıya şu eşyadan ver” gibi şeyler için nasıl komutlar yazmamız gerekiyor? Nasıl yapacağımı bilmiyorum, eğer yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER