Minecraft kürsü yapımı – nasıl yapılır (detaylı)

Minecraft kürsü yapımı
Minecraft kürsü yapımı

Minecraft kürsü yapımı, Nasıl Yapılır? Minecraft’ta Kürsü Nasıl Yapılır: Bu video eğitiminde, Minecraft’ta Kürsü oluşturmayı ve bunu oyun oynamak için kullanmayı öğreneceksiniz! Minecraft Kürsü, bir kütüphanecinin istihdam sitesi bloğu görevi görür. Birden fazla kullanıcının çok oyunculu modda okumaktan keyif alabileceği kitapları saklar. Ek olarak, redstone sinyalleri yayabilir. Kürsüler, herhangi bir tahta kullanılarak Minecraft’ta üretilebilir. Bu tarif için kullanılan ahşabın türü önemli değil, bu tarifte farklı tahtaları birleştirebilir ve karıştırabilirsiniz. Ayakta duran bir kürsü inşa etmenin en zor kısmı gerçek bir kitaplık inşa etmektir.

Kitaplıklar makul fiyatlarla yapılabilir ancak etrafta inek olmadığında zor olabilir. Bir kürsü inşa etmek için bir tezgahtan 3×3 işçiliği menüsüne ihtiyacınız var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft görünmezlik iksiri yapımı


Minecraft kürsü yapımı

Minecraft’ta Kürsü nasıl yapılır? Minecraft ile bir kürsü oluşturmak için 3×3 ızgaradan oluşan bir crafting alanı açmalısınız. Izgaranın ilk sırasını üç tahta ile tamamlayın. Ardından, ikinci sıranın ortasına bir kitaplık ve ardından altına başka bir tahta eklemeniz gerekecek. Ardından, kürsüye tıklayın ve envanterinize taşıyın.

Minecraft kürsü yapımı
Minecraft kürsü yapımı

kürsü nasıl yapılır minecraft

Kürsüler çoğunlukla köylüler için iş blokları olarak kullanılmaktadır. Köylü olarak belirtilmeyen herkes yakındaki şantiyeyi arayacak ve kürsü kütüphaneciliği işini köylülerden birine atayacaktır. Kütüphaneciler sıradan kitapları sihire dönüştürebilir. Kütüphanecilerin envanterleri, Tier 1 olduğu ve ticaret olmadığı sürece yenilenebilir. Bu, aradığınız büyülü kitabı satana kadar kütüphanenizin envanterini doldurabileceğiniz anlamına gelir. Son derece değerli büyülere sahip kitaplar sadece satın alınabilir ve tamir edilebilir ve sık sık büyü yapılamaz.

Kürsü, bir kitap veya tüy kalemi tutmak için de kullanılabilir. Evinizdeki herhangi bir oda için güzel mobilyalar. Kürsüye sağ tıklayarak bir kitap veya tüy kalemi alınabilir. Sandalyenizdeyken değiştiremezsiniz. Kürsü ayrıca, kitap ve tüy kalemi bir araya getirildiğinde bir redstone darbesi yayan büyüleyici bir uygulamaya sahiptir. Kürsüye sağ tıkladığınızda bir darbe üretilir. Bu, kitapları karıştırırsanız veya bir Kürsüye tüy kalem koyarsanız da olabilir.

Minecraft kürsü Komutu

Minecraft’ta kürsü komutlarını kullanmak için bir sohbet penceresi açmanız ve kullandığınız sürüme göre aşağıdaki komutları yazmanız gerekmektedir.

Java Sürümü 1.13 ve üstü kürsü komutu

/give @p lectern 1

PE, Xbox One, Switch, Win 10, Education Edition kürsü komutu

/give @p lectern 1 0

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft kürsü yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Minecraft Silahı