Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft LAN Çalışmıyor Sorunu: Nasıl Kolayca Düzeltilir

Minecraft LAN Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir? Minecraft Lan’ınız çalışmıyor mu? Oyun, yerel ağınızdaki herkesin bağlanabileceği kendi dünyanızda yerel bir sunucu oluşturma yeteneğini uzun zamandır tanıttı. Genel olarak, her şey basittir, ancak birçok sınırlama vardır ve LAN’ın çalışmaması, ara bağlantınızın boş olduğu anlamına gelir. Bilgisayarınız İnternet’e erişemiyordur.

LAN, Yerel Alan Ağı’nın kısaltmasıdır. İki tip var. Standart ağ, ethernet kablolarının takılıp bağlandığı ağdır. Öte yandan, kablosuz ve Wi-Fi bağlantıları da var. Bazı kullanıcılar Minecraft oyununun çalışmamasıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Ancak bu, bilgisayarınızın bir internet bağlantısına erişemeyeceği anlamına gelmez. Bu hata, uygulamanın bağlantıyı kullanamayacağı anlamına gelir.

Minecraft LAN hatası neden alınıyor?

LAN Minecraft çalışmıyor ve oyuncular için büyük bir sorun olabiliyor. Arkadaşlarınızla çevrimiçi oynamanıza izin vermiyor. Ancak bu sorun için endişelenmeyin çünkü düzeltilmesi kolaydır. Bu ani soruna neyin sebep olduğunu merak ediyorsanız, bunun genel nedenleri şunlardır:

Minecraft LAN hatası
Minecraft LAN hatası
  • Tüm oyun bilgisayarları aynı ağda değildir.
  • Windows Defender Güvenlik Duvarı Minecraft oyununu engelliyor.
  • Diğer sebepler.

Çözüldü: Minecraft LAN Çalışmıyor Hatası

Çözüm 1. Uygulamanın Windows Güvenlik Duvarına Erişmesine İzin Verin

Minecraft LAN çalışmıyor hatası
Minecraft LAN çalışmıyor hatası

Windows Güvenlik Duvarı, erişim verilmezse genellikle Minecraft’ın İnternet’i kullanmasını engeller. Oyunu ilk açtığınızda bir Windows güvenlik uyarısı görebilirsiniz. Erişime izin ver’i tıklatırsanız.

O zaman mükemmel. Mesajı görmezseniz veya hiç görmezseniz, Windows Güvenlik Duvarı üzerinden uygulamaya erişime izin verme adımları aşağıda verilmiştir

  1. Arama çubuğunda bir arama yaparak Denetim Masası’nı açın .
  2. Git Sistem ve Güvenlik .
  3. Windows Güvenlik Duvarı’nı seçin .
  4. Panelin sol tarafındaki Windows Güvenlik Duvarı savunucusu aracılığıyla bir uygulamaya veya özelliğe izin ver seçeneğine tıklayın .
  5. Tıklayın Ayarları Değiştir sonra, düğmenin yanındaki kutuyu işaretleyin javaw. exe.

işte bu kadar. Artık LAN’ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer öyleyse, tebrikler. Durum böyle değilse, sonraki adımlar kesinlikle sizin için.

Çözüm 2: Üçüncü Taraf Antivirüs Yazılımını Devre Dışı Bırakın

Üçüncü taraf antivirüs yardımcı programlarının kullanıcılarının bunları devre dışı bırakması gerekebilir. Çoğu üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı, kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği bağlam menüsünde devre dışı bırakma seçeneklerini içerir.

Bu nedenle, sistem tepsisindeki antivirüs yardımcı programının simgesine sağ tıklayın ve içerik menüsü açılacaktır. Bağlam menüsünde bir güvenlik duvarı varsa, güvenlik duvarını devre dışı bırakma seçeneğini seçin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft balık Nasıl Tutulur


Çözüm 3: Ağ ve İnternet

Bu çok basit bir işlemdir. O halde fazla konuşmayalım ve hemen konuya girelim:

Minecraft LAN
Minecraft LAN
  1. Ağ ve Internet Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın. Pencerenin sol tarafında, Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir seçeneğini göreceksiniz ; üstüne tıkla.
  2. Kontrol “Enable” keşif altındaki seçeneği aktif et.

Oyuna giriş yapmayı deneyin ve sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çözüm 4. Aynı Sunucuya Bağlanın

Sizin ve arkadaşlarınızın Minecraft oynamak için aynı WiFi’yi kullandığından emin olun. PC’niz veya oyun konsolunuz farklı bir WiFi’ye bağlıysa bu sorun çözülmeyebilir.

Tüm kullanıcıları aynı yerel ağa bağlamak kesinlikle size yardımcı olacaktır. Bunu yaptıysanız ve bir Wi-Fi yönlendirici kullanıyorsanız, AP izolasyonunu da kapattığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Çözüm 5. Tüm Modları Silin

Mxx’ler harika ve oynaması daha eğlenceli, ancak çeşitli sorunlara neden olabilirler. durumların. Uygulamaların LAN bağlantı sorunları yaşamasının ana nedeni bu olabilir.

Tüm modlar bu sorunlara neden olmasa da bazıları yapar. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için tüm modları oyundan kaldırmak en iyisidir. Bunu düzeltmek için herhangi bir mod kullanmadığınızdan veya ikinizin de aynı modları kullandığınızdan emin olun.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Pocket Edition mod yükleme


Son Çözüm 6. Minecraft’ı Yeniden Yükleyin

Bazen oyun verileriniz bozulur ve bu çalışmıyor hatası dışında size birçok sorun verebilir. Uygulamayı kaldırıp temiz bir kurulum yapmak kesinlikle bu konuda size yardımcı olacaktır.

minecraft lan calismiyor sorunu nasil kolayca duzeltilir 5

Uygulamayı kaldırmak için Denetim Masası > Programlar > programlar ve özellikler > Minecraft’ı seçip “Tlauncher” kaldır’a tıklamanız gerekir .

Yine, uygulamayı daha önce olduğu gibi mağazadan indirebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft LAN Çalışmıyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft için telefon


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER